Alergia na histamín

21. okt 2022

Ahojte, bola som u alergologicky na testy na alergie mozno 5-6 rokov do zadu kde mi nevysla ziadna alergia. Vtedy mi pichala do ruky vselijake alergeny ale ani netusim ake, islo o zvierata potom hmyz a neviem fo vsetko. Viem ze nejaky alkohol obsahuje histamin.No a idem uz k tomu hlavnemu, vzdy ked pijem vino tak ma zacne na ruke alebo nohe proste svrbiet nejake miesto a ked sa skrabem tak mi tam akokeby opuchnu nejake miesta a proste svrbi ma to, su to take akoleby mapky male vycnielky. Ale potom mi nic nie je. Je mozne zee po case sa mi vytvorila alergia aj ked som predtym nemala ? Dakujem za skusenosti

jaroe
21. okt 2022

A robila ti testy aj na ten histamin? Lebo neviem, či je to štandard. Mne to pred rokmi imunolog robil, ale mala som pocit, že to pôvodne ani nemal v pláne, napadlo mu to počas testovania, že mi to spraví....Každopádne mi povedal, že aj keď mi vyjde HIT, nemusím ju mať. Resp. môže mi robiť problém minimum potravín.

tt247
21. okt 2022

Je rozdiel alergia a intolerancia. Môžeš mať histamínovú intoleranciu, na to sa robia iné testy, nie tie ihličky u alergologičky. Na zistenie hit buď gastro alebo krv.