Ako sa posiela na dobierku a aké sú poplatky?

karin13
11. nov 2011

Mamičky, poradíte mi,ako sa posiela na dobierku a aké sú tam poplatky? Nemám žiadne skúsenosti...A či sa to oplatí a koľko by to stálo,keď pošlem napr.malý svetrík v hodnote 1,5€....pani nemá IB...ďakujem🙂

veronique_1
11. nov 2011

1.65, ked sa das peniaze poslat na svoj ucet (do 500 gramov)
2.05, ked si das peniaze poslat na svoju adresu (do 500 gramov)
2.05, ked sa das peniaze poslat na svoj ucet (do 1000 gramov)
2.45, ked si das peniaze poslat na svoju adresu (do 1000 gramov)
Ak to posles ako doporuceny list na dobierku 2. triedou (1. trieda o este 20 centov viac )
Nevyhoda dobierky, ak si to kupujuca rozmysli a nepreberie balicek, Tebe poplatok, ktory si zaplatila nevratia. Ja som posielala asi 5-7 veci na dobierku a akazdy si vyzdvihol

hajanka
11. nov 2011

@karin13 ved to vsetko najdes presne popisane na webstranke slovenskej posty 😉

sidon
11. nov 2011

neoplati sa to pri malých sumách. Svetrík spadá do hmotnostnej kategórie 100-500g . Najlacnejsie sa dá poslat ako list ľ.triedy. Dobierka vsak musi byt doporucený list 2.triedy, cize do 500g je to za 1,2 eur. Plus k tomu ide dobierka (bud vám peniazy prídu na ucet alebo do schránky ako sek, ktorý si pojdete vybrat na postu): Lacnejsia dobierka pre toho, kto kupuje, je dobierka na ucet-to znamena U-sek. Zavisi, v akej sume je posielana vec, povedzme ze je to ten svetrik za 1,5 eur. Tam je teda dobierka na ucet 0.45 eur. Ciez 1,2 eur + 0,45 eur = 1,65 eur postovne s dobierkou na ucet...to je to najlacnejsie, ako sa to da dobierkou poslat. Takze pani zaplati 1,5eur za svetrik + 1,65 eur za dobierku = 3,15 eur co vam spatne vyplati posta, ked ona prevezme dobierku.

martinjasen
11. nov 2011

Temu uzamykam z dovodu duplicity. Prejdite do odporucanej temy.

Asmira Team