Ako čo najčistotnejšie zabiť komára na stene?

keziah
15. okt 2014

V poslednych dnoch sa nam nejak zacali tlacit komare do bytu. Mame cerstvo vymalovanu detsku izbu, samozrejme, ze sa najradsej usadzaju prave tam. My sme (za mladi 😀) pouzivali stary sprej, ktory sme ponad zapalenu sviecku strekli na komara-prud ohna komara okamzite bez zvysku spalil, lenze tento sposob sa mi zda byt trochu nebezpecny. Mate nejaky napad, ako ich zlikvidovat na mieste bez toho, aby sa zaspinila stena?

0silvia0
15. okt 2014

@keziah povysávať vysávačom, trocha viac humánne ako pálenie ohňom 😎

keziah
autor
15. okt 2014

@0silvia0 podla mna to upalenie si komar nestihol ani vsimnut, to bolo len take "buf" a bolo to.
ja som inak vysavavala pavuky a potom ma v diskusii mamicky presviedcali, ze pavuk povysavanie prezije a zase vylezie. ale ktovie, mozno komar je krehkejsi.

miskacharly
15. okt 2014

@keziah kym zapnes vysavac aj odletia.a asi nebudes chodit cely den po byts s vysvacom ci nahodou nie je niekds komar 😀 podla mna sa na stene bez toho aby ostal flak neda zabit.skuste do zastrcky,co predavaju,nebviem teraz ako sa to vola,ale pomaha to. 🙂

milotaa
15. okt 2014

Príde pani do drogérie a pýta si niečo proti komárom. Vedúci ide do skladu a za chvíľu prinesie injekčnú sadu a vysvetľuje:
- Keď chytíte komára, zoberte injekciu a pichnite mu ju do zadku. Do 5 minút uhynie.
- Ale to keď ho chytím, to ho môžem rovno rozpučiť medzi prstami!
- No, alebo tak.

oslo1
15. okt 2014

toto je najucinnejsie: http://www.amazon.co.uk/Galaxy-HSD-ONLINE-BUG-Z...

Ja som si to za onych casov kupila v Cine, velmi dobre skusenosti.

adri266
15. okt 2014

@oslo1 presne to mam doma, a som velmi spokojna 🙂

0silvia0
15. okt 2014

@keziah neviem, či by to prežil, môj manžel takto likviduje komáre na stene, ja nie, ja robím radšej fľaky 😀

acer11
15. okt 2014

rozplesknúť,usušiť,zoškrabať-v tomto poradí 😀

katulienkax
15. okt 2014

A co tak dat sieťky na okna?

marietta33
15. okt 2014

znie to morbidne, ale my sme z nicenia komarov urobili hru, aby sa aj maly pobavil - ked zbadame komara, najprv ho vyhresime a pohrozime mu zdvihnutym prstom. Ked hrozby nepomozu 🙂 pleskneme mu po zadku handrou 🙂 samozrejme jemne, aby nezostali stopy. potom ho zdvihneme z podlahy, odnesieme do wc misy, zakyvame mu na rozlucku a stalcime splachovac 😀 😀 😀

keziah
autor
15. okt 2014

@katulienkax sietky mame, ale bud nie su perfektne alebo vlietaju cez vchodove dvere, ked otvorime alebo cez okno, ked prasim periny. Zatial sme neobjavili, ako sa dostavaju dnu.

meluela
15. okt 2014

@keziah spomenula som si ako sme ich kedysi chytali, do takej tej metlicky na prach ktore sa vsade predavali v 90 rokoch .. bolo to nabite statickou elektrinou a vzdy sa tam chytil 🙂
na pavuky je zasa super flasa ... prilozis, sam do nej vlezie, zasrobujes, hotovo (ked chces byt dobra tak ho este aj vypustis na balkone)

anett9
15. okt 2014

prečo si nekúpiš Raid ,Biolit,Bros a pod. elektrický odparovač do zásuvky? Ved je to to najjednoduchšie a do 3-5 minút je po komároch

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
keziah
autor
16. okt 2014

@anett9 nemam doveru k tym odparovacom, ze su na milion percent bezpecne pre deti, takze sa im vyhybam. Aj tu spominaju, ze drazdia sliznice a ja mam doma astmatika. http://blog.seleqtop.sk/prostriedky-proti-komarom/
Dakujem vam za rady, popozeram tu elektricku mucholapku.
@dominika1988 presne, ja ked vidim komara, tak ma pochyti panika, aby mi neusiel a plesnem ho z celej sily nejakym casakom, lenze potom to vyzera strasne.
@meluela iha, ze flasa na pavuka, super, vyskusam
@marietta33 no, tak toto jemne plesknutie handrou po zadku este nejak nezvladam, ked vidim komara, tak hlava vypina racionalne uvazovanie a nastupuje instinkt nasrdenej matky dostipanych a nevyspatych deti 😀

sylvia225
16. okt 2014

veď to nemusíš mať celú noc. ja to dám do zásuvky na pol hodinu, keď už pozhasínam, tak to vyberiem ... je pravda, že mi z toho kapali rybky v akvarku, tak to odvtedy nenechávam celú noc ....ale oni pokapú zachvíľku. No a keď to nechceš vôbec, tak nejaký fľak na stene by ma nerozhádzal, keby som už nervná konečne komára trafila :D. Plieskaj radšej utierkou, tričkom a tak, časák je záruka fľaku 😀

keziah
autor
16. okt 2014

@sylvia225 potvrdzujem, minuly tyzden som rozplesla komara letakom z lidla a narobila som si s nim take smuhy na stene, ze komar sa mohol ist schovat 😠

sylvia225
16. okt 2014

najhoršie je, keď rozpleskneš už nacucaného komára .... po prvé, už ste doštípaní a po druhé ešte máš aj fľak ... inak teraz ich je strašne veľa asi všade. moji boli cez víkend na rybách, neskutočné štípance, nepomáhalo ničovaté nič a na našej Katty bolo pricucnutých za jednu noc asi 70 kliešťov. Nechápem tú jesennú krvilačnosť 😠

natuska87
16. okt 2014

@0silvia0 A to "palenie" bolo ciste??? Nezanechavalo smuhy? No, neviem...

0silvia0
16. okt 2014

@natuska87 ja som komárov nepálila, to robila autorka témy, ja som písala, že môj manžel ich vysáva vysávačom...

natuska87
16. okt 2014

@0silvia0 Pardon...ano,teraz to vidim...Ten vysavac je rozhodne lepsi!

keziah
autor
16. okt 2014

@natuska87 hej, palenie bolo ciste.

guiseppinka
16. okt 2014

moja babca mala metle s kratkymi a jemnymi stetinkami uviazanu nejaku jemnu handru (netusim co to presne bolo ci plienka alebo obvaz alebo co) a ked zbadala komara, tak pekne ho tou metlou trafila. malokedy zostal flak.

marietta33
16. okt 2014

@keziah 😀 instinkt nasrdenej matky doverne poznam, v duchu si dobre ponadavam a nahlas to poviem uz len v jemnejsej verzii - to su prave tie hrozby, ked komarovi hrozime prstom, ze: No no no, komar, nebudes ty nasho chlapceka stipat!!! 😀 😀
Inak je pravda, ze komare idu najviac na ludi s krvnou skupinou 0?

eeffka
16. okt 2014

@marietta33 myslim ze ano, ja som nulk a aked bude v izbe 10komarov a 10ludi, vsetci budu na mne... 😠

eeffka
16. okt 2014

@keziah ja osobne komara zo steny odozeniem a ked leti chytim a rozpucim v lete... ja si malovku neznicim 😀

keziah
autor
16. okt 2014

@eeffka joj, tak to je moj ideal, ja sa bojim, zeby mi ubzikol a zase ho hladat v nasom byte, to je ako za trest