Aké sú ceny na vianočných trhoch v Prahe?

ikaika
28. nov 2019

Chystáme sa tento rok na vianočné trhy do Prahy? Chcem sa opýtať aké sú tam ceny, napr. jedla, pitia atď?

evinea
28. nov 2019

@ikaika tak drahsie ako v nejakom malom meste, ale nieje to nic co by sa nedalo zvladnut alebo by bolo prehnane 🙂

ikaika
autor
28. nov 2019

@evinea nejake tipy? Ide mi tam dieta na 2 dni tak rozmyslam ake mu dat vreskove, kedze si bude vsetku stravu a obcerstvenie kupovat sam......

miky25117
28. nov 2019

@ikaika byvam v prahe a mozem povedat že je to riadne predrazene urcite by som jedlo tam nekupovala

evinea
28. nov 2019

@ikaika nemaju na ubytovani nic zabezpecene? No tak ja by som dala asi 100€, mozno to je vela, ale radsej nech ma viac ako menej...

ikaika
autor
28. nov 2019

@miky25117 prosim a mozes mi napisat par beznych cien jedla a pitia.
Napr. voda, caj, punc, langos alebo hotdog. Menu niekde v restike.
Bohuzial iba ubytko maju. Stravu im na poslednu chvilu odriekla daka restika, takze si budu s peniaskami " gazdovat" sami.
Syn ma 12 rokov tak mu chcem dat nejake info aky nebol v soku z tych cien a vedel si aj odlozit na druhy den 😅....
@evinea

ikaika
autor
28. nov 2019

@miky25117 tebe som chcela adresovat prispevok 🙂

evinea
28. nov 2019

@ikaika v tomto pripade, isto aspon 100 €, menu zalezi kde v akej restike, myslim, ze to nejako pomozu im aj ucitelky, aby nesli do nejakej predrazenej nobl restiky :D, praclik 3,50, hotdog 2,50, voda 1,50 cca

ikaika
autor
28. nov 2019

@evinea 😲

ikaika
autor
28. nov 2019

no bohuzial na na jedenie dostanu rozchod a vraj mozu ist kde chcu.......
Vychova k samostatnosti od triednej ucitelky....a to je siestak 😅

ikaika
autor
28. nov 2019
miky25117
28. nov 2019

@ikaika neviem presne ale priklad za kusok prazskej šunky tak 500kc pitie neviem ale okolo 50 punc

vamajka
28. nov 2019

@ikaika Do prahy chodime v lete a vzdy tam pominame vela penazi no urcite mu nedavaj eura ale ceske peniaze pizza cca 250 ck ja by som 12r. dala tych 2500ck min.

floretine
28. nov 2019

@ikaika určite mu nedávaj eurá ale české peniaze. V Prahe je strašne veľa zmenární pre turistov s otrasným kurzom, on to ako dieťa nevie posúdiť, radšej zamente peniaze už na Slovensku v banke, oni často vymýšľajú kurzy typu 18kč za 1 euro a turisti im na to skočia.

cialota
28. nov 2019

@ikaika podla mna velmi predrazene, ale tiez by som rovno dala ceske peniaze, 2500 czk mu podla mna bude stacit 🙂

janinka007
28. nov 2019

akože zase nepreháňajte, že je to nejaké šialené s tými cenami...chodím tam pravidelne. Na vianočných trhoch sú ceny vyššie, tak ako aj u nas v Ba, alebo hocikde inde. Hlavne na Staromáku a Václaváku, ale najdrahšie býva na hrade. Punč možno za 50-60, vodu si môže kúpiť aj v potravinách, tých malých ruských a vietnamských je na každom kroku habakuk.

simonah73
28. nov 2019

no hlavne mu nedavaj eura ale ceske koruny aby nemusel riesit este aj zmenarne, kde ho ako 12rocneho mozu oklamat alebo nebudu chciet vobec vymenit. nasa 13 rocna idu na vylet do Brna - navsteva Spilbergu a potom rozchod na vianocnych trhoch. berie si so sebou svoju kartu od bezneho uctu a dam jej nejaku hotovost v ceskych korunach.

dzejsik
28. nov 2019

@ikaika pamätám si plnený trdelník okolo 8 eur, neplnený okolo 5€ ...a mimo jedla inak ma stánky dosť sklamali v Prahe, boli sme na troch miestach a všade také gýčové suveníry

simonah73
28. nov 2019

@dzejsik my sme v Schlosshofe na vianocnych kupili neplneny trdelnik za 4€

diewcatqoo
28. nov 2019

Daj mu ceske peniaze, dala by som cca 2000kc. Rozmen mu to na drobnejsie, nie rovno dvetisicku bankovku, aby ho neoklamali pri plateni a aby mu nevydali zle. Takmer vsade v Prahe v centre pracuju cudzinci, ktori radi oblbnu turistu pri plateni, a najma, ak je to dieta. Co sa tyka cien na trhoch, su porovnatelne s Bratislavou.
Hlavne syna pouc, nech si nekupuje v stankoch uplne blbosti, napr. taku vodu na pitie alebo nejake pecivo si moze kupit hocikde v potravinach za par korun. A nech sa pri " rozchode" zdrziava pri spoluziakoch, nech su vzdy v skupinke a nech nikde neodbieha sam. V Prahe je v centre hlava na hlave aj bezne pocas roka, takze pocas vianocnych trhov je to casto masaker. My sme mali co robit, ked sme boli v lete s neterou, tiez 12 rocnou. Casto sa zastavovala, mala tendenciu odbiehat a takmer sme ju tam stratili v dave.

nicoli02
28. nov 2019

tiež by som dala nejaké dve tisícky českých korún, viacej nie, len hlavné aby nekupovali nejaké nezmysly a je lepšie fakt mať drobnejšie peniažky, nech neni problém ani s vydávaním a tak 🙂

moni73
28. nov 2019

@ikaika idu na 1 noc? Podla mna ti radia prilis vela, nechapem. Dvera bola pred mesiacom 11 dni skotsko autobusom. Zaplatene nemali 4 jedla za pobyt, kupivali si + si kupila kasmirovy sal😯, vlneny sal a ciapku, plysaka nessie na jazere, magnetiek asi 8? Mala 150 eur a nijako nesetrila

0silvia0
28. nov 2019

@ikaika v centre su hned dva mcdonalds, ak sa jedna o pubertiaka, predpokladam, ze sa vsetci prrstravuju tam a ceny si tym padom vies zistit...

oli18
28. nov 2019

Ja by som 12 ročného na Vianočné trhy ani nepustila. hlavne, ak dostanú na jedlo rozchod. Len či sa potom v tom chaose bude vedieť vrátiť k skupine. V lete je vidno, teraz sa stmieva o pol 4. Neviem, vec každého rodiča a hlavne odvaha učiteľky.

simonah73
28. nov 2019

@oli18 nasa 13rocna ide buduci piatok na viancne trhy v brne.

morciatko
28. nov 2019

@ikaika robil sa prieskum cien an vianočných trhoch v hlavných mestách celéj EU
Ako najlacnejšie trhy vysli prave tie v Prahe
Študujem tu v prahe a tie ceny sú fakt nižšie ako v BA kde som tiež 3 roky študovala
Ako vravia ženy siestaci sa rozbehnú do mcdonaldu kfc prípadne polievky v resrikach mimo námestia sú klasické ceny okolo 3-4€
2000 mám ja ako 25 ročná na 2 týždne v prahe a to tiež nemám žiadnu stravu nikde a vyzijem jak nič
Hlavne nech mu ich neukradnu je to raj vreckarov ako všade kde je veľa ľudí

simonah73
28. nov 2019

nasa ma navyse v mobile cislo na triednu, ktora ide s nimi, tak v pripade, ze neuvidi nikoho z triedy hadam nespanikari a zavola jej, kde sa nachadzaju, a zase vacsinou chodia aj tak v skupinkach a nie po jednom.

dankavass
30. nov 2019

Práve odtiaľ idem, bola som v Prahe 6 dní, menila som si 100e. Čiže 2500kc a stačilo. A to aj fajčím, aj kozmetiku som si kupovala...