Štúdium ošetrovateľstva externe

23. apr 2023

Prosím o radu niekoho, kto študoval Ošetrovateľstvo externe. Študujem teraz praktickú sestru na SZŠ v Košiciach a uvažujem nad VŠ - Bc. externe (Prešov), len mi nie je jasná tá podmienka práce v zdravotníctve - kým študujem ma nemocnica nezamestná ako zdr. pracovníka, či sa mýlim? Čiže sa môžem zamestnať až po skončení štúdia, musím mať nejakú prax a až potom si môžem podať prihlášku na VŠ? Alebo ako to funguje? Vopred ďakujem za rady!

petruldo
23. apr 2023

Funguje to tak, že musíš byť zamestnaná ako sestra, až potom môžeš študovať vš ošetrovateľstvo externe.

autor
23. apr 2023

a dĺžka praxe je daná? alebo sa po maturite stačí zamestnať a ďalší rok podať prihlášku?

petruldo
23. apr 2023

Keď som ja študovala externe vš ošetrovateľstvo, tak to bolo určené pre sestry, ktoré mali maturitu ako všeobecná sestra, teda boli vzdelavane pred zmenou, kedy stačila maturita. Neviem či ťa niekto zanestna ako sestru iba so vzdelaním praktická sestra. Skôr to vidím na denné štúdium.

autor
23. apr 2023

dá sa aj ako PS, denné si nemôžem dovoliť keďže chodím do práce

janka95
23. apr 2023

Ja som skončila praktickú sestru v máji. Od 1.6 som nastúpila do práce a hneď som podala prihlášku na VŠ. Tak ze normálne pracujem a popri tom si robím BC. Teraz som v 2.ročníku

autor
23. apr 2023

@janka95 a kde študuješ Bc.? a prácu máš akú ak sa smiem opýtať?

janka95
23. apr 2023

Ja robím na oddelení v nemocnici. V podstate sestričku. A študujem v Košiciach 🙂

julia34
19. máj 2023

Ahojte prosím prihlášky sa už na tento rok 2023/2024 externé posielali?

zabka4
10. jan 2024

@janka95 Zaujima ma ucebno praxovy plan. Lebo v tom nemam jasno. Robim si prakticku sestru a chcem si spravit bc a potom specializaciu. Ale k tej vs. Ako to mas v zamestnaní? Treba byť zamestnaný na plny uvazok? Alebo staci polovicny? A skola ma nejake podmienky na prax vo svojich nemocniciach? Diky za odpoveď.

janka95
10. jan 2024

@zabka4 u nás musíš byť zamestnaná na plný úväzok myslím. Prax chodíme do iných nemocníc na iné oddelenia s mentorkami. V práci je to ťažké toľko voľna vybaviť ale mením služby ako sa dá. Ale viem ze ak pôjdeš študovať cez nemocnicu, sú povinný ti dať voľno aj tí štúdium preplatia. Len sa musíš upísať na kopec rokov že tam ostaneš .

zabka4
10. jan 2024

@janka95 Takže ty chodíš do práce, do školy na prax čiže vlastne ti odrobíš aj svoje to čo ti platiav zamestnani, plus ešte ďalšie hodiny v škole? kedysi potom doma s rodinou? Ved musis byt vycicana

janka95
10. jan 2024

@zabka4 ja už sa popravde modlím aby to skončilo. O 4 ráno vstávam na prax cestujem do Košíc, a z Košíc letím do nočnej a ráno prídem o 7 som rada ze idem spať. Aj tak to musím lebo by som to neuhrala z hodinami a prax je povinná. Včera tiež o 4 budik do prace , domov o 19:15 , dnes to isté, zajtra zas na prax.... A s rodinou veľmi málo naozaj. Sú statoční doma synček aj priateľ. Pomáhajú ako sa dá. Dáko to už vydržíme už iba pár mesiacov a mam koniec.

zabka4
10. jan 2024

@janka95 kolko rokov studujes?

zabka4
10. jan 2024

@janka95 myslis ze diplomovana sestra by bola jednoduchsia co sa tyka casu?

zabka4
10. jan 2024

@janka95 no obdivujem ta ked to dokazes takto zvládať. Ja by som veľmi chcela, ale asi budem musieť počkať. Mam 2 a 4 rocnu teraz si robim prakticku sestru. Ak sa nebude dat inak zamestnam sa aspon ako PS zatial

janka95
10. jan 2024

@zabka4 diplomovana sestra by mohla byť ľahšia. Možno časovo. Každopádne to nevzdávaj, všetko sa dá vydržať. Aj keď by som možno počkala. Aj keď ja mam druhaka na ZŠ a stíhať s nim opakovať slovenčinu a písať denné úlohy je tiež zaujímavé , vtedy si poviem ze zlatá škôlka :D

zabka4
10. jan 2024

@janka95 nie nevzdam. Necham to voľne plynut nic siliť. Ani i tomto obore som neuvažovala ani vo sne a raz mi to spomenula kamarátka ze ide na skusky a ja hned nakopnutie, ze idem aj ja. A som tu. Prvy polrok skoro za mnou

janka95
10. jan 2024

@zabka4 super. Držím palce. Za chvíľku bude koniec. Mne to strašne rýchlo zbehlo. A ďalej uvidíš ako sa budes cítiť : -)