Ako prebieha večerné štúdium na Zvolenskej zdravotnej?

safriana
26. júl 2010

Ahojte, chcem sa spýtať, či tu niektorá študujete na niektorej zo slovenských zdravotníckych škôl dvojročné večerné kvalifikačné pomaturitné štúdium zdravotnícky asistent. Mala by som o toto štúdium záujem na zvolenskej zdr. škole, ale môj problém je v tom, že potrebujem vedieť v ktoré dni prebieha zvyčajne výučba tohto odboru a či je povinná. Pretože niektoré soboty som na vysokej škole, od septembra som tretiačka a chcela by som vedieť, či sa to dá nejako skĺbiť. Prihlášku je možné poslať len do 31. 7. 2010, takže sa to už blíži. Ďakujem za odpovede.

rybka08
9. máj 2018

@3005marketka ja tento rok koncim, urcite sa na to daj, zbehne to raz dva a da sa to zvladnut. Skola je jeden den v tyzdni, jedna trieda mala stredu, druha stvrtok...aky den to bude sa dozvies az v septembri. + chodi sa aj niektore soboty, nepamatam si presne, ale asi nejakych sest/polrok. Vyucovanie zacina o 7:10 a malo by byt asi do 18:30, tak nejako, ale v prvom rocniku nam odpadli stale nejake hodiny, takze to byvalo kratsie. V druhom rocniku je uz aj prax, vyucovanie je rozdelene - bud doobeda, alebo poobede - uz to je narocnejsie, ale da sa.

3005marketka
10. máj 2018

@rybka08 robis si to popri zamestnani,alebo nie? ja mam skor obavy tohto, ci sa mi to bude dat nejak sklbit..zatial som na materskej do februara 2018, momentalne si robim opatrovatelsky kurz,buduci tyzden mam uz skusky,tak bude koniec... asi by som si mala najst pracu napr na 12 tky, den a noc a potom dva dni doma,v tom pripade by som stihla aj školu,len ak budem mat pracu klasických 8 hod a cely tyzden,tak to teda nesklbim ☹ asi by mi netolerovali to,ze chodim do školy, a tolko dovolenky zas nebude ☹ ach jaj..no ale velmi by som tam chcela ist 🙂 musim to nejak doriesit... a kam sa do prace chystas po skonceni, maturite? s touto školou sa da robit asistent sestry,vsak? a v tom druhom rocniku tiez chodis len jedenkrát do tyzdna a sem tam soboty,alebo je toho viac uz? znamkuju vas klasicky, klasicky su pisomky a odpovede ako na normalnej strednej skole? alebo ako to funguje? a co v pripade,ked sa nahodou nezucastnim nejakých hodin, nosia sa ospravedlnenky,alebo je na mne ci tam pridem , ci mi budu chybat poznamky alebo nie? v prvom rocniku nie je ziadna prax,ak som dobre pochopila? dakujem krasne za tvoje odpovede 🙂 s pozdravom Markéta

sunnysan
10. máj 2018

1

rybka08
14. máj 2018

@3005marketka ano, pracujem, vychadzaju mi v ustrety, niekedy D, ak nie si momentalne zamestnana, tak to budes mat tazsie, lebo nevies, co ta caka, ale mame aj takych, co to kombinuju aj s neplatenym volnom, mozno by si sa dohodla. Je mozne aj nejake hodiny vymeskat - peciatka od zamestnavatela, Dr., prip. rodinne dovody...sme dospeli a mame rodiny, zamestnanie, takze sa s tym rata. V 2.rocniku je tiez jeden den (1/2 prax, 1/2 skola)+soboty - prax je len v 2.rocniku.
Vacsinou su pisomky, ale aj skusaju, ale nie casto. Ak chybas, poznamky si musis zohnat.
Studium sa da aj prerusit, zarata sa ti napr. polrok a pokracujes, ked sa ti bude dat.
Drzim palce, nech sa ti to podari :o)

3005marketka
17. máj 2018

@rybka08 to je super,ze ti vychadzaju v ustrety 🙂 momentalne som este na materskej,az do februara 2019, v podstate prvy polrok by som mohla zvladnut 🙂 to je fajn,ze sa studium aj da prerusit, vsak clovek nikdy nevie co sa vyskytne ... a su aj taky,co prerusili studium? a potom pokracovali az o rok presne v ten mesiac kedy ho prerusili,alebo ako je to potom ?? takze ty uz tento rok maturujes? a skusaju vas ako casto? kazdy tyzden? cize klasicky po pol roku dostanem aj vysvedcenie? inak ja som Markéta 🙂 aby som sa aj predstavila,uz ked ta tu tolko zatazujem 🙂 teda,ak mozem tykat? 🙂 co vsetko je potrebne poslat s prihlaskou? prefotene maturitne vysvedcenie, mam aj napr opatrov kurz, aj osvedcenie im poslem,alebo to bude zbytocne? prihlaska by mohla takto vyzerat? http://www.sospd.sk/buxus/docs/prihlaska_na_nad... cize je potrebne navstivit aj lekára? alebo nie? velmi pekne dakujem za info 🙂

3005marketka
17. máj 2018

@rybka08 aha našla som konkrétne prihlášku na ich stránke 🙂 file:///C:/Users/Drígeľovci/AppData/Local/Packages/Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe/TempState/Downloads/prihlaskazak201819dvojrocne.pdf

suseskus
17. máj 2018

@3005marketka ahoj, ja koncim prvy rok,.. potrebujes od lekara potvrdenie, ze mozes studovat a overenu kopiu maturitneho vysvedcenia, ine tusim potrebne nie je, vsetko je na stranke. my mame v triede takych co prerusili, zatial sa ale nevratili, nas moc neskusaju davaju nam vo vacsine pisomky a ano, dostavame vysvedcenia, aspon zatial som mala len polrocne

3005marketka
25. máj 2018

@suseskus ako casto vam davaju pisomky? akurát rozmyslam, ze budem mat problem sa dostavit rano na cas do školy ☹ tak netusim ci by bol velky problem keby som prisla na vyucovanie o pol hodinku neskor ☹ raz za dva tyzdne s tym urcite budem bojovat,,pretoze školku nam otvaraju len od tristvrte na 7 a cesta do ZV mi este trva nejaku tu tristvrte hodinku :( ...bol by s tym velky problem,je tam niekto u vas v triede s podobnym problémom ??? ☹ a ucivo sa da zvladnut? preberate toho vela v jeden den? 🙂

suseskus
28. máj 2018

@3005marketka písomky mame ako kedy, niekedy je toho viac inokedy nič,... S dochádzku neviem, meškať cca pol hodinu je už dosť, pár minút občas aspoň u nás ešte tolerujú.záleží akou hodinou budete začínať, ťažko sa mi vyjadriť... Učivo sa zvládnuť dá, aj keď je toho dosť a veru v jeden deň toho preberieme dosť veľa, predsa chodíš do školy len jeden deň v týždni

3005marketka
29. máj 2018

@suseskus dufam,ze sa mi podari doriesit to nejak,aby som prisla vcas na vyucovanie..nemam v plane to flakat, prave naopak ...mam velky zaujem si spravit toto studium 🙂 pisete si len poznamky,alebo ste dostali aj nejake knihy? inak ja som Markéta 🙂 uz sa aj predstavim,ked vas tu tolko otravujem

hela713
20. jún 2018

prosím Vás nekončil niekto szs a má maturitné otázky? Ďakujem

kvokajda
27. jún 2018

Dobry den vedeli by ste poradit z akej oblasti biologie je prijimaci test?Hadam len biologia cloveka nie ? ci vseobecne al.az na akej urovni su potrebne vedomosti dakujem moc

3005marketka
27. jún 2018

@kvokajda ja si myslim,ze len biologia človeka 🙂 aj vy idete podat prihlasku? 🙂

3005marketka
27. jún 2018

@3005marketka čitala som,ze vedomosti z učiva zo strednej školy

vlasulienka
28. jún 2018

@rybka08 prosím vás a učili vás na škole aj brat krv? Viem že kedysi nemohli asistenti robiť skoro nič ale už sa zvyšovali ich kompetencie tak či podľa toho aj vyučujú? Ďakujem pekne

rybka08
28. jún 2018

@vlasulienka ano, normalne sme brali aj venoznu krv

3005marketka
28. jún 2018

@rybka08 aka je to venozna krv??

rybka08
29. jún 2018

@3005marketka veny su zily, odber krvi zo zily

3005marketka
29. jún 2018

@rybka08 wau,tak uz zas viem nieco noeve,dakujem ..toto som nevedela 🙂

hela713
2. júl 2018

Prosím Vás nemá niekto maturitne otázky?

3005marketka
31. júl 2018

je tu niekto kto posielal prihlášku na toto štúdium??? 🙂

kacenkag63
22. aug 2018

Ja som posielala,,,,teším sa na zajtra 😊

3005marketka
23. aug 2018

@kacenkag63 prijímačky prebehli rýchlo, už len netrpezlivo vyčkávam na výsledky 🙂

kvokajda
27. aug 2018

@3005marketka Dakujem chcela som ist aj ja no neda sa mi .

3005marketka
27. aug 2018

@kvokajda prečo?? ☹

nicolkae
13. apr 2019

@3005marketka ahoj market ka, môžem sa ta spýtať študujes nakoniec vo Zvolene? A akou formou prebiehali prijímačky? Boli len z biológie človeka? Ďakujem

3005marketka
14. máj 2019

@nicolkae ahoj áno študujem tam. Prijímačky boli z biológie človeka. Ja som sa na ne pripravovala, bez toho by som to asi nespravila. Máš záujem o toto štúdium?

3005marketka
14. máj 2019

@sunnysan ahoj ako prebehli tie dva roky? Teraz vás čakajú maturity držím palce

allenka25
21. jún 2019

Ahojte môžem sa opýtať ci niekto viete či sa na prijímačky do Zvolena na to dvojročné štúdium musím učiť celú biológiu alebo len biológiu človeka ? Ďakujem 🙂