Ako odstrániť zápach z matraca?

cervena_ciapocka
13. jún 2011

Ako odstrániť zápach z matraca? Požičali sme matrac na pár mesiacov známemu a ten veľmi nedbal na hygienu a asi viete ako "vonia" od potu človek čo sa veľmi neumýva. Matrac je síce čistý, ale ten pach potu prešiel aj cez posteľné prádlo. Matrac nie je starý, bol doteraz málo používaný, ale keď ho chceme použiť aj naďalej napríklad pre nejakú návštevu tak sa potrebujem zbaviť toho zápachu. Poraďte nejaký prostriedok.
Viem, že raz bol v reklame taký sprej čo zbavoval zápachu z cigariet a ho používali na záclony, sedačku a tak. Existuje niečo také aj na matrace? Alebo prosím poraďte niečo konkrétne.

viera27
13. jún 2011

skus sa popytat po okoli ci niekto nema parny cistic. Ten by si s tym mohol poradit. Ale to je len taky skromny tip. Ale vidis aka som blba? Mam doma taky cistic a aj matrac co strasne smrdi "novotou". A na moj ma to nenapadlo vyskusat 😠 . Uz vidim aky program budem mat cez vikend 😀

benne
13. jún 2011

Ja by som postriekala octom.. zriedeným s vodou, a vyložila na pár dní na vzduch ... a potom sa uvidí..

kingstonka
14. jún 2011

postriekat peroxidom vodika, posypat sodou bikarb. , nechat par hodin a povysavat