Aké používate čistiace prostriedky?

ssussie
24. aug 2012

Caute baby,
ake pouzivate cistiace prostriedky v domacnosti kde su malinke deti? Trebars na drez, vanu a aj na predmety s ktorymi drobec prichadza do kontaktu. Lebo mi mame doma kopec prostriedkov aj takych silnych ale boji sa to pouzivat, aby zvysky (co mnohokrat po zmyti vodou ostanu) neprisli do kontaktu s drobcom a neublizili mu.

zigzag
24. aug 2012

@ssussie no ja mameho kupem vylucne v jeho vanicke, a tu mu osetrujem dezinfecnym - alkoholovym pripravkom, a zmyjem vodou, mpuzivam normalny jar na riad, a pri prani davam stale na extra plakanie, dlazku uyvame cistou vodou, neostavaju smuhy ako po pripravkoch, ... a mam parny mop, super vec, vycisti a dezinfikuje vsetko bez chemie..... a na vecko klasika, ale tam este male babo nechodieva, akurat treba dat pozor, aby sa k tomu babo nedostalo,ked zacne chodit, 😉

turistka
24. aug 2012

na drez a vanu pouzivam obyc. prostriedok z kys. citronovej, ktory kupujem v DM (ich znacku). na predmety s ktorymi prichadza dieta do kontaktu pokial si dobre pamatam, som nepouzivala nic, neudrziavala som sterilitu. klasicka voda staci....

bodka13
24. aug 2012

@ssussie nad tým som sa nikdy nezamyslela keď boli chalani malí 😕 ....klasika fixinela,savo,clean pulirapid-proste všetko čo je dostupné a účinné ...neviem ako ostatné,ale ja mám zvyk po umytí vane,dresu či taniera ešte opláchnuť horúcou vodou a tým sa aj zvyšku prostriedku opláchnu 😉

ikke
24. aug 2012

ak mas pocit, ze pouzivas vela chemie, skus ekologicke cistiace prostriedky, napr. frosch, ecover, ...
ale take male babo zas az tak moc do kontaktu s chemiou nema kde prist, ved neolizuje podlahu ani wc 😅 detsku vanicku oplachujem iba vodou, flasky umyjes saponatom a dobre vyplachnes. ked zacne davat hracky do ust, pokial mu ich nezoberie pes, staci tiez maximalne obcas oplachnut. zdrave dieta nema problem s trochou spiny, prave naopak 😉
inak na dezinfekciu je vyborny a urcite nie skodlivy pripravok - ocot rozriedeny vodou.

ssussie
autor
24. aug 2012

aha no ok, lebo ja som pre istotu na vsetko len jar 🙂 ale to nestaci najma na vanu. a vanicku umyva manzelova mamka tak ani neviem cim :P

hradnapani
24. aug 2012

@ssussie tak ako aj kym dieta nebolo. Ja som to vsak nikdy neprehanala s chemiou, na niektore veci staci horuca voda alebo octova voda,niekde treba aj trochu chemie. Mne sa osvedcil Ecover, prijemne vonia,dobre cisti a je ekologicky. dostat ho v DM

ivett1
24. aug 2012

@ssussie zaujímavá téma...aj ja používam klasické dostupné čistiace prostriedky, nič extra...len nech sú účinné😉 ...a samozrejme, tiež všetko, čo sa dá, oplachujem horúcou vodou...na predmety, s ktorými prichádzali deti ako malé do kontaktu, som také "silné" prostriedky ani nepoužívala, len klasickú jar...aj vaňu som vtedy umývala týmto spôsobom 😅

danjelca
24. aug 2012

ecover..

riela
24. aug 2012

@ssussie ocot

ssussie
autor
24. aug 2012

idem ja kuknut aj ten ecover ;)

kvetinka211
24. aug 2012

@ssussie na riad jar resp. nieco podobne od dmka, do umyvacky dmkove tabletky, tanier vacsinou este potom preplachnem cistou vodou. Na kachlicky ak zostane obcas cas na umyvanie, tak do vedra s mopom nalejem jar, parkety iba vysavam, odkedy sa syncek narodil tak som ich mopom prebehla snad raz, inak len spongiou co sa nakvicka. Kupelne umyvam max sanom, ale tiez je to tak raz za par tyzdnov 😕 Detsku vanicku len cistou vodou, nocnik podla situacie bud len preplachnut, alebo aj poriadne tym max sanom. Wecko to je moja nocna mora, odkedy som z bezpecnostnych dovodov prestala pouzivat tie zavesne gely tak sa neviem zbavit vodneho kamena, takze tam lejem coraz silnejsiu chemiu z drogerie a potom treba aj hodinu drhnut aby bolo vidiet nejaky vysledok 😒 A minule som si aj mierne poleptala ruku s tym svinstvom, neznasam to ☹ Ale celkovo to s upratovanim neprehanam, jednak nie je cas a jednak je pre zdravie lepsie mat v dome trochu bakterii a dobru imunitu nez sterilne prostredie a byt plny chemie ... Skusala som par krat aj ten ocot, no nemozem si pomoct, mne potom vsetko strasne smrdelo. To uz mam lepsiu skusenost s kys. citronovou s prasku, tu pouzivam na odvapnovanie kanvice.

ankaevka
24. aug 2012

Na riad Jar, do umývačky finish alebo jarové tablety, celkovo na kuchyňu frosch, v kúpeľni klasiku savo, domestos, fixinela, na podlahu je to rôzne, skúšam čo nezanechá šmuhy. To, že mám deti, nijako neovplyvnilo značky čistiacich prípravkov, ktoré kupujem.

iva1009
1. jan 2015

ahojte prosim Vas cim ste umyvali vanicky pre uplne malinkeho novorodenca?

😕 Kupila som uzivanu a chcela by som ju nejako setrne vydezinfikovat len nechcem moc uzivat nejake pripravky aby sa to nedostalo do vody v ktorej malu budem kupat.

meluela
1. jan 2015

@iva1009 ocot

"Ocot má veľa zaujímavých vlastností. Hlavnou je zrejme schopnosť dezinfekcie. Prišlo sa na to, že ocot má spolu s olivovým olejom najsilnejší dezinfekčný účinok spomedzi všetkých potravín. Zabíja 99,9% baktérii a má asi 90% účinnosť proti plesniam. Nie, nehovorím o reklame na ten prostriedok, ktorý si o sebe myslí, že vďaka nemu milióny baktérii zomrú. Hovorím o trápnej fľaške 5% octu."

http://delikatesy.etrend.sk/delikatesy/magicky-...

9tinka5
18. mar 2016
Používateľ 9tinka5 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 9tinka5.

ja pouzivam iba ekologicke cistiace, oblubene mam od znacky Subio a jeden univerzalny Bio-mex, ktory cisti sklo,plasty, nerez, krasne vybieli aj tenisky napriklad.

eleonorcha
18. mar 2016
Používateľ eleonorcha je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od eleonorcha.

@9tinka5 kd eho kupujes?

jarka800
18. mar 2016
Používateľ jarka800 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarka800.

@9tinka5 Tie aj ja pouzivam