Ako poslať balík cez poštu?

kristina651
12. okt 2021

Ahojte, viete mi poradiť, prvýkrát idem poslať balík cez poštu, aký je postup ak mi peniaze za balík + poštovné pani zaslala na účet ?

noemikatka
12. okt 2021

@kristina651 zabalite napíšete adresu na balík q vypísať treba podacie listok aj tel.cislo ...a na pošte len poviete že chcete poslať ako balík na adresu( pride jej až domov) alebo balík na poštu (to známena že ho bude mt uložený na pošte) zaplatíte na pošte len toľko koľko balík váži 😊

neznamaznama
12. okt 2021

@kristina651 do budúcna môžeš ísť cez stránku posta.sk, vybrať tam e-podaci hárok a tam ho pridať. Vyberieš, či chceš list, balík atď. Na konci celého procesu si len zapíšeš číslo EPH (e-podaci hárok). Poštovné vyjde lacnejšie a na poste je to potom rýchlejšie. Samozrejme na úplnom začiatku toho celého sa na stránke musíš registrovať. Ja posielam už len tak.

suzitok
12. okt 2021

Ahoj, cize chces poslat na dobierku?...tak treba na balik vypísať aj cenu dobierky + poštovné, aby ho uhradila prijimatelka pri prevzatí...
Ak nemáš EPH, vypíš si podaci listok a pri podaji povedz, ze balik bude na dobierku v sume aku za ro chces a plus nech prirataju aj poštovné.. poprípade si vies sumu dobierky vypocitat aj podla cennika na stranke posty...

hipuska
12. okt 2021

@noemikatka
@neznamaznama obidve ste jej napísali hlúposť. Takto to nikdy na dobierku nebude a ona príde o prachy

neznamaznama
12. okt 2021

@hipuska čo je hlúposť, poslať balík cez e-podaci hárok? To nemyslíš teraz vážne. Kde píše niečo dobierke? Píše, že pani jej peniaze poslala na účet. A keby to aj chcela poslať na dobierku, tak aj to je možné.

janka2273
12. okt 2021

@hipuska veď ona to nejde predsa posieľať na dobierku 🤔napísala,že peniaze je kupujúci poslala na účet.

janka2273
12. okt 2021

Balík klasicky zabal do krabice,či papiera,podľa toho,čo vlastne chceš zaslať. Vpravo vypíš adresu kupujúcej, vľavo hore svoju adresu a pod to napíš " balík na poštu" + telefónne číslo kupujúcej. Respektíve ako to chce dotyčná zaslať,koľko ti poslala poštovné?

suzitok
12. okt 2021

Ahhaa... tak ja som zle precitala otazku...🤦🏼‍♀️ Citam, ze "aby mi peniaze poslala..."

hipuska
12. okt 2021

@noemikatka
@neznamaznama sorry, tiež som ciatala, že chce, aby jej pani poslala peniaze na účet

kristina651
autor
12. okt 2021

@janka2273 pani chce aby som jej to poslala ako list, čiže 1,10€

3009
12. okt 2021

@kristina651 ak to chce ako list ten sa dá len do 2 kg. Aká bude cena si nájdi v cenníku SP podľa váhy. Ta nájdeš cenu za obyč. list aj za doporučený podľa váhy.

suzitok
13. okt 2021

@kristina651 mozes poslat ako list, ale tým padom je to na jej zodpovednosť...
Ja zvyknem drahsie veci poslat doporucene, ak je napr.posta 1,1€ doplatím doporučenu poštu, teda + 0,90€ a mam potvrdenie o odoslani...nemoze potom kupujúca tvrdit, ze jej nic neprislo..

janka2273
13. okt 2021

@kristina651 ak kupujúca zaslala len 1,10€ poštovné,pošlite teda ako obyčajnú listovú zásielku 😉nebudete mať síce podacie číslo,ale je to na jej zodpovednosť,ak by sa to cestou niekde zamotalo. Mne sa za dlhé roky žiadna zásielka nestratila😉 preto som písala pôvodne o balíku,lebo otázka znela "Ako poslať balík...." 😉 Keď si niekto uhradí poštovné len za obyčajnú zásielku,pošlem podľa jeho želania a určite nikomu za drahšiu zásielku nedoplácam,ako písali dievčatá vyššie 🤔