Robím si kurz účtovníctva

18. máj 2023

Ahojte ,momentálne si robím kurz (kompletný ) účtovníctva. Začali sme so mzdovým účtom a personalistikou. Otázka znie, keďže by som chcela ostať asi pri tomto a do jednoduchého a podvojného už neísť ,či je šanca sa zamestnať na danej pozícii aj bez praxe , alebo si dorobit aj jednoduché a podvojné účtovníctvo a skúsiť šťastie ako junior účtovník. Samozrejme viem ,že po kurze nebudem robiť ucto sama,ani nechcem nemám odvahu je to rozsiahla téma ,ale išla by som cestou mzdarky ,keďže som sa asi v Tom našla,len všade vyžadujú prax ,takže neviem ako sa na tejto pozícii zamestnať :/
Ďakujem za odpoveď

andrejs97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moonlight1210
19. máj 2023

Da sa robit cisto mzdarka, ale vo vacsej firme. Tie mensie davaju prednost ludom s kombinovanymi vedomostami, kedze tym usetria jedno miesto.
Aj pri externych uctovnikoch davaju tomuto prednost.

A co presne vas na tom kurze ucia? Len zakladne vedomosti, ci idete do hlbky? Takze riesite specificke pripady PNiek, viacerych PNiek kratko za sebou, materskych, retazovych materskych, dvojzmenky, trojzmenky, nepretrzitu prevadzku, zamestnavanie mladistvych, studenti na praxi, dualisti, valorizacie, …

Lebo cisto so zakladom sa ti bude napriek vsetkemu ako iba mzdarke praca hladat tazsie.
A studuj si aj zakonnik prace, zakon o socialke, zdravotkach, dan z prijmu, aj zakon o uctovnictve, … nech mas prehlad, lebo vsetko tam so vsetkym suvisi (to zistis hlavne, ked vznikne chyba a bude ju treba opravit. Aby si vedela, kde vsade ti bude az zasahovat. Uz som videla mzdarky, ktore za opravu povazuju doratanie a doplatenie cistej mzdy.).

A nespoliehaj sa na program. Musis vidiet, ze vysledok, co ti vyhodil, nie je to, co ocakavas, takze vies, ze kdesi je cosi zle (stava sa to).

simca06022011
19. máj 2023

Na živnosť iba mzdy skôr nie. Jedine ak sa niekde zamestnas a budeš mat túto agendu. Aj účtovné firmy mávajú takto samostatného človeka na mzdy a popro tom robí iné veci ak má čas. Čiže nie len veľké firmy.

pandusica
19. máj 2023

Ja mam len otazku, cez aku spolocnost si robis kurz a ci si zatial spokojna?

autor
19. máj 2023

@moonlight1210 ďakujem pekne za odpoveď. Tak zatiaľ som mala len 3tiu hodinu ,učíme sa aj pn,aj mladistvých ,aj zarábajúcich minimalku atď . Čiže podľa teba je lepšie si dokončiť celý kurz ,nech mám prehľad aj v jednoduchom a podvojnom účtovníctve ,nakoľko to so sebou súvisí ? Len čo som pozerala ponuky ,všade vyžadujú prax ,čo je samozrejme pochopiteľne ,len neviem kde ju mám získať ,keď ma bez praxe nikde nezoberú . Ako fakturantka som už pracovala ,ale to nie je asi postačujúce

autor
19. máj 2023

@simca06022011 tak ono aj mzdové je veľmi rozsiahle ,určite by som chcela mať nad sebou prv dohľad ,ale skoro všade chcú prax ,ktorú nemám ako nadobudnúť keďže má nikde nevezmú . Sama by som sa do toho ešte nechcela púšťať ,nakoľko to nie je že vychodim kurz a je zo mňa mzdárka . Naozaj to chce tu prax :/

autor
19. máj 2023

@pandusica sa vzdelaj. Robíme online kurzy . Zatiaľ som mala len 6 hodín výučby ,takže to neviem moc zhodnotiť ,ale lektorka je podľa mňa fajn,pekne vysvetlí ,pomaly, na všetko odpovie a keď nerozumiem ,vráti sa k danej téme. Takže za mňa zatiaľ ok 🙂

simca06022011
19. máj 2023

Niekde začať musíš, ak mzdové účtovníctvo je pre teba veľmi rozsiahle tak neviem co potom bude účtovníctvo a dane. Lebo mzdové je v bežných kanceláriách najľahšia práca, skor je o pedantnosti a terminoch, nezabudnit nic poposielat atd... Pre externé účtovníčky. Veľké firmy to majú už iné, riešia aj veľmi veľa pikosiek, čo nám sa stáva málokedy. A keď sa stane, vyhľadá sa a urobí sa.
Popravde neviem kde a ako prax získavajú teraz ľudia... nikomu sa s tým nechce zabávať.

autor
19. máj 2023

@simca06022011 nie práveže mzdové sa mi pozdáva aj rozumiem tomu ,čiže by som išla týmto smerom ,len je otázka či je nutné spraviť si k tomu aj J a P účtovníctvo.

jahodka11611
19. máj 2023

Ja mam ukončený taky kurz komplexný...bola som na pohovore na mzdové,tam ma nevzali kvôli praxi a teraz som sa zamestnala ako účtovník na majetku, bez praxe a ešte robím aj v inom programe ako na kurze...všetko sa dá,len treba hľadať a mat trpezlivosť...

simca06022011
19. máj 2023

Nie je to nutné ale skôr si nájdeš uplatnenie keď budeš vedieť všetko. Väčšina z nás vie všetko🙂 to co nepoužívame aspoň tešíme🙂

autor
19. máj 2023

@jahodka11611 tak to je super . Držím palce . Tak snáď sa pošťastí aj mne

autor
19. máj 2023

@simca06022011 ďakujem pekne 🙂

gemerka17
19. máj 2023

Ono treba si uvedomiť, ze takýchto kurzových účtovníkov vychádza z daných kurzov veľmi veľa. (Firiem je viac, čo ponúkajú kurzy). Čiže máš fakt veľkú konkurenciu na trhu práce medzi tými bez praxe. Čiže niekedy sa zamestnať môže byť dosť náročné v tvojej pozícii. Len so mzdami ala úplný základ to bude extrémne náročné, tých pozícii je minimum, na mzdového junior účtovníka.

autor
19. máj 2023

@gemerka17 áno som si tohoto vedomá ,preto som bola taká na vážkach ,či do toho ísť alebo nie . Urobím si ho celý a keď aj začnem niekde ako fakturantka alebo pomocné práce na mzdovom ,snáď tu prax nejako získam :/

canany
19. máj 2023

K nam do firmy minuly rok brali aj starsie mzdarky po rekvalifikacnom kurze. Ale sme outsorcingova firma a podla mna v takejto firme je fajn sa zamestnat uvodom. Mas viac poradnych hlav, mas nad sebou seniorku, ktora ta kontroluje. A mna ta roznorodost klientov viac bavi ako robit len pre jednu spolocnost.

autor
19. máj 2023

@canany ďakujem za odpoveď. Určite si netrúfam robiť sama ,nato sú skúsenejšie osoby ,ale aspoň prezatial pomocné práce aby som získala prax a od toho sa už odrazim. Viem ,že to bude ťažké ,ale snáď sa niečo podobné nájde

terry658
19. máj 2023

Robila som mzdy posledné dva roky a vôbec to nie je najľahšia časť účtovníctva. Mzdy sú pekne zapeklité, množstvo výnimiek, pravidiel. Ak nemáš nikoho, kto Ťa to naučí tak ďaleko nezájdeš.

niksniks9999
11. aug 2023

Dobrý večer prajem, robí tu niekto kurz alebo robil nedavno v Midare?ďakujem za odpoveď. Pekný vecer😇😊

jahodka11611
14. aug 2023

@niksniks9999 v midare som ho ukončila v decembri

arabela55
7. feb 2024

Ahoj zaujímalo by ma či si sa zamestnala ako mzdárka po tom kurze? ja by som tiež chcela absolvovať kurz mzdové účtovníctvo a personalistika🙂

evamala3
28. mar 2024

Dobrý deň prosím vás vedeli by ste mi povedať ako prebieha test v savzdelaj?