Aj takí sú ľudia

bets
21. jan 2016

Idem opísať včerajší zážitok, aby som varovala mamicky, ktoré sa s takýmto prípadom este nestretli, lebo pre mna to bol sok. Išla som s bábätkom k lekárovi do veľkej nemocnice. Parkovanie je spoplatnené sumou 1/EUR na polhodinu. Parkovať inak je tam veľký problém, preto využívam platené parkovisko pred nemocnicou, aby som to mala pohodlne pri nakladaní kočíka a dieťaťa. Idem si zobrať parkovací listok a v tom pristúpi chlapík a vezme ho z automatu a ukazuje, ze mam prejsť. Chlapík bol možno zhodou okolnosti a možno nie, oblečený tak, ze som mala v prvom momente pocit, ze je to bud SBS alebo zriaďovateľ parkoviska a rampy sa asi pokazili. Lebo raz sa mi stalo, ze pri východe z parkoviska rampy boli zdvihnuté hoci som mala riadne zaplatený listok. Vošla som na parkovisko a vidím, ze rampy riadne fungujú a vtedy mi docvaklo, ze chlapík mi ukradol môj listok, ktory šiel hneď zaplatiť, čiže platí 1 EUR a ktoviekolko by inak platil.
Aj som vybehla z auta, bábätko este v aute, ale sa mi stratil. Na informáciach mi poradili, ze na rampe je tlačidlo, ktorým sa da dovolať na dispečing parkoviska. Tam mi hneď, ze je to moja chyba, co uznavam, ale ze nevedela som v prvom momente co robit a ze mam maličké dieťa a pod. Tak sa nado mnou zlutovali a ze ked budem odchádzať ma pustia, inak by som platila akože za stratu lístka 35 EUR.
Ľudsky hyenizmus nepozná hraníc, ide o parkovisko pred detskou fakultnou nemocnicou, kde sa prichádza aj s vážnymi prípadmi z celého kraja. Periférnym videním som videla, ze chlapík si ma vystriehol ako ženu a možno videl aj vajíčko na prednom sedadle, vystresovaní mamičku, ktorá beží lekárovi....
A co robit v takom prípade uz budem vedieť, treba z rampy hneď zvoniť/volať a oni zablokujú ten listok, mne sa rampa zatvorí a budem si mocť zobrať svoj listok.
Dávajte si pozor a nenechajte sa takto okradnúť....

terezka1947
21. jan 2016

bohuzial,ludia su vselijaki....smutne,co sa ti stalo a ano,je to sice tvoja chyba,ale viem si predstavit,ked riesis dieta,auto,atd,atd...vobec cloveku nemysli,resp.myslis na uplne ine veci a v takej situacii aj ja robim podobne veci.
uz som si v zivote zvykla na to,ze skutky cloveka vzdy prezradia....mozno si to ludia ani neuvedomuju,ale vzdy kazdeho "prezradia" jeho ciny,hocijaky sladky jazycek maju 😒

bets
autor
21. jan 2016

Este dodám, ze všetko okolo som uz riešila s dieťaťom, behala som od informácii k rampe, nenechala som ho v aute, to len na par sekúnd som vyskočila, ci chlapíka náhodou neuvidím... Aj v takom strese myslím v prvom rade, ze mam dieťa.

lolonka
21. jan 2016

sila toto.............nemám slov...

bonaqa2013
21. jan 2016

a čo takto upozorniť nato políciu? Ono je to priestupok - resp. oni ti poradia.
Niečo podobné sa mne stalo v MT, ale nie pred nemocnicou. Auto predomou a šofér vystúpil a vytrhol rampu - tiež som si myslela že je to niekto z parkoviska - ako zamestnanec.... Lenže on prešiel, a mne nedal automat lístok a tak som išla ďálej na parkovisko. Po chvíli prišla pani z búdky na parkovisku a rampu opravila.... A čo ja teraz....Pokuta....Išla okolo polícia - povedala som čo sa stalo a išli ho hľadať po parkovisku.... Mňa pustili aj bez lístka. Treba asi vtedy rýchlo konať.... tiež som mala v aute postihnuté dieťa...

ivett1
21. jan 2016

@bets och, tak som sa rozčúlila... 😠 ak myslíš to parkovanie pred DFNsP na Kramároch, ktoré je aj tak vyriešené na dve veci (na h...o a na nič) a ešte aj toto sa tam deje ... 😖 ...no nemám slov ... ešte mi tak napadlo, že čo keby si bola taká "hysterka" a začala tam vrieskať na celé parkovisko ..."polícia, pomoc okradli ma...! ..." čo by sa stalo ...(a čo že "len" parkovací lístok) ...fakt je to drzosť ... som zvedavá, či by potom chceli (parkovacia služba) od teba 35€ za stratu lístka ...

PS: načo je tam potom vlastne tá parkovacia služba, keď si toto nevie ustriehnuť, tak majú sedieť vonku a obsluhovať rampu ... ani mne by nenapadlo stláčať nejaký gombík, ktorým mám privolať "obsluhu", hlavne ak by som si myslela, že tam tá obsluha už je ... (ten chlapík, ktorý ti zobral lístok...) a čo ja viem, či by som v tej chvíli skúmala, že či má oblečenie ako parkovacia služba (napr. ak by si niekto dal len pásku s nápisom xxx na rukáv, odkiaľ máš vedieť, že nie je pracovník tej konkrétnej PS?!...) ...

pribinak
21. jan 2016

@bets vsak napis, ktora nemocnica

bets
autor
21. jan 2016

Hej Kramare, myslím ze to poznáte zozadu sa tlači uz x aút a vam nezostáva nič iné len vojsť na parkovisko, lebo uz sa nedá cúvať.

samo_blaho
21. jan 2016

to nevymyslíš, to je život..

acer11
21. jan 2016

za seba ďakujem za príspevok-toto by ma vo sne nenapadlo,čo ľudia dokážu 😖

kexik218
21. jan 2016

toto je neskutocne coho su ludia schopny, uplny deges.