Ako sa zbaviť zápachu po rybe?

deedol
1. nov 2019

Ahojte, mam trocha vtipny problem, ale uz ma to zacina stvat. Pred par dnami som robila tmavu tresku a napachla mi od nej polka bytu. Co mam pouzit, aby to prestalo smrdiet? Vetram, vzdy ked nie sme doma, ale nepomaha to. Vyvetrala som vankuse, oprala som veci, co akurat vtedy neboli v skrini. Existuje nejaky osviezovac, ktory zaberie? Najlepsie nejaky "eko" - mam male dieta, tak nechcem pouzit hocico. Dakujem🙂

tosomja
1. nov 2019

Ocot aj umyt podlahu, linku, utierky, pridat do prania.

deedol
autor
1. nov 2019

podlahu som uz umyla, utierky som vymenila, linku som utrela. ocot vzdy pridavam do prania - namiesto avivaze, ktoru nepouzivam. ale dakujem za rady aj tak🙂

fokuska
1. nov 2019

@deedol Skus do misiek alebo na tanieriky dat platky citrona a rozmiestno po celom byte - malo by to pohltit pachy.
Alebo kavu, sodu bikarbonu...

deedol
autor
1. nov 2019

@fokuska dakujem, skusim zajtra.

fokuska
1. nov 2019

@deedol Ale musis asi fakt vela a porozkladat vsade aby to malo ucinok. Daj vediet ci pomohlo ;)

deedol
autor
1. nov 2019

@fokuska jj napisem. musim premysliet rozmiestnenie, nech to maly nepoje. mas odhad, kolko by to tak mohlo trvat? den-dva? sprosta tmava treska, uz ju v zivote nekupim. inokedy robim ine druhy ryb a vzdy je vsetko v pohode. grr.

fokuska
1. nov 2019

@deedol Neviem, ja som len chladnicku tak potrebovala "vycistit" od pachu a asi po dni alebo dvoch to bolo ok. Dala som vtedy pol citronu na kolieska do misky a do druhej misky kavu.

janulka1802
1. nov 2019

Hm mna napadli sviecky ja som tak pálila keď som musela izbu vystriekať savom a ostal ten nepríjemný smrad po save

deedol
autor
1. nov 2019

@janulka1802 to je tiez dobry napad, dakujem🙂

janulka1802
1. nov 2019

@deedol ja som pouzila len klasické sviecky nie vonné ale to už záleží na Tebe

ukulela
1. nov 2019

pachy by mala pohlcovat aj kava - obycajna pomleta .ale ci to taci na miestnost, to neviem (ja ju mavam v chladnicke v miske/hrnceku) ... inac - nemozes to mat zo zaclon/zaluzii? alebo digestor? alebo rura, ak si piekla? skusila by som aj sanytol sprej- tiez na pohltenie zapachu. ale teda nei je eko 🙂
este mi napadlo - soda bicarbona?

moonlight1210
2. nov 2019

@deedol ak mate vnutorne zaluzie, tak umy aj tie. Mne prihorela raz ryza (poriadne) a musela som okrem ineho vyumyvat aj tie, lebo ten pach sa drzal az v nich.
A tiez trvalo asi 2 tyzdne, nez to u nas uplne vypachlo, lebo tym dymom nasiakla aj omietka.

osky
2. nov 2019

Neviem ci to je eko,ale ja pri takych smradlavejsich veciach pouzivam normalne aromalampu.
Da viac oleja a palim kym sa vsetko prevonia.
Napr.ked smazim cibulku,varim gulas,kapustu...alebo aj ked nieco vyprazam..
to su pachy,kt.sa dost dlho drzia i ked vetram..
Ta aromalampa sa mi osvedcila.

pininka1
2. nov 2019

Súhlas, umyť všetko s citrónovou vodou ja do nej dávam aj ocot a do chladničky pomletu kávu do misky.

deedol
autor
2. nov 2019

dakujem za tipy, musim si najst popri malom cas a vsetko poskusat. ste super, baby🙂

0hena0
2. nov 2019

@deedol dolezita otazka. Mala si tu rybu uz aj odlozenu v chladnicke? Pytam sa preto, lebo ja som raz cosi varila s kyslou kapustou. Citila som ju v byte asi tri dni a zasvet sim nevedela preco. Az ma jedna nahoda priviedla k dovodu. Mala som ju v chladnicke a od nej mi napachol filter zabudovany v chladnicke. Ten tak strasne napachol, ze mi ten pach prerazal do bytu spoza chladnicky. Ano, daj pomletu kavu do chladnicky na strednu policku. Prejde filtrom a odstrani pach ryby. Aj ked teraz otvoris chladnicku a necitis rybu z nej. U mna zabrala kava v chladnicke aj ked citis smrad v byte. Ale to len v pripade, ze si ju mala uz v chladnicke. Zvacsa sa ryba hned konzumuje a neodklada, ale ak sa nedoje a nevyhodi, tak niekto ju da do chladnicky.

deedol
autor
2. nov 2019

@0hena0 mala som ju v chladnicke, ale v sklenej ikeackej dobre uzavretej nadobe (bola aj na chut hnusna, isla potom macke:D) ked otvorim chladnicku, necitim nic. obavam sa, ci to nemam v pohovkach (mame spojenu kuchynu s obyvackou), ale tepovat teraz fakt nemam cas :-/

judar
2. nov 2019

Zarobit citronovu vodu s bikarbonov a vsetko s rozprasovacom postriekat vratane stien tak aby nenamokli a zapalit daku aroma sviecku

koniarova
2. nov 2019

Zapni na dlhšie digestor, alebo klímu.

eliska13
2. nov 2019

@deedol kava a sodabicarbona dobre pohlcuje pachy este mozes, ked mas doma etericky olejcek dat na tampon odlicovaci a to daj k oknu k vetracke, alebo ja som tym jemne s rozprasovacom postriekala zavesy pozor na flaky!len jemne

interpelacia
2. nov 2019

Skus zapalit bobkove listy. A poprechadzaj sa s nimi po byte alebo dome.

deedol
autor
2. nov 2019

opat dakujem za vela rad 🙂 niektore nemozem vyskusat (klimu nemame, digestor mame dost nanic, bobkovy list sa trocha bojim, nezvykne sa to fajcit, aby mal clovek haluze?:D), ale ostatne urcite skusim. fakt dakujem vsetkym 🙂

0hena0
2. nov 2019

@deedol urob, co som pisala. Ja som tiez mala jedlo z kapusty dobre zatvorene. Zapachu som sa nevyhla. Bohatstvo!!! Taka ryba, musi tiez dobre pachnut. Ani macke by som nedala. Verim, ze ju nezjedla.

deedol
autor
2. nov 2019

@0hena0 skusim 🙂 a praveze macke ako jedinej chutila :D

0hena0
2. nov 2019

@deedol 😂😂😂👍

deedol
autor
8. nov 2019

len davam vediet, ako to dopadlo. ocot nepomohol, tak som kupila 5 balikov najlacnejsej kavy a rozmiestnila ich strategicky po byte do plytkych tanierov (aj do chladnicky islo jedno balenie). nechala som tusim 2 dni, cely byt smrdel ako kavovar, ale lepsie ako ryba🙂 potom som kavu vyhodila a teraz je to uz relativne ok. ja to sice este trocha citim, ale nikto iny nie 🙂 plus som kupila potpourri a vonne tycinky. snad sa toto uz nikdy nezopakuje :D
dakujem za rady!

daniella30
8. nov 2019

@deedol okrem toho citrona, ktory pohlti pachy mozes co sa da ponatierat diavou, ta prerazi vsetko, ale tiez potom vyvetraj lebo z nej moze boliet hlava (da sa z nej nafetovat 😀 )