Ako sa vám podarilo nájsť opatrovateľku?

iviq
22. jan 2007

Ahoj dievcata,
mate opatrovatelku? Ako ste ju nasli? NA co si dat pozor? Ako si poradit s vlastnou paranojou, zverit dieta na par hodin tyzdenne cudziemu cloveku?

My hladame uz vyse mesiaca a vobec sa nam nedari... ☹

tessa
22. jan 2007

ahoj mojko, drzim palce, nech to vyjde! 😉

lendik
22. jan 2007

ahoj iviq. my mame opatrovatelku od troch mesiacov ale je pravda ze ja som len o poschodie nizsie takze ich mozem kontrolovat a vedela som ze je ta spravna ked mala s nou hned prvy den ostala sa hrat a neplakala pri nej a pri inych ano. Ale keby som mala ist prec do prace a nechat dieta tak, bola by som vynervovana. Drzim palce aby si nasla tu spravnu. Radsej hladaj profi opatrovatelku ako niekoho uplne cudzieho bez zaruky.

consti
22. jan 2007

Ahoj, tak v první řadě se ptej po známých a až už někoho seženeš, tak nezapomeň se poptat na reference. Vzít někoho nezkušeného bych se bála. Pokud je chůva dobrá, určitě už někde pracovala a nebude pro ni problém dát ti telefon na maminku, keré mimčo hlídala. No a pak klasický postup, neboj se opsat si údaje z občanky, na všechno se ptát, ale aktivní by měla být i chůva a sama se zeptat na to, na co je mimčo zvyklé,jestli má nějaké nemoci, alergie,co má rádo atd.Pak doporučuji být první jedno nebo dvě hlídání doma a dělat si své věci a po očku chůvu sledovat jak si s malým hraje, přebaluje, jak to zvládá...Je to tak lepší i pro mimi, lépe si na chůvu zvykne. Tak snad jsem aspoň trochu pomohla, děti nemám, ale sama jsem jako chůva pracovala pár let.Kdybys měla ještě nějaké dotazy, napiš mi do ip.pa

kili
22. jan 2007

jéj ivig, ja by som ti ho s radosťou postrážila, ale bohužiaľ som presne tá neskúsená osoba, o ktorej píše consti. Tak ti držím palce, nech niekoho čoskoro nájdeš 🙂

iviq
autor
23. jan 2007

ahoj dievcata,
ja potrebujem opatrovatelku na 3 dni v tyzdni, cca na 5-6 hodin denne. Vacsinu casu budem doma ja ja, len sa potrebujem venovat praci. Takze mne by ani nevadilo, keby to bola neskusena dievcina, ved by som ju to naucila. A neskor, by to uz zvladla aj sama.

Consti,
dakujem za rady, vyuzijem ich urcite, ked malinky uz bude vacsi a budem hladat k nemu niekoho na cely den a ja pojdem do prace. Uz teraz mi trha srdce, ked si na to pomyslim. Este raz diky 🙂

Kili,
a Ty by si mala cas aj cez pracovny den?

kili
23. jan 2007

iviq, poslala som ti internú poštu (to je hore, ako sa prihlasuješ)

consti
23. jan 2007

iviq tak to je úúúplně v pohodičce, pokud budeš u hlídání doma. To samozřejmě chůva mít tolik zkušeností nemusí.Ostatně já jsem taky nějak začínala.Hned první jsme hlídala rok a půl starou holčičku a to i přes noc nebo několik dní. Postupně jsem dost hlídala půlroční miminka a taky jsem to zvládla 😉.Jinak chápu, že se ti nechce malý opustit, byť i jen na pár hodin.pokud ale seženeš fajn chůvu, tak to bude výhodné i pro tvého malého 😉.Vždyť se mu bude věnovat nejen maminka s tatínkem, ale i hodná teta 😉 .Takže ničeho se neboj 😉

iviq
autor
23. jan 2007

Consti,
si velmi mila,dakujem za rady a skusenosti... ved ano, kazda opatrovatelka raz musi niekde zacat... ja to rada nejaku "buducu" zaucim, co a ako s babetkom, ked mi s nim troska pomoze 🙂
Ozaj, co si myslis, ze opatrovatelka musi mat, ake vlastnosti, samozrejme, okrem kladneho vztahu k detickam a trpezlivosti?

emjee
23. jan 2007

iviq skus sa popytat aj sue - robi opatrovatelku malemu babatku, mozno ti da dobre tipy 😉

beat
26. jan 2007

Hľadám prácu opatrovateľky. Som zdravotná sestra s bakalárskym vzdelaným z ošetrovateľstva. Mám veľmi kladný vzťah k maličkým detičkám a oni ku mne 😉Som z Bratislavy. Mail: ponukyprace@zoznam.sk

babacka
16. feb 2007

Ja tiež hľadám opatrovateľku, chodím už do práce, dcérka má 2 roky a 9 mesiacov. Chodí síce do skôlky, ale opatrovateľku potrebujem pre prípad choroby. Nemôžem vypadávať z práce, manžel tiež veľmi nie. Som z toho už zúfalá, nemôžem byť aj v robote, aj doma. Do roboty odchádzam vynervovaná, ze ako bude s malou.Mam pocit, ze bude viac doma chora ako v skôlke.

kitka123
16. feb 2007

My se zatim na opatovatelku necitime, ale kamardky maj dobre zkusenosti s ucitelka z materskej skolky. Jsou to profesionalky, maj i zdravotni kurz, tak mozno zkusit hledat tam. Asi to taky tak zkusime az to bude aktualni

julka.n
16. feb 2007

a ja som opatrovatelka a dobrááááá ale som z KOSIC

babacka
19. feb 2007

Ahoj Julka.n, ta Babacka to som ja: Marika H. co ma malu Lindu,viem ze si super opatrovatelka, len nechcem davat Lindu k Tebe, ked je chora lebo mas malu Veroniku.Pozdravujem Vas vsetkych doma, odpis! 🙂

julka.n
19. feb 2007

caaaw si v robote vaaaau ze sme sa tu stretlííííííí
😀

julka.n
19. feb 2007

pocuvaj ked sa prestahujeme tak som plne k dispoziiiici teraz mam taky chaos ze neviem kde mi hlava stojiiiii ale 20.marca sa stahujeme a maaaa pokoj

babacka
19. feb 2007

Mas pravdu vo vsetkom co si povedala Julka, tak sa tesim, ze budes k dispozicii, velmi!Napis presnu adresu, kde sa to stahujete. Vy ste vsetci zdraví, ako sa mate? Uz sa zacinate stahovat pomalicky?

julka.n
19. feb 2007

nooo uz nosime nejake haraburdy budeme na Levocskej 5
aj sa uz tesiiiim keby uz bol marec no potoooom pokecame noooo sme zdravy ako tak Veronika sa doliecuje Julka sla na prazdniny so spoluziackou a kika domka spinkaaa

babacka
19. feb 2007

a ta skolka na Dneperskej funguje cez prazdniny?Linda by mala ist vo stvrtok, ale ani som nevedela, ze su prazdniny.Asi tam zajtra zajdem, este uvidim.Som rada, ze Veronika je uz relativne OK.

julka.n
19. feb 2007

nooo funguje ale myslim ze su pospajane triedy lebo aj v nasej triede neslo vela deti do skolky cez prazdniny je to vzdy tak

babacka
19. feb 2007

inac minuly stvrtok sme Lindu dali k jednej nasej susedke na 10.poschodi, ktora zvykne opatrovat deti, niesla som ju tam o pol osmej rano. vtedy mala 36.9 teplotu a prizvukovala som jej, ze musi vela pit a pit.Taktiez bazirujem na tom, aby o 12.00 spala. Lubo mal pre Lindu ost povodne okolo o druhej. Stastie, ze siel uz o pol jednej, Linda mala dopukane pery - vobec nic nepila, polievku vraj nechcela, tomu velmi neverim, lebo to sa este nestalo.Spat vraj o 12ej nechcela.Tak ju Lubo zobral a spala doma. Vobec som nebola spokojna, len som sa vytocila.Asi vobec nemala snahu dostat do nej nejake jedlo a co je horsie, ani tekutiny.

julka.n
19. feb 2007

coooo a to ktora je?joooj ja ti ju vezmem neboj moja zlatucka no a to je najhorsie ked ma bábo horucky
no do haaaja a to bolo vtedy co si volala zee tak som ti ju mohla radsej ja zobrat do keluuuu

babacka
19. feb 2007

Julinka vobec sa netrap, len este teraz sa mi nozik otvara vo vrecku ked o tom pisem. To bolo take krajne nudzove riesenie.Neviem, ci ju poznas, vola sa p. Hurova, ona nie je zla, len asi sa jej nechcelo nejak extra sa nou zaoberat.Ja ju nechcem sudit, ale nebola som spokojna. Ma asi cca 55 rokov.

julka.n
19. feb 2007

jooooj tu poznam ona je zlata teta ale uz je stara ona ma sem tam svojho vnucika doma vieeeem ktora to je oooo no nic uz ti pomôzem ked bude treba neboj ono asi aj malicka vela pri nej nechcela a teta ju asi nechcela nutit no viem si to predstavit chudatko moje zlate ale to chce v takom pripade stale sediet pri nej.ja si to neviem predstavit no nic snad sa to nezopakuje

julka.n
19. feb 2007

myslim to ze si neviem predstavit ako to tam bolo ked mala Linduska horucky

babacka
19. feb 2007

Vies, blbe je to, ze uz nemozem byt furt doma, bola som, ked mala vyssie teploty. Bol doma aj Lubo a tak sme to latali platali. Dnes je s nou Lubo, zajtra chcem byt ja, uz teraz sa bojim ako to pojdem oznamit sefovi. ☹
Neviem dokedy mi toto budu v praci tolerovat, ale proste deti byvaju aj chore.
V prvom rade som matka, ale zase nechcem prist o pracu.Je to taky bludny kruh. Inac Hurova je zlata, preto sme tam dali Lindu, lebo sme mali v nu doveru.Inac ona ma syna velkeho fesaka, toho co je este slobodny.

julka.n
19. feb 2007

heeej Palo je fesak a velmi sikovny chlapec aj uspesny klobuk dolu

babacka
19. feb 2007

Ano to je Palo, ja som vlastne cely zivot do neho platonicky zamilovana, nehovor to Lubovi 😀 Nevedela som, ze ich poznas.

julka.n
19. feb 2007

heeej poznam Palo je kamarat je straasne zlaty dlho mal priatelku potom sa zahadne rozisli boooze to sa tu nema rozpisovat to je stranka ina dufam ze nas nepotentuju

babacka
19. feb 2007

OK, povieme si to niekedy osobne.Na chvilu sa odmlcim, idem robit v praci objednavocky. Ak sa bude dat, prihlasim sa poobede.