Štúdium medicíny a dieťa

4. júl 2022

ahojte myslíte si že sa da zvládnuť vysoka skola a dieta zároveň? som este v očakávaní ale chcela by som ak by malička mala 2 -3 roky ist studovat medicinu chcela by som chodit externe.. mam priatela a ten ma dobre platenú pracu, nebol by proti lebo vie ze vzdy som chcela ist studovat medicinu len som otehotnela a nesla. Bola niektorá v podobnej situácii? da sa zvládnuť skola a dieta zároveň? prosim vas nepiste mi ze som si nemala robit dieta, prislo to necakane a urcite som nechcela ist na potrat. 🙂

andrea1112
4. júl 2022

Medicina sa nedá študovať externe.

heleninamama
4. júl 2022

Ak si vážne chcela ísť na medicínu, ako je možné, že nevieš, že tento odbor sa, chvalabohu, nedá študovať externe? To vedia gymnazisti ešte predtým, ako si volia semináre.

elizabet173
4. júl 2022

medicína jedine denné štúdium, počítaj s opatrovateľkou, lebo pred niektorými skúškami ťa dieťa takmer neuvidí, štúdium je skutočne veľmi náročné. Ak si teraz maturovala a dáš si dva, tri roky pauzu, budú nutné prípravné kurzy, bez nich to zrejme po takej prestávke v učení nedáš

nika0204
4. júl 2022

Fu tak to asi tazko, medicina rovnako farmacia sa neda studovat externe.. ono vsetko sa da nic nieje nemozne,ale velmi pochybujem zeby si toto dala s malym babom..jedno zroho by si odfakla bud studium(-chces byt zla doktorka?-ja sosobme by som nechcela len prechadzat ale fakt sa tomu venovat) alebo by si odflakla detstvo svojho babatka..pretize sklbit sa to neda..nehovoriac otom ze 6r medicina potom 6r atestacia..sluzby cas na rodinu minimalny

eerikusik
4. júl 2022

Ja som mala pred veľa rokmi na internáte jednu babu, študentku medicíny denného štúdia ( keďže externe sa to študovať nedá).Mala doma na strednom Slovensku manžela a syna.Starala sa o neho babka,jej mama.Po skončení odišla atestovať do Nemecka,oni mali ísť za ňou neskôr....či išli už neviem.Ono sa to určite dá,ak teda ratas s tým ,že mamou bude niekto iný ako ty.

svetlonos
4. júl 2022

Ak mas dobru hlavu na ucenie, da sa. Je to ale otazka priorit ako ti uz pisali. Vies si predstavit, ze tvoje dieta vyrastie prakticky bez teba ? Namiesto nadhernych chvil s tym malym budes mat len stres a dietatu chybat. Chces to takto ? Kamaratka ma farmaciu, popri malom si chcela dorobit k tomu este nieco naviac, neviem ci doktorat alebo co. Hrozne tazko sa jej to ucili, nakoniec to vzdala, otehotnela znova. Nedalo sa to pri malom zvladnut a to bola sikovna. Prajem ti aby si sa rozhodla pre vas vsetkych najlepsie a vela radosti s malinkim vam prajem 🙂

heidy222
4. júl 2022

Pocitaj s tym, ze v priemere 40 hodin tyzdenne tomu das, cize min. Ako full time job ( niekedy cvika plus ucenie sa aj od 7 Rano do 7-8 vecer, niekedy menej). Akoze vsetko sa da, ja som aj Doktorat spravila s babom, Ale treba mat realne ocakavania

ildiko36
4. júl 2022

Vyber si daaky iny odbor, medicina a farmakologia externe sa neda.Ja som vybrala urgentnu medicinu ale som mala strednu ako zdravotna sestra a musela som mat prax

barb0renka
4. júl 2022

Mam susedu, ktora porodila 3 deti. Kym boli malicke, venovala sa im. Ked najmensi zacal chodit do skoly, ona isla na medicinu a dostudovala ju. Ale bol to naozaj “full time” studium, akoby chodila do roboty.
Cize da sa to aj s dietatom. Ale radsej by som pockala, kym bude mat aspon 5rokov .

Ja sama som studovala VS s dvoma detmi, ale nie medicinu.

barboraamatejko
7. aug 2022

Ked po tom velmi tuzis a chces ist na medicinu, skus to. Da sa to, ale samozrejme budes potrebovat opatrovatelku, alebo maminu, ktora bude stale k dispozicii. Myslim, ze narocnost bude zalezat aj na type povahy dietata - ak to bude nezbeda, ktora neobsedi a nebude v noci spavat, bude to o to narocnejsie. Ak chces, napis mi, rodila som v 6. rocniku pomedzi statnice. Napisem ti viac 😉

loginexistuje
7. aug 2022

najprv sa tam musis dostat tj spravt vynikajuco prinimacky a treba zohnat jiekoho na starostlivost o dieta idealne mamu alebo opatrovatelku prve roky dieta velmi neuvidis ale ak to chces zvladnes to
a tento rok si ani neskusila prijimacky ? teraz si maturovala ? maturovala sinz biologie a chemie ?

medica88
8. aug 2022

Medicínu nie je možné študovať externe. To hovorí za všetko. Nie je to len tak ľavou zadnou. Nehovorím ze by si to nedala ale je to veľmi náročné. Mne sa narodilo dieťa pred poslednými 2statnicami a mala som co robiť. Rovno poviem ze bez pomoci muža,rodičov,permanentneho sedenia na riti,čiže žiadne xelodenne hranie sa s bábätkom,a tiež aj veľkého kusu šťastia,by som to nedala. Do toho kojenie v noci, sa nevyspis. No dali sme to,ale viem si predstaviť aj príjemnejší spôsob ako prísť kvôli stresu o pqr rokov života napr.skok s padakom:D
Ale chválim za to ze si nešla na potrat. Venuj sa pekne bábätku,to je teraz prvoradé a potom uvidíš na čo sa budeš cítiť.

zenazaba
8. aug 2022

Och, v tomto prispevku je velmi vela vykricnikov a kontroliek. "Mam priatela a ten ma dobre platenu pracu." Cize pocitas s tym, ze priatel ta bude 6 rokov zivit a budete zit v harmonickom vztahu. Tudle. Co ak ta posle do pecka? Kto ta bude zivit dalej? Najskor si porieste ten "zbytocny papier", ked uz chces, aby mal chlapec vyzivovaciu povinnost nielen voci dietatu, ale aj voci tebe.....hm, ked tak pocitam, tak ta vlastne nebude zivit 6 rokov, ale ak chces ist studovat az ked bude skvrna v skolke, tak to bude 9 rokov, lebo predpokladam, ze ani narok na materske ti nevznika a ziadne uspory nemas. No to by som chcela vidiet toho chlapa, ktory sa na to da. Popri medine brigadu nedas ak sa budes musiet este starat aj o dieta a domacnost.... za mna je to strasne blby napad.