Ukončenie štúdia zo zdravotných dôvodov

blabla1169
20. okt 2022

Ahojte! Nastúpila som tento rok do prvého ročníka na vysokej, ale ešte som zo samotnej školy nič nemala. Kvôli zdravotným komplikáciám, ktoré ma postihli som nútená prerušiť štúdium a začať zase od septembra. Ale potrebovala by som si zároveň aj zmeniť odbor, pretože medziodborový, ktorý som si pôvodne vybrala, by som ani po vyriešení týchto zdravotných problémov nezvládla a tak som sa dozvedela, že v takomto prípade treba ukončiť štúdium a podať na novo prihlášku. Ak je to zo zdravotných dôvodov, ako by to fungovalo s rodinnými prídavkami? Okrem toho dostávam aj sirotský dôchodok a zaujímalo by ma, či sa mi to za ten čas, čo nebudem študovať preruší alebo bude normálne pokračovať ak je to z tých zdravotných dôvodov?
Vopred ďakujem za odpovede.

kacena4
20. okt 2022

ak si máš ukončiť štúdium a podať nanovo prihlášku, predpokladá sa, že obdobie medzi tým budeš nezamestnaná, na PN t.j. nebude z teba student, takze prides o pridavky, prispevky ako student. neviem ake mas problemy ale asi by som si nechala studium dokym sa bude dat poziadala o individualne vzdelavanie zo zdravotnych dovodov ak ti ho schvalia dokoncis si rocnik a potom mozes ist na iny odbor ak podas ziadost bud od zaciatku alebo ti mozno uznaju nejake predmety ak je podobny a mozes pokracovat rovno v 2r. je to na zvazenie co urobit a co je najjednoduchsie riesenie kedze mas plnu hlavu zdravotnych problemov (tot moj nazor)