Ako sa naučiť asertivite?

11. nov 2022

Dá sa to vôbec? Keď mám riešiť nejaký problém, konflikt tak radšej zutekám ako sa tomu postaviť čelom. Neviem sa za seba postaviť. Mám strach z ľudí, z konfliktných situácií. Je to mimoriadne obmedzujúce a rada by som to zmenila. Lenže vždycky si prečítam nejakú knihu, článok alebo blog o asertivite a cítim sa ako lev, odvážna a plná sily, ale ako príde do tuhého tak som po**aná (pardon za výraz). Absolútne neviem riešiť problémy ani vyostrené situácie. Druhý si do mňa môžu ako sa hovorí utrieť topánky. Ako to zmeniť? Ja sa vždy roztrasiem pri predstave riešiť konflikt.

nicol_ka55
11. nov 2022

raz som videla taky kurz dokonca :D ale ja osobne si teda neviem predstavit, ako take nieco moze prebiehat.

autor
11. nov 2022

@nicol_ka55 Je to o prekonaní strachu. Pretože ja mám strach. Možno by bolo fajn sa dozvedieť, kde sa ten strach berie.

penelope11
11. nov 2022

Ja zvyknem mat napriklad strach z toho, ze mozem niekoho sklamat. Ze nenaplnim ocakavania, ze niekto sa bude hnevat, ked nevyhoviem a u mna je toto problem, v tomto smere by som tiez chcela sa naucit asertivite, vediet povedat nie :/

majlo1234
11. nov 2022

Tiez mam strach z konfliktov a furt sa potom vyrevem. U mna to podla mna prameni z prisnej otcovej vychovy, ze sa nedalo ohradit voci nicomu a zaroven makkej povahy. Ale snazim sa po malych krocikovh-ohradit sa, ked ma niekto predbehne v obchode, vratit tovar, ktory mi nesedi, na manzelovi sa cvicim ked ma stve😀

doriiis
11. nov 2022

No skúsiť neutiect je asi prvý krok

ivangeline
11. nov 2022

Mne pomaha sa odosobnit. Nasadit masku a konat ako niekto iny a dokonaly by konal. ;) Vraj fake it till u make it. Berie to vsak vela energie,kedze to nejde prirodzene..