Celiakia - predpis potravín

mmartinah
31. jan 2024

Dobry vecer, prosim vas, vedeli by ste mi poradit co konkretne si davate predpisovat z vybranych potravin/muk/polotovarov, ktore su na predpis? Co sa vam najviac osvedcilo pre deti? Dcera ma 2,5 roka a diagnostikovali jej celiakiu. Ktore muky sa vam v kuchyni (pri vareni/peceni) najviac osvedcili?

anjelok
1. feb 2024

Ja pouzivam tuto bezne v kuchyni. Na palacinky, halusky, zahustovanie, piskotove cesto. A na recept je skoro zadarmo.

poleva
1. feb 2024

@mmartinah muka Schar mix B / na pizzu, a kysnute/ ...Liana cake mix / babovka, bublanina/...Mehl farine -palacinky....spagety Schär, pracliky, knedlik....Ostatne kupujeme a vela peciem ...🙂 pridte k nam do skupiny🙂

ivana11155
1. feb 2024

@mmartinah Liana cake mix - pistotove cesto, Liana universal mix - sulance, halusky, mrvenicka, Schar mehl farine - palacinky, Schar universal mix it - rozne v kombinacii s inou mukou pol/na pol. Polotovary: struhanka Schar, knedla na predpis taka nakrajana, buchty na pare na predpis, schar cestoviny su dobre.

la_dolce_vita
1. feb 2024

Chlieb Maestro cereale, muku Promix uni + kolacovu a struhanku. To je moj zaklad. Inak si peciem sama, co potrebujem napr.knedla, nejaky kolac atd. Cestovina sa da kupit v supermarkete kukuricna, taky zeleny obal a su chutnejsie ako tie specialne. Nevidno rozdiel. Dnes uz je velky vyber, zazila som so synom pred 30timi rokmi a bolo to hrozne..

samuel31
1. máj 2024

Dobrý deň, ako je to s predpisovanim potravín, predpísal som si prvýkrat potraviny 25.apríla. kedy si môžem znova predpisať ? Musím čakať do 25.mája ? Alebo môžem už teraz ?

poleva
1. máj 2024

@samuel31 mozte na 3 mesiace vopred...ale jed ste objednali iba pred tyzdnom naco vam dalsie? Lekari to neradi kuskuju

danieli
1. máj 2024

@samuel31 je tam limit co sa tyka mnozstva muky alebo cestovin alebo sladkeho za 1 mesiac, muka viem, ze je 10 kg mesacne, to objednavam pravidelne, takze ak si neprekrocil limit mozes si doobjednat

samuel31
2. máj 2024

@poleva Nepotrebujem ďalšie, len chcem vedieť ako sa počíta ten mesiac

samuel31
2. máj 2024

@danieli Áno limity poznám čo koľko môžem. Len chcem vedieť ako sa ráta ta doba uplynutia či si už môžem teraz znova objednať alebo musím čakať do 25 mája

poleva
2. máj 2024

@samuel31 podla mna mozte...ja objednavam tak 2 krat mesacne...ide aj o ochotu lekara

danieli
2. máj 2024

@samuel31 moja lekarka s tym nema problem, ak neprekrocim limit vystavi mi receptov kolko potrebujem, stane sa, ze zabudnem alebo mam prave chut na buchty ci nieco ine, takze aj viac recpetov aj to iste len ten limit dodrzat