Ako sa k tomu postaviť?

katakomba28
23. nov 2014

Už som tu viackrát písala, mám ochorenie štítnej žľazy a mala som problem s libidom - tj. žiadna chuť na sex, po liečbe sa vrátila. Ako som písala v minulosti môjmu partnerovi prekáža moja nadváha, problem je že vraj sa do mna nemôže dostať - fyzicky. Náš sex končí tým že je sklesnutý lebo sa neurobí, alebo mu klesne. Dnes som ho prichytila ako si to robí sam. Ako sa k veci postaviť? Nechcem byť afektovaná, rozčúlená... ani neviem aká ale neviem ako reagovať. Premýšľam nad tým.

pepaa89
24. nov 2014

Neries to, každý má svoje potreby, kým len takto tak je to podľa mňa ok. ..horšie by bolo keby miesto ruky mal nejakú ženu...

bajana
24. nov 2014

"onanoval kazdy a kto tvrdi, ze nie, tak to robi doteraz"
pokus sa schudnut, bude to dobre aj pre teba a tvoje zdravie a partnera neries...

koala7
24. nov 2014

@pepaa89 @bajana baby ale jej need len o to any neonanoval, ale any mali zdravy normally sex obaja, aj knoll autarky samotnej, ci ma zit v celibate

@katakomba28 ako dlho trva tento stav ze si zdrava a uz sa ti chce? ako vyzeral vas sex. zivot pocas choroby?

ak nebol ziaden a teraz by si ho chcela vratit do normlu, radim snazit sa sexovat co najcastejsie. aj za cenu zlych pokusov, snaz sa nebrat to az tak vazne, vase tela su teraz ako dva zhrdzavene stroje ktore treba premazat a rozbehnut aby sa suciastky zosuladilia rozbehli. nic mu nevycitaj, hlavne ak mal s tebou pocas choroby trpezlivost.
Je uplne prirodzene ze s nedostatkom sexu aj chut upada, naopak, cim viac sexujeme, tym viac sa nam chce, tym viac sa uvolnimi, tym viac skusame. takze smelo do toho a ber to ako zabavu ;)

nuvaring
24. nov 2014

až ma striaslo....prepáč nič v zlom...ak ti aj partner povedal, že mu vadí tvoja nadváha, tak to je konečná pre teba....chlap je vizuálny tvor a aj keby ťa neviem ako ľúbil, sú veci ako príťažlivosť a pod., cez ktoré sa jednoducho nedá prejsť (urobiť, dokončiť sa), tak sa mu nečuduj, že to nejde, je to úplne prirodzená vec a na tvojom mieste by som mu ja osobne nestála v ceste. sorry, určite nie! toto musí byť "v akcii" pre teba dosť ponižujúce a ked si to predstavím na sebe, utekala by som dobrovoľne kade-ľahšie, najskôr do procesu chudnutia to ako prvé, a keďže tento proces nejde absolvovať zo dňa na deň a u niekoho vôbec nie, nechala by som ho ísť, v dobrom....sama mám kilá navyše (nie zas nič extrémne), ale občas sa aj ja cítim blbo, ale keď nám to v tejto sfére klape, tak to neriešim. kebyže sa dostanem do tvojej situácie, sama dobrovoľne a spontánne mu navrhnem koniec.....nemáš čo riešiť, smutné, ale realita

pribinak
24. nov 2014

Urcite by som na tvojom mieste schudla, sla k sexuologovi (od toho takyto odbornici su) nie je normalne, aby ste ako manzelia nezili spolu intimne, to proste k manzelstvu patri.
Aj tebe to prida na sebavedomiu, ze vam to zas v posteli spolu funguje, normalny zdravy clovek sex potrebuje a musi nejako svoju potrebu riesit, on si to urobi sam, pekne, ze si nenasiel nejaku 40kilovu slecnu
Drzim ti palce, aby ste to poriesili k vzajomnej spokojnosti

siska53
24. nov 2014

@nuvaring je smutne,ze kvoli nadvahe,ktoru ma kvoli ochoreniu( a pri takom sa naozaj kila tazko zhadzuju-viem od kamosky,ktora sa s tym trapila,neslo jej zhodit,ale kvoli sebe,nie chlapovi), ma na nu vykaslat,resp. ho ma ona nechat ist prec...divne....smutne...
Ano,vyzor je mozno dolezity,ale ak sa nezmenila povaha..tak ju miloval len povrchne,ak ju chce opustit...

siska53
24. nov 2014

@katakomba28 no..mnohi ai to robia sami aj tak a partner ani nemusi vediet... Skor by som u teba volila to,aby si mozno zmenila uces,styl obliekania,aj moletky sa vedia pritazlivo obliect a ked uz schudnut,tak pod dozorom odbornika v tvojom pripade..a urcite zapojit do toho partnera..ak o teba stoji,bude ti oporou...ved hadam sa nezalubil len do vizualnej stranky a ak si po inej stranke rozumiete..tak je velka sanca,ze sa to upravi aj po tej druhej stranke (aspon si teda myslim)..

bonaqa2013
24. nov 2014

Ja som už tiež niekoľkokrát v noci pristihla, ako si to ten moj robil. No a čo. No nič. Čo už budem teraz robiť scény keď máme 3 deti. Rozvod koli tomu? vykašlem sa....

nuvaring
24. nov 2014

@siska53 je to smutné,ale žiaľ realita, veď nežijeme v happy bubline, my ženy to máme inak, chlap potrebuje sex, príťažlivú ženu,vyjadril sa,že mu to vadí? Tak ako čo čaká dotyčná???? Kým si nenájde sexi kosť a kým ju neopusti sám??? Veď to je čisté trápenie pre oboch....pre ňu ale oveľa viac, čo má byť s ňou zo súcitu? Z ľútosti? Veď je to choré, treba si priznat problém a so vztycenou hlavou odísť. Pre mňa by to bola najväčšia potupa, keby mu nestal pri sexe so mnou a prirodzene by som ani netuzila po zopakovani takej situácie. Keby mali 60 r.obaja,tak to nepíšem

bosoriak
24. nov 2014

@katakomba28 V prvom rade nemas preco byt nahnevana. Ak ste doteraz nemali sex, resp. mali, ale neuspokojvy, tak je to normalna potreba. Obzvlast u muzov by som povedala. Onanuju aj muzi aj zeny, aj ked maju uspokojivy sexualny zivot, na tom nie je nic nenormalne.

U vas je problem specificky, preto ho treba aj specificky riesit. V prvom rade sa musite normalne uprimne porozpravat. Ak ste to uz urobili, a vysledkom je teda to, ze je pre neho problem tvoja nadvaha, tak mas dve moznosti: bud to nechat tak (a s velkou pravdepodobnostou prist o sex uplne a casom asi aj o manzela) alebo s tym nieco urobit. Kedze tvoja nadvaha je sposobena hormonalne, je nacase navstivit endokrinologa a riesit to s nim. Najma ide o to, ze nechudnes kvoli niekomu inemu, ale kvoli sebe. KEd sa ty budes citit dobre, aj sex bude mat uplne inu kvalitu.

Dovtedy je vsak realita, ze mozes byt naozaj rada, ze si to radsej urobi sam, nez keby si mal niekoho najst. Preto opakujem, ze ziadny hnev ani vycitky rozhodne nie su namieste.

Drzim palce!

siska53
24. nov 2014

@nuvaring divne zmyslanie.ale oj.je to tvoj nazor. No chcelo by to pochopenie aj z jeho strany...ako sory.ale napr.on by prisiel o nohu..tak ona sa nanho vykasle,lebo sa jej hnusi pozerat na jeho kypet a teda pre nu nema pritazlivost. Asi tak,hej?

morning
24. nov 2014

@katakomba28 zacni chudnut a do sportovania zatiahni aj chlapa, nech tebe klesa hmotnost ale sucasne stupa dobra nalada. 🙂

filipal
24. nov 2014

baby, nevsimli ste si? katakomba pise, ze muz sa do nej nemoze fyzicky dostat. takze nadvaha asi bude velmi velka, zrejme pojde uz o obezitu vyssieho stupna.

@katakomba28 masturbacia je kazdeho osobna vec, chcela by si, aby tvoj manzel zil bez sexu? Ani pri ochoreni stitnej zlazy nemusis vyzerat nepritazlivo. Nehovorim, ze budes stihla, ale pri snahe, mozes byt moletka. Pracuj na sebe, aby si bola pritazliva. Ved tvoje sebavedomie musi byt riadne posramotene.

siska53
24. nov 2014

@filipal ved preto som jej napisala,ze sa ma obratit na odbornika,lebo pri tom ochoreni nemoze len tak zhadzovat..

terezka1947
24. nov 2014

@katakomba28 ak chces schudnut,co asi chces-tak to urob najma kvoli sebe
a co sa partnera tyka,iba ty poznas,aky v skutocnosti je
ak mu na tebe stale nieco vadi,resp.ak si vzdy na vine iba ty...tak nema cenu byt s nim dalej
ak ti to vsetko povedal iba v nejakom stave uprimnosti-skratka,ze mu to sice vadi a bol by rad,keby si troska schudla,ale ze jednoducho berie ten stav taky,aky je-vtedy by som sa pokusila schudnit aj kvoli nemu a jednoducho ten vztah budovala dalej=alebo chudnite spolocne
ono stitna zlaza je specificka zalezitost-a je na liecbu potrebny cas a najma,potrebujes byt aj ty v pohode...

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
guinevre
24. nov 2014

@katakomba28 Ked si uz zdravotne na tom dobre, tak sa cim skor vrhni do chudnutia, v prvom rade kvoli sebe! Chlapovu masturbaciu neries, masturbovat je celkom normalna vec, to len v stredoveku bolo zakazane 🙂 Dostanes aj ty viac energie a nalady, zacnes ziarit sebavedomim a bude to lepsie.

lenkatajomna
24. nov 2014

@guinevre presne toto som chcela poradiť ja, a výsledkom tvojho schudnutia bude manželova pozornosť

mawka
24. nov 2014

@filipal nemoze sa do nej dostat preto, lebo nema riadnu erekciu pri nej.

Mozno budem hnusna, ale uz ma seru tie kydy o tom, ako za vsetku nadvahu mozu hormony. Ano, mozu, ale nie az do obludnych rozmerov. a preco ma mat clovek nadvahu, ked je uz stabilizovany liekami? pri ochoreni ŠŽ sa chudne alebo pribera a akonahle je clovek na liekoch, vsetko sa dostava do normalu. preco sa ludia aj vtedy maju tendencie vyhovarat, ze priberaju lebo hormony a diagnoza? Nie, priberaju preto, lebo odvolavat sa na diagnozu je sto razy jednoduchsie ako so sebou zacat nieco robit.

je skupina chlapov, ktori miluju baculky. ktori miluju obezne zeny a ktori si dokonca zeny aj vykrmuju. ale ak chlapovi doma pred ocami kysne zena do obludnych rozmerov a ten chlap vidi, ze so sebou nic nerobi a ona to este zaklincuje mastnymi vlasmi a vytahanymi teplakmi, tak dovidenia.
Ako pisu baby, da sa na sebe pracovat - ja som zivym prikladom a treba sa aj o seba starat. lebo cast je o tele samotnom, cast je o vyzarovani a ceresnickou na torte je celkova uprava zovnajsku.
Mam pocit, ze autorkinho muza uz nepritahuje na nej nic.
Ja by som sa nehnevala na neho a na to, ze sa mu pri mne nepostavi. hnevala by som sa na seba, ze som sa tak zanedbala.

mawka
24. nov 2014

a ked sme uz pri tom, tak ked mu nestoji pri mne a makne akonahle ma vojst dovnutra, tak ked by som ho pristihla onanovat, tak mu s tym pomozem. sakra, mas aj ruky, aj usta. asi velmi nie si kreativna v tomto smere...

katakomba28
autor
24. nov 2014

Som kreatívna a dosť, viac ako iné ženy, on je menej obdarený a ja obézna. Takže sa dostane dnu ale nie dosť hlboko, po iných stránkach je vzťah ok. Stále niečo riešiť , už ma to nebaví, chudnem stále, stále riešim diety a neviem čo a kilá dole nejdú.

lenkatajomna
24. nov 2014

@katakomba28 a ako si teraz na tom? kolko vazis? kolko este chces schudnut? velkost nieje podtstana, musite sa len vela rozpravat a bude dobre... uvidis 🙂

katakomba28
autor
24. nov 2014

@lenkatajomna ja vidím aký je skleslý po sexe, bez nálady, je ponizujúce mat vztah kde chlap sa robí sam a zena je v inej izbe.

lenkatajomna
24. nov 2014

@katakomba28 stalo sa to raz, tak si pisala vsak? ved ked si smutna a on sa musi sam, urob nieco, podla mna aj moletnejsia zena dokaze byt neskutocne pritazliva a sexy pre svojho manzela

viera27
24. nov 2014

@katakomba28 pri prijme kalorii nizsom ako je bazalny metabolizmus prosto clovek chudne, tam nie je co riesit, hormony nehormony. To je jednoducha fyzika. Takze mas stale rovnaky/vacsi prijem a prilis nizky vydaj. Bodka.
Skus si najst trenera, zmenit zivotny styl, fakt to ide. Ja osobne sedim v kancli s dvoma ludmi, co to dali a za rok zhodili 30kg trebars a behaju maraton. Pritazlivost je pri obezite jedna vec, ale tu je zdravie silnejsi motivator, moznost mat dieta, moznost robit co chcem.

mawka
24. nov 2014

@katakomba28 su aj polohy, kde to ide lepsie. velmi zalezi od toho ako velmi si pribrata. a na diety sa vykasli. zacni mysliet inak, pozitivne, zacni mysliet na to, ze sa to da. zacni jest casto a po malych mnozstvach, vyhod tuky, cukry, bielu muku a hlavne, zacni sportovat. proste zmen zivotny styl. nemusis schudnut na 50 kg ak si nikdy tych 50 nemala. ale schudni tak, aby si sa ty citila dobre a aby si pre muza bola dostupna z kazdej strany.

vejula
24. nov 2014

@katakomba28 Ahoj 🙂 Chapem, že to musí byť pre teba velmi frustrujuce.... Vyhovorka, že sa do teba nemôže dostať je podla mna trošku od veci. Môj muž sa do mna dostal v pohode pri každom tehotenstve až do pôrodu a tom som mala také brucho, že neverím, že ty maš väčšie 😉
Čo sa týka obezity a tvojich diet. Ono diety su len riešením dôsledku nie príčiny. JA by som možno premyšlala, prečo sa to na teba tak lepí. asi si viacere dievčatá poťukaju na čelo, ale obezita môže mať aj duchovnu pričinu. Všeobecne sa človek kilami navyše chráni. Možno sa citiš vo vzťahu neistá, možno v niečom inom, a tvoje telo sa podvedome chráni nabalovaním. Prístup tvojho partnera je možno pochopitelný, no nemusí byť tebou akceptovaný. Tak ako ma tvoj partner právo, riešiť tento problem po svojom, ty máš právo sa toho nezučastnovať a odisť od neho, ak ťa jeho správanie zranuje. Nenechaj sa strhnuť vyčitkami, že všetko je preto, lebo ty si taková a maková. Sú muži, ktorí sa na tieto veci dívaju inak, nezahrnaju svoju partnerku vyčitkami kvôli tomu či ma 50 alebo 80kg. Možno paradoxne, ak najdeš muža (alebo ak sa ten tvoj nejako prebudí), ktorý ťa prijime a bude ti prejavovať naklonnosť a uctu aj s tvojimi kilami, ty odrazu schudneš, lebo budeš spokojná, lebo ti ten muž dá pocit bezpodmienečnej lasky a ucty a ty tým padom, nebudeš mať potrebu sa chrániť pred prípadným ublížením či zradou.

mawka
24. nov 2014

@vejula len tu asi nejde o 80 kg. lebo ja 80 kg mam. mala som aj 90 a nikdy mi nic nebranilo v tom, aby sa do mna partner dostal ci v misionarovi, zozadu alebo zboku alebo ja hore. takze tu pojde jednoznacne o vahu ovela vyssiu. a proste nie kazdemu sa take nabratie vahy paci. tiez by sa mi osobne asi zacal protivit chlap, ktory by o seba prestal dbat a rezignoval by na svoju vahu. je ine, ak si bola doma zvyknuta na urcite telo a zrazu je tam 30, 40, 50 kg navyse. to uz ani potom ten chlap nie je ohybny tak, aby uspokojil zenu.
ale co sa tyka hlavy, to suhlasim. vsetko je v hlave. v pocitoch, ake mame zo seba a v sebe.