Ako sa zbaviť dudlíka?

itus03
11. aug 2011

Mame dva roky a stale mame dudlik nemozme sa ho zbavit poradte co stim ako na to ☹

pingu1
11. aug 2011

jaaj,no to my sme riesili.... ja som zacala tym, ze akoze jeden dame havovi, potom druhy, kazdy den som jej pripominala, ze babkin havo ma jej dudku.
po dvoch dnoch hodila treti dudel o zem a povedala, ze dame vtacikom. tak som sa pytala, ci to chce urobit, povedala, ze ano....
tak som vsetkych 7 dudlov schovala... sice abstaky boli strasne, ale zvladli sme to

edita84
11. aug 2011

Ahoj ja som ho malej zastrihla 🙂 najprv sa jej to nepáčilo a začala skúšať dalšie čo mala ale aj tie boli zastrihnuté tak som jej vysvetlila že ona je už veľká a preto jej už nechutí tak to pochopila jasne že sa každý večer pýtala prečo jej už nechutí ale bola šťastná že je už veľká asi mesiac spala s dudlom v ruke a potom sme ho dali mačičkám čo boli za barákom 🙂 vtedy mala aj ona 2 roky 🙂

lydia22
11. aug 2011

My uz dudu nemame tyzden,sme povedali synovi ze isla pa za babatkom lebo babatka su malicke a placu a on je velky-mal v juni 2 roky.

ivinka7
11. aug 2011

Ahojte, my máme 2 roky a 3 mesiace a stále máme dudlik. Začína to byť už závislosť. Zo začiatku sme dávali len na spanie a teraz si malá vypýta hocikedy aj počas dňa keď je nervózna. Samozrejme jej nedáme , ale ju niečím zamestnám. Mali sme už snahu aj odnaúčať aj stále niečo do toho prišlo /zúbky, teraz kiahne /. V noci sa niekoľko krát zobudí a dudlík hľadá. A to som zabudla napísať my nemáme jeden ale tri dudlíky. Hrozné! Čaká nás ťažké obdobie odnaučania. Staršia mala 2 roky keď sme dudky dali malinkej sestričke a čo teraz s tou sestričkou. Žeby sme dali zase mladšej sestričke alebo bračekovi ? To už radšej nie. Zatiaľ nám dve detičky stačia.

vodnarky
11. aug 2011

my sme mali 2,5 ked sme nadobro skoncili z dudlami..ked som uz videla,ze ho ma trocha nakusnuty,tak som jej ho nenapadne odstrihla a ked si ho nasla,tak mi povedala..mamiiii on sa pokazil!!!dali sme ho spolu do kosa..kedze sme ich mali asi 4,tak nasledoval jeden za druhym.. 😉a aby na to moc nemyslela,kupili sme jej vtedy jej prvy vankusik(pre deti) do postielky ako maju uz velke deticky,co uz dudlik nenosia... 😉a veru mala z neho velku radost a na dudel uz ani nepomyslela.. 😵

lulka78
11. aug 2011

ahoj, poznaaaame velmi doverne. sme asi mesiac odučený 🙂 cakam tretie babo,tak malemu sme sa snazili tak,ze to uz len babetka maju dudy, aj my tiez tak-3-4cumle najlepsie...tiez len na spanie-ono to bola velika vyhoda-dostal cumel,odpochodoval do izbicky a spal - bezo mna...ked sme sa oducali,bolo to samozrejme horsie,ale snazili sme sa mu aj ukazovat deticky v jeho veku,ze uz nemaju cumel,a budu sa mu smiat,ked by mu videli,a potom sme mu ukazovali jeho fotku ako babetka,kde ma dudu,a hovorili,ze to len malinke deticky maju dudu.uvidime,ci malemu nebude brat, ked sa narodi 🙂 inak-prestalo to teda bavit aj nas,ked mu 5x za noc spadol cumel niekam za postel a on plakal a hladala sa v noci duda! vela stastia 😉

nenetta
29. dec 2011

Ja som dlho hľadala na nete nejakú dobrú radu a jednu som predsa našla, ktorá funguje 🙂, aj keď len počas dňa. Malý má 2,5 roka a dudel mal v posledných mesiacoch neustále v ústach. Tak nezrozumiteľne rozpráva, že som sa rozhodla ho odučiť postupne, keďže radikálne riešenie odobrať dudel ihneď skončil vždy neúspešne veľkým revom :(
Takže omočte dudlík vodou a dajte tam zopár kmínových zrniečok. Ja som prvýkrát dala med aby to dobre držalo. Keď chcel malý dudel doniesla som mu ho veľmi rozhorčená, že dudu mu papajú červíky, ale že ak dudu tak veľmi chce nech si ju dá 🙂 Samozrejme, že sa mu zhnusila a nechce ju vôbec. Ked si aj počas dňa spomenie a pýta ju stále mu ju ukážem aj s kmínom - stačia 2-3 zrniečka. Chcel ju aj umyť a tak som mu ju akože umyla, ale červíky ostali. Problém je, že v noci jednoducho bez dudla nechce spať ☹ Nedá si ho do úst aj keď ho má na očiach, lebo sa mu hnusí. Ale nakoniec mu ho nenápadne očistím, akože ešte na noc môže trochu dudlať. Dúfam, že sa nám podarí niečo vymyslieť aj na noc : 😀

lili777
29. dec 2011

Tak my sme s dudlom skoncovali pred týždňm a pol. Obaja s mužom sme sa neskutočne báli, čo sa bude diať, pretože poslednú dobu si dudel pýtal aj cez deň (dovolené mal len v noci) a dosť si ho vreskotom vyžadoval. Dudle som večer odstrihla a keď ho pýtal, pokojne som mu ho dala. Začal sa čudovať, čo sa mu stalo, tak som mu povedala, že dudel praskol. Začudovane skonštatoval, že ho mám vyhodiť. Zistil, že aj druhý praskol, tak skonštatoval, že kupime druhý. Tak som súhlasila, že ke´d pôjdem do obchodu, kúpim nové. S týmto vysvetlením bez jedného mrnčania zaspal. Dudle som samozrejme nekúpila, povedala som mu, že teta predavačka mi povedala, že pre také veľké deti už dudle nemajú. Takto jednoducho, bez jedinej slzy sme ukončili dudlovú kapitolu. A to dudel denne vidí u mladšej sestry, ktorej ho zatiaľ neberiem. Prišlo mi to najjednoduchšie, hodiť celú "vinu" na dudel, že sám praskol. Lebo keby som ho vzala drasticky, bola by som ja "tá zlá". keby som ho pod nejakým "radostným nátlakom" donútila vymeniť ho v hračkárstve za hračku, tak by to bolo síce jeho rozhodnutie, ale vo chvíli radosti z nejakej inej veci. Takto za to mohol len dudel, lebo praskol sám. Ináč ten nápad s červíkmi bol super!! 😀

petronela353
29. dec 2011

u nas to islo lahko narodil sa nam sused a sama vsetky dudky odlozila pre babetko 🙂 od prvej noci si na dudku nespomenula,mala asi rok a pol

piskotik
29. dec 2011

tak my sme ho mali skoro do 3rokov 😒 , ale sme sa dohodli, že to je už posledný a dudinka sa stratila no tak sme už inú nemali, 2-3 večere troška plakala ale potom už bola dudka zabudnutá 😝 😀

darinkazv
29. dec 2011

my sme mali dudku do 2,5 roka. potom sme dali dudky smetiarom (lebo naša spávala s jednou v ústach a potom mala ešte po jednej dudke v každej ruke) zvykla mať ešte ťahy, že kúpiť v obchode, ale na to sme jej vždy povedali, že už tak veľkým dievčatkám nechcú tety predavačky predať dudušky. že sú len pre malé bábätká 🙂 ale už teraz viem, že pri tomto druhom sa idem snažiť od začiatku dudke vyhnúť. úspešne sa to podarilo švagrinej pri dvoch deťoch aj mojej sesternici pri malom sa to podarilo, tak vyskúšame aj my, či sa podarí tomu vyhnúť 😉 radšej nenaučiť vôbec ako potom odúčať 😉

sladkasue
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jjeanny
29. dec 2011

U nas cumlik fungoval tiez do nedavna , na spanok . Jedneho dna som mu povedala, ze uz je velky chlapec, nech vyhodi cumlik do kosa, nechala som ho, nech to urobi sam..nasledne sme odniesli smetie do bedni vonku, zhodou okolnosti isli aj smetiari, vsetko sme sledovali ako vysypali kos .. pekne to pochopil, ale samozrejme vecer zas pytal cumel .. povedala som mu, "ved si ho sam vyhodil a smetiari ho odniesli prec" .. asi 3-4 dni este pomrnkal pred zaspavanim .. a teraz si uz ani nespomenie. Vela stastia!

pimpulienka
29. dec 2011

Malinka ma 1,5 roka a dudlik cez deň absolutne nepotrebuje vlastne ho cez deň ani nikdy nevyžadovala, jedine jej ho davam na spinkanie a aj tak jej vypadne, čiže v noci dudluje minimalne. Chystam sa uplne vypustiť cumlik na spinkanie cca v 2 rokoch a pôjdem na to "pribehovou formou" 😉

rainee
29. dec 2011

my sme vyskusali vsetko hore uvedene, zatial bez uspechu. dudel ma sice len na spanie (a po zaspati jej ho po chvili vyberiem alebo vypadne sam, maximalne si ho sem-tam v noci najde v postielke a da spät) ale bez dudla proste nezaspi.... dudku treba zlikvidovat do roka aby si babo nezvyklo, potom je oducanie tazke.

terina25
29. dec 2011

my sme sa ho zbavili len teraz.dcére som povedala,že ak chce darčeky,tak musí dať Ježiškovi pod stromček cumel.rozprávala som sa s ňou o tom asi týždeň.nakoniec ho sama dala na Štedrý deň pod stromček a ježiško jej dal za to darčeky.Prvá noc bola horšia,pýtala sa na neho,ale nebolo to až také zlé.aj teraz ho občas spomenie,ale len sa opýta ,kde má cumel a potom je už ticho.zvládla to super.ja som sa dosť obávala ,ale prekvapila ma 😉

mimkaa2607
29. dec 2011

Ahoj ja som dcérku učila dva mesiace pred 2 narodeninami ... a sme jej povedali, že miesto dudlika ma macka ... dcékra prvý večer mrnkala, že chce cumlík...ale potom to išlo super...teraz na cumel ani nepomysli ... 🙂

maska1
29. dec 2011

tak Kubko zaspáva bez dudky piaty deň. Na štedrý deň sme boli pri segre aj na spanie a tam sme si ho zabudli. Na druhý deň išiel spať na obed s tým vysvetlením, že sme dudku zabudli a že pôjdeme po ňu, keď sa vybúva. Zabralo. A večer tiež si iba raz na dudu spomenul, tak som mu povedala, že na druhý deň pôjdeme po ňu a v pohode zaspal. A na ďalšie dni si na ňu už ani nespomenul 😉 Dúfam, že mu to vydrží. Ale Kubko ju mal vyslovene len na spanie. Držím vám ostatným palce, aby aj u vás to tak rýchlo išlo ako u nás 😵

akira13
29. dec 2011

Nicol bola dudlová princezná 😀 Keď sme povedali, že stačí, nastrihla som jej jeden cumlík 😀 Ešte zopár dní sa nachádzali všetky z tajných skrýší 😀 , ktoré som šikovne vymieňala za ten pristrihnutý a ten som navyše každý deň pristrihávala 😀 Taká bola krásna, keď sa snažila pochopiť, čo sa s jej "cmukom" stalo 😀 😀 Zo začiatku sa ho snažila dudlovať, potom aspoň udržať v puse 😀 Myslím, že za 3 dni sme sa "oddudlili". Trošku som sa vyľakala, keď po pár týždňoch našla ďalší z milióna zapatrošených dudlov, pichla ho do pusy, vybrala, obzrela si ho a odložila s výrazom "čo mi na tomto chutilo?" 😀 😀 😀 😀 Odporúčam, nijaké slzy, krik, hnevanie 😀

wewe22
29. dec 2011

ja som malu oducila tak ze sme zabudli dudku 😲 doma a babka ziadnu nemala tak sice zaspavala dva dni s placom ale potom uz to bolo v pohode na dudku si spomenula len ked bola chora a to sme jej povedali ze uz ziadnu dudku nemame tak bola spokojna aj bez nej

lenkacka
29. dec 2011

takýto problém má asi veľa mamičiek.My máme 1,8 mesiacov a tiež máme dudku,len keď ideme spinkať.Do roka sme cvičili Vojtovu metódu a tak som ju nechcela odnaúčať vtedy,lebo s dudkou sa nám dobre cvičilo.Predné zúbky sa nám už dali kúsok dopredu a tak tiež chcem ju úplne odnaučiť.Aj si sama povie dudka hanba,červíky spapajú zúbky,á 🙂.No keď jej my povieme,že čo to má v pusinke,že je to hanba,tak ju taaak ďaleko zahodí,že sa smejeme 😀 . Neterka chcela stále dudku ,má 2,5 roka a začali jej rásť zadné stoličky a ako si pchala stále rúčky do pusinky(čo ju zlostili zúbky),tak sa jej urobila na jazyku strašná afta a od vtedy dudku nechceee.Bolo povedané,že to má od nej a tak už majú pokoj.Teraz sme na rade my.Tiež jej skúsim zastrihnúť a uvidíme ako nám to pojde.Držím palce aj Vááám 😉

bashka
29. dec 2011

Načo deťom dávate dudle, keď im ich potom chcete zobrať??? Toto mi nejde do hlavy 😕 😕 😕

janka7177
29. dec 2011

Caute,moj syncek ma 2,5 roka a stale ma dudlik.Ked ide von tak mu ho vyberieme,ale aj tak si ho po case zacne pytat aj vonku.Doma je skoro stale s cumlikom a ked ho nema, po chvili ho pyta.Zrejme nas este caka tvrdy boj.Zajtra mame cestovat do hor,mozno sa pokusim nieco s tym urobit.

nessi01
29. dec 2011

My mame rok a zatial este dudkujeme, ale uz nie dlho, chystame sa to tiez nejak stopnut. Nechapem ale celkom poznamky mamiciek o tom, ze naco im to davate, ked im to chcete teraz zobrat apod. Moj maly by bol po narodeni nonstop na prsniku, mala som totalne znicene bradavky, ked som mu nedala, reval aj 2 hodiny v kuse, tak som sa odhodlala (napriek tomu, ze som povodne nechcela) dat mu cumlik a bolo to vykupenie, ukludnil sa, cumlik bol doslova vypinac placu. Co sa tyka odnaucania kamoska to vyriesila velmi milo - pocas jazdy autom dudel pred malym jednoducho vyhodila von oknom s tym, ze uz je velky, maly videl dudlik zmiznut, sice poplakal, ale viac cumlik uz ani nespomenul...drzim palce 😉

ncora
29. dec 2011

Ahojte u nas fungoval jednoduchy sposob ....jedno doobedie ked maly nemal cumel pri sebe som ho odlozila a ked isiel spinkat na poobedny spanok a chcel cumel tak som mu povedala pribeh otom ako dudka odisla k babke a dedkovi na lietadle a ze oni mu ho odlozia.. 😀 ..a este sme museli babke zavolat ci je uz u nich ...pytal sa na nu este asi 3dni ale uz ju nikdy nepouzil 😀 Drzim prsty nech to ide vsetkym tak lahko 🙂 .........

ludka77
29. dec 2011

ja som tiež dudlík najskôr nastrihla (2roky a 2 mesiace) trošku ju najprv z neho naťahovalo ale zvykla si, tak som úplne odrezala špičku a to sa jej už vôbec nepáčilo, začala s ním zaspávať ale iba v ručičke. No ale asi po týždni si zmyyslela že jej nevadí, že je špička fuč a napchala si ho do úst a spokojne s ním behala (mali sem to o to horšie, že sestra má o 10 mesiacov mladšieho chlapca a keď ho moja videla tak chcela tiež dudulu :( ale napokon som proste dudle vyhodila a povedala som si že to musím vydržať. A večer keď dudlík zas postrádala tak som povedala, že ho ocino zobral so sebou do roboty (po 4 dňoch keď sa vrátil sa malá na dudel pýtala ale povedal, že ho zabudol v robote) a odvtedy sme bez dudulky. Všetkým deťom ktoré dudulu ešte majú rozpráva, že to je škaredé a dudulu majú len malé detičky 😀
Držím palce, hlavne neustúp, je to pre jeho dobro

sympa1
29. dec 2011

moje obe dievky boli dudlikove ..ked sla starsia do skolky v 3 rokoch este stale nevedela zapspavat bez cumla..ako nahle zaspala vyplula ho ale proste na zaspavanie ho musela mat. tak som aj do skolky doniesla cumlik ze na zaspatie 😀 ucitelka samozrejme ho nevzala a bohuzial ked bude plakat tak bude plakat. ja trpla ze tam vsetky deti pobudi ked nebude mat cumel..a cuduj sa svete..ked ine deti nemali ani ona nechcela..ale doma musel byt 🙄 tak san jedneho dna akoze normalne "stratil" a hotovo! spolu s dcerkou sme hladali ostodusu..a nenasli sme ho..na druhy den znova...az nan zabudla...a mladsia to iste...ta musela mta dokonca cumle 3! jeden v ustach 2 c rukach a na striedacku 😀 ..no na nervy...az pomohlo to ze sa dudy stratili a hotovo! musela s a s tym zmierit a so slzickamy v ociach sme sa vzdy vecer dohodli ze budeme hladat na dalsi den...az tiez raz zabudla...drzim ti place aby ste aj vy co najskor dudu "stratili" 😉

katkanova
29. dec 2011

odporcovia cumlov, mala som ho aj ja aj moje sestry hadam do 4 rokov. a ked nestal cas bez bojov sme sa ho vzdali. netvrdim ze kazde dieta ma mat cumel do 4 rokov, ale podla mna prirodzene pride cas ked mama uzna za vhodny na oducenie a ked sa to nepodari, netreba zufat a podari sa neskor. este som nevidela 10 rocne diet a s cumlom ;) podotykam ze ani jedna z nas sestier nema krive zuby, ani nie je psychicky poznacena :D a aj moj syncek ma cumel - ked bol malinky bol by ma cucal kazdych 20 minut a potom ho bolelo brusko a zvracal, ked nemal co cucat plakal. pozdravujem vsetky supermamy co si poradia bez neho a tym ostatnym amaterkam ako ja odkazujem - netrapte sa, raz sa ten cumel zahodit podari, chce to len trpezlivost

krtica11
29. dec 2011

mi mame 15 mesiacov a už nemame cumlik malemu vyšli zubky a stihol rozkusnuť 2 cumliky za tyžden najskor som si to nevšimla až potom že ho stale vypluva vadil mu kym sme mu zohnali nove lebo zhodou okolnosti sa prestali vyrabať tak už ich nechcel 🙂