9,5 mesačná nechce nič piť

tapka1994
21. dec 2018

Potrebujem poradit, dcera ma 9,5m, cisto na UM, teraz bola chora 2tyzdne zoroboty zubkou, ale problem je v tom ze mi nechce pit vodicku, za cely den vypije asi cca 1dcl vody, aj to je uspech...poradite nieco?? ....caj mi nechce, uz somlen skusila aj takena tie ovocne stavy riedit..

asia83
21. dec 2018

@tapka1994 Ani naša nechcela, doteraz málo pije. V krajnom prípade, keď bola vo veku vašej a mala hnačky, sme jej striekali vodu striekačkou do úst. Revala, no museli sme. Hrozila dehydratácia.

dzulli1980
21. dec 2018

A čajík si jej osladila? ... naša dcéra je tiež slabý "pijan", keď bola menšia, dávala som po lyžičkách, striekačkou ... bránila som sa sladenému čaju, ale keď sme skončili v nemocnici na infúziách, aj doktor, aj sestry kázali čaj poriadne osladiť ... ten pila ako o život 🙂 ... ja jej napríklad tekutiny dopĺňam aj redšou polievočkou a ovocnými presnidávkami.
@tapka1994

tapka1994
autor
21. dec 2018

@asia83 no lenze ja som mojej skusala dat aj lyzickou a marna snaha, aj som skusala ze nech skusi z pohariku, a nic..a led sa napije tak len tak 3glgy a dost...
@dzulli1980 no ja sa bojim nemocky, skusam vsetko, dnes som vystiedala 3flasky, aj to bol boj aby sa aspin trocha napila...no mne teraz hnackuje, lebo nam idu zubky, prvy jej vysiel minuly tyzden konecne..a osladit ho ma ako ze normalne cukrom??

dzulli1980
21. dec 2018

Áno, normálnym cukrom ... skús to, fakt neklamem, v nemocnici aj doktor, aj sestry povedali, že jej mám čaj poriadne ocukriť ... lepšie takto, ako riskovať, že skončí kvôli nedostatku tekutín na infúziách ...
@tapka1994

tapka1994
autor
21. dec 2018

@dzulli1980 no dobre tak zajtra to skusim, hadam to pomoze..lebo uz skusam ajeste nemozne, ze ci ne i nahodou ta voda studena, alebo co...

tapka1994
autor
21. dec 2018

@dzulli1980 a nevadi ze bude mat tak skoro cukor?? ...

dzulli1980
21. dec 2018

Vieš, dlho som sa bránila cukru ... ale keď na Tebe dieťa visí ako handrová bábika, poviem to na rovinu, kašlem na zdravý životný štýl ... radšej jej 5-krát denne umyjem zuby ... vyskúšaj aj také riedke polievočky jej robiť alebo tie ovocné presnidávky ... za to nič nedáš, vyskúšaj ... držím palce.
@tapka1994

eliska13
21. dec 2018

@tapka1994 skús jej radšej kúpiť tie Hippkove ovocné nápoje, ale slad medom môj tiež malo pil, ale aspoň polievky, ovocie veľa.Nechcel z lyžičky, z pohára s naustkom až potom, keď bol starší sa naučil piť so slamkou a to ho bavilo

eliska13
21. dec 2018

@tapka1994 ako nemám nič proti cukru určite aj v hippkach a všade je, ale zdá sa mi to taká lepšia forma, alebo kúp 100%dzus a trocha zriedkavo vodou bývajú až moc sladke

tapka1994
autor
21. dec 2018

Dobre dakujem za radu, zajtra skusim nieco poriesit 🙂

tapka1994
autor
21. dec 2018

@eliska13 dnes som kupila si tie hipp napoje, ale nechce mi to :( ..

asia83
22. dec 2018

@tapka1994 No my to isté. Posledná možnosť: striekačkou.

tapka1994
autor
22. dec 2018

Tak baby osladeny caj nezabral :( ..nechutilo jej to ...a skusila som aj pocas obedu a to sa napila asi dokopy 8glgov 🙂 .

malinajahoda
22. dec 2018

@tapka1994 robíš jej redšie príkrmy? Koľko mlieka ti denne vypije?

tapka1994
autor
24. dec 2018

@malinajahoda no ja jej kupujem prikrmy, lebo jej nechutilo to co som jej varila...a mlieka mi vypije asi tak 150ml 3-4x za den...ako kedy...mam aj mlieko ratat ako vodu?? Lebo je na umelom

malinajahoda
24. dec 2018

@tapka1994 mne malá vypije 2 x po 180ml mlieka, čo je 360ml.Tebe dcérka dokopy 450 - 600ml. U vás sa vypije viac mlieka a u nás toto množstvo dohaname vodou. Takže treba rátať aj mlieko ako tekutiny, ved sa zarába s vodou. My sme tiež na UM.

tapka1994
autor
25. dec 2018

@malinajahoda aha, no tak potom vypije celkom fain tekutin..ja som si myslela ze mlieko sa nerata ako tekutina...

malinajahoda
25. dec 2018

@tapka1994 pokiaľ nemáte AR mlieko, ktoré je zahustené, tak je to v poriadku. A myslím, že aj tie príkrmy v skle sú dosť redšie. Teda mne sa to tak zdá. Lebo asi 2 x som ich kúpila a ak ich mam porovnať s domácim jedlom, tak je to obrovský rozdiel.

tapka1994
autor
25. dec 2018

@malinajahoda no ale uz je to dobre s putim, uz sami rozpila...lebo mala horucky mi, tak som je casto nukala vodu, a pije

malinajahoda
25. dec 2018

@tapka1994 tak to je dobre. Tak nech sa vám ďalej darí s pitím vody 😉.

tapka1994
autor
26. dec 2018

@malinajahoda no s pitim vody sa nam dari, horucky ustupili, a mala sa mi vyhadzala ☹ ...ale z jedla to neni

lulu2014
26. dec 2018

@tapka1994 davajte aj 100x aj ked len po lyzicke...ci zo striekacky....drzim palce 😉

Viem ze to s tymto uplne nesuvisi....ale moja babka sa bez 3 mesiacov dozila 100 rokov.... A cely zivot vypila denne max 1dcl vody. Ostatne tekutiny boli iba strava. Ladviny mala napriek veku vo velmi dobrom stave este aj na poslednom sone v 99.
Takze sa asi nemusime bat malo pit....kazdy sme iny.

Ale je mi jasne ze pri teplote treba tekutiny.....len som tym chcela povedat ze kazdy sme iny....a ladviny maju tiez svoju "zivotnost" ale to myslim skor dobuducna.

Vam drzim palce a nebojte malinka bude ok😉.
Aj nasa bojovala uz niekolkoktlrat so 40 st.teplotami vodu som jej tiez po lyzickach a striekackou....len aby sme sa nemuseli infuzkovat.....nastastie doteraz sme to ustali. 😉

malinajahoda
26. dec 2018

@tapka1994 žeby 6 choroba? Aj my sme mali 😟.

tapka1994
autor
27. dec 2018

@malinajahoda cozee, to dufam ze nie, sak to je infekcna choroba, ci?? ...tu moze dostat aj niekto ony od malej ak to je naozaj ona

mogaa
27. dec 2018

Treba k doktorke, naozaj to vyzerá na 6.chorobu...akurát susedkina dcéra to mala a cca vo v rovnakom veku...najskôr teploty a potom sa jej vyhádzala...

tapka1994
autor
27. dec 2018

@mogaa no akurat cakame v cakarni u dr.

iwesska
27. dec 2018

Nestresuj hlavne. Ked sa vyhadzala po horuckach,ma 6 chorobu. S tym sa nikam nechodi,za dva dni to prejde. Je to detska choroba,nikto to nedostane okrem ineho dietata do cca 4r.. Je to snad najjednoduchsia detska choroba infekcna,lebo trva kratko. Len tie horucky predtym su neprijemne a ked je dieta vyhadzane uz ani nie je infekcne,len pred a pocas horucok. K lekarke s tym chodit netreba,nic s tym neurobi,ani sa to nicim nepotiera. Same to zmizne za 2-3 dni.

mogaa
27. dec 2018

Ja si naopak myslím že je dobré že išla k lekárke....My tu môžeme povedať že ide o 6.chorobu ale diagnostiku robí lekár. Rovnako mamičke vysvetlí všetko čo potrebuje vedieť. Napr.viem že suseda s malou behala po vonku, rovnako ju brala aj na nákupy a to už vedela že má 6.chorobu....Preto si myslím že je na mieste aby sa mamička u lekára informovala na veci čo chce vedieť - napr.či sa môže dieťa kúpať, mať kľudový režim, či možno chodiť von....

tapka1994
autor
27. dec 2018

@iwesska ma to 6chorobu, povedala mi ze to mozu aj nemusia dostat ine deti
@mogaa 🙂

malinajahoda
27. dec 2018

@tapka1994 my sme s horúčkami dokonca ležali v nemocnici. A všetko nám vysvetlili. To ani človek nevie co sa potom s bábom deje.