Aké meno vybrať pre dcéru? 😊

alenkanelka
18. aug 2019

Ahojte mamičky viem, že je to už otrepané za chvíľku sa mi narodi dcérka a ja popravde neviem sa dako rozhodnúť pre meno . Doma mám chlapčeka volá sa Adam . A z dievčenských mien sa mi páči Evka, Nikolka, Katka priezvisko je (Petrincová ) muž vybral Laura ale mne sa to meno dáko veľmi nepáči 🤔ďakujem

hnedoocko0909
18. aug 2019

@alenkanelka Ivanka sa Ti nepáči? Je ich málo a tvar mena je stále pekný 😉 Ivka, Ivuška, Ivi, Ivanka.
Alebo Michaela (Miška), Lenka

janinah
18. aug 2019

Katarína Petrincová je príliš dlhé,skôr Eva...Laura v spojení s priezviskom mi znie "tvrdo"

basska23
18. aug 2019

My sme sa rozhodovali medzi Michaelu a Hanu.Nakoniec čakám Leu.Možno aj vy vyberiete úplne inakšie meno. 😉

bruneta8
18. aug 2019

@alenkanelka podľa mňa by bolo super Evka, naraz by oslavovali 😉 aj s priezviskom sa to hodí 👍 musíte si ale vybrať sami. Akékoľvek meno už vyberiete, určite sa jej bude hodiť 😉

arcticcode
18. aug 2019

Laura sa mi skoro az hnusi to meno ☹ evku by som nedaval, uz dost, ze ste chlapca pripravili o meniny (kedze ich ma na vianoce), ak date este aj eva, pripravíte o meniny aj dceru 😀
Nikola - v mojom okoli sa tymto menom volaju vsetky pipky (to co za nikola?) Ale u vas to moze byt inak. Katka je pekne meno, velmi. My ak by sme mali dceru, volala by sa barbora. Alebo lucia. Pekne slovenske mena vyberame, syn sa vola Daniel, ale mal byt fero, pista, alebo milan 😀
Vyber je kazdopadne na tebe 😉 a co sa tyka dlheho mena, to by som nmvobec neriesil

asia83
18. aug 2019

@alenkanelka Laura je krásne meno.

veronikaszabova
18. aug 2019

@alenkanelka nerozmyslala si nad Ninou?

Nina Petrincova

drozdajkahra
18. aug 2019

A čo tak Lívia? 😊

airaw
18. aug 2019

Zuzka, Lucka, k tomu priezvisku sa hodí veľa mien, aj tá Katka, Evka.. Laura sa ani mne nepáči :D

h2
18. aug 2019

@alenkanelka Laura Petrincová sa ako dieťa natrápi, kým sa naučí správne vyslovovať svoje meno, sú tam 2 "r" blízko pri sebe. (Ináč, mne sa meno Laura tiež nepáči, ak by som mala dcéru a muž by chcel Lauru, nesúhlasila by som. Meno by sa Vám malo páčiť obom.)

marianita3008
18. aug 2019

Ja som za Evku..bude to fer pre deti :D Je to dost prakticka vec, ked nemusite riesit, preco surodenec dostane darcek a druhy nie a ani brat nemusi byt smutny, ze iba on ma sviatok na Vianoce :D A Eva Petrincova znie tiez dobre 🙂

denisa0504
18. aug 2019

To je ako za trest keď má dieťa meniny na Vianoce.. môj priateľ má 25.12 narodeniny a začiatkom januára meniny a samozrejme od dectva ho rodičia oberali o darčeky a oslavy, lebo veď dostal všetko na Vianoce a bol vybavený.. keď už jedno dieťa má meniny na Vianoce, nedala by som aj druhé. zo spomínaných mien sa mi páči Nikola

iv007
18. aug 2019

Tiez by som vylucila Evu nakolko deti by mali naraz meniny aj vianoce a tiez mi to znie tak tvrdo..k priezvisku sa mne hodi Lenka, Nela alebo Hana

mima86
18. aug 2019

Ja mam tiez Adama a svokru Evu a nikto na nich nezabuda. Adamkovi robime meniny doma doobedu a dostane meninovy dar ,vecer su vianoce. a s rodinou na druhy den (aj tak sme sa zvykli stretavat). koniec koncov, ani dalsie moje deti nezvyknu oslavovat sviatky presne v ten den, pokial pripada na niektory den v tyzdni,ale vzdy v najblizssi vikend.

barbora1992
18. aug 2019

Ahoj, ja mám doma Adama a Dianu. Ja by som buď hľadala ďalej niečo, čo sa vám obom bude páčiť, alebo dajte Eva. Deti môžu spolu oslavovať meniny a vôbec mi to nepripadá tak, že by ste ich ukrátili o meniny. Môžu predsa osláviť meniny počas dňa. Veľa šťastia pri výbere mena. 🙂

evinkakub
18. aug 2019

ja som Eva meniny mam na vianoce a narodeniny tiez v decembri, a nikdy mi to nevadilo. na meniny mi gratuluje rodina do obeda, a darceky si avame pod stromcekom vecer... co je na tom??? moja mama je tiez Eva, narodeniny aj meniny ma na stedry den.... takze toto by som voooobec ale ze vobec neriesila....... ja by som meno Eva kludne dala, pretoze nepoznam ani jednu malu Evicku,,,,,,, dnes je to sama NIna, sofia, laura, ester, melissa, a podobne...

lucycertik
18. aug 2019

Mne by sa pacilo meno Adelka aj k Adamkovi,aj ku priezvisku 😉

nikpa
18. aug 2019

@alenkanelka Laura je krásne meno, všetky ostatné ktoré si napísala sú dnes už veľmi často používané. Ak na ihrisku zakričís jedno z nich, otočia sa ďalšie tri deti okrem tvojho 😉

evkamotka
18. aug 2019

Katka je tiez krasne meno, dnes je uz tak malo malých Katarin. Je medzinarodne, popri aktualnych Zarach a Zoe vlastne uplne originálne. Dlzka ta nemusi odradzat. Aj tak ju budu volat Katka, Kati a pravdepodobne sa vyda.Eva som aj ja a tiez fajn meno, vzdy Eva, Evka, skaredo ani nepovies, medzinarodne a je ich medzi detmi malo

deti95060810
18. aug 2019

Kristína, Ema, Rebeca...

mpg
18. aug 2019

@alenkanelka K tomu priezvisku by sa hodilo krátke meno napr. Ema sa mi páči viac ako Eva, ale je veľa pekných mien napr. Amélia, Vanesa, Karin atď.

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinipini
18. aug 2019

Amélia

eliska13
18. aug 2019

@alenkanelka Laura sa mi nepáči z tých čo píšeš Eva, Niky....
Mne by sa páčilo aj Petra Petrincova či Paula
Hanka, ja som chcela Lujza, Lívia, Diana...darčeky vôbec nerieš tak jeden bude na meniny ostatné na Vianoce aj tak majú tie deti milión hračiek robíte haló z hmotných veci.Ale Adam a Eva to by bolo mile

evka258
18. aug 2019

@arcticcode ja som Eva a nesťažujem sa. Na Vianoce som dostala vždy viac darčekov ☺️. Mám dcérku Annu a tiež je to super meno. Dá sa jej kadejako pekne povedať, Anka, Anička, Anulka, Anina....viem, že aj Anča, ale tak nehovoríme. Mne doma hovoria sem,tam Evca, ale nevadí mi to.

evka258
18. aug 2019

@evka258 a ešte super je, že na Vianoce máš plno jedla, tak nemusíš riešiť, čo pripravia na oslavu.

magnolia555
18. aug 2019

@alenkanelka Eva je pekné. Väčšinou aj Evy, ktoré poznám, sú veľmi empatické, milé baby. Veď meniny nie sú o darčekoch. To je to posledné, čo by som riešila 😁 hlavne nech je kočka zdravučká

deti95060810
18. aug 2019

@kuravesele Hana je samo o sebe škaredé...

deti95060810
18. aug 2019

sesternica je Eva...aj sa narodila 24.12 - na Vianoce
Ako dieťa s tým mala troška problémy, ale potom v dospelosti že je to super... S pohostením nemá problém, však sú Vianoce.

joysi
18. aug 2019

@alenkanelka ahoj mne sa paci...Barborka...Alzbetka...Eliska...Zofia 🙂