SSOŠ ELBA - názory na odbor TIS v elektrotechnike

guga347
3. máj 2022

Máte niekto ,prosím,dieťa na SSOŠ ELBA V Prešove na odbore TIS v elektrotechnike?!
Zaujímal by ma Váš názor na školu a odbor ako taký,aké uplatnenie má dieťa po ukončení,pripravenosť na VŠ atp.

9gabi9
3. máj 2022

@guga347
Nie som z konkrétne uvedenej SŠ. Vyštudovala som však inú SOŠ elektrotechnicku v odbore TIS. Veľa som sa naučila z oblasti ekonómie a účtovníctva, slabšie to bolo z informatiky čo v danom období sa len rozbiehalo. Popri tom aj iné (menej populárne predmety pre dievča. Mne však neprekážali, som technický typ) - elektrotechnika, strojníctvo. Nakoniec som pokračovala na VŠ technického smeru - informatika, Bc. štúdium. Avšak na 2. stupeň VŠ štúdia som prestúpila (nebola možnosť pokračovať v tom istom odbore) na inú VŠ na ekonomicky odbor. Po VS som sa zamestnala cez problémov, najprv ako sekretárka (hľadali niekoho so SŠ vzdelaním avšak presvedčila som ich 😀). Aktuálne som na manažérskej pozícii v nadnárodnej spoločnosti.

Myslím si že je to dobrá voľba, na VŠ som nemala problém ani s matematikou ako má veľa ľudí strašilo. Ako obrovsku výhodu zo SŠ som považovala ovládanie písania všetkými desiatimi na písacom stroji/klávesnici.

Možno tento príspevok aspoň trochu pomôže 😉