Ako schudnuť s diagnózou PCOS?

krista5
6. máj 2011

Ahojte, chcela by som poradit ako schudnut s PCOS, pretoze uz som skusila vsetko, cvicim zdravo sa stravujem , ale stale priberam...za posledné 3 roky 30 kg... ☹ ☹ ☹

lenka.s
6. máj 2011

@krista5 hmm, zial, pre mna doverne znama tema .... u mna k pcos pribudli v dosledku tucnoty aj dalsie diagnozy ☹ ☹ , pomohla mi endokrinologicka, nakolko gynekologicka bola uz bezmocna, urcite odporucam ist touto cestou, schudla som 41 kg, aj ked teraz priberam, ale teraz ziaduco 🙂 , drzim palce 😉

krista5
autor
6. máj 2011

@lenka.spresne....vysoky cholesterol a podobne to vsetko poznam... ja som u endokrinologicky uz bola , tam je vsetko v poriadku...ja mam inzulinovu rezistenciu....tebe sa to ako podarilo???a gratulujem....aj k babinku 😀 😀 😀

lenka.s
6. máj 2011

@krista5 dakujem 😉 , no tiez som zacinala s diagnozou inzulinovej rezistencie hraniciacej s cukrovkou, prave jej liecbou som zacala chudnut a potom aj stitna a hematologicke problemy, ked sa zacalo liecit vsetko, ustalilo sa to, potom mi lekarka upravila jedalnicek a kila vyslovene mizli zo dna na den, 2 roky bez muky, skrobu, cukru, 6x denne male porcie, vela vela zeleninny a ovocia a cervene maso ... utrpenie, ale stalo to za to 😉
ak nepomoze endokrinolog, este je moznost obratit sa na obezitologa

krista5
autor
6. máj 2011

@lenka.s ja mam teraz predpisaný metformín an tu rezistenciu, ale teda je mi z neho strasne zle a uz ho beriem 4 mesiace a nic...ziadny ubytok na vahe...toho obezitologa chcem skusit...len neviem kde a koho.... 😖 😖

lenka.s
6. máj 2011

@krista5 nepomaha metformin ? u mna prve 3 mesiace nezabral a potom v kombinacii s regulovanym jedalnickom to uz slo ... v podstate mi len zbrzdil to neumerne priberanie a potom uz sa mi chudlo dobre ... dolezity faktor je aj psychika ... jo a zabudla som, brala som aj progesteron 🙂

krista5
autor
6. máj 2011

@lenka.s
nie nepomaha to...neviem mozno budem musiet vydrzat🙂🙂🙂ja som sa pripravovala na IVF, takze neviem..priberala osm , ale mozno ze aj s tých inekcii...
mala si aj nejake neziaduce ucinky ked si to brala?

krista5
autor
6. máj 2011

@lenka.s
ako vyzeral tvoj jedalnicek ked si chudla??

lenka.s
6. máj 2011

@krista5 znasala som ho super, bez vedlajsich ucinkov, ale zaberal az po uprave stravy
jedalnicek som mala bez muky, mlieka, cukru, lekarka mi vypisala, co a kedy mozem jest, jedla som castejsie, ale menej a hlavne zeleninu, ovocie, cerealie, pila som len neperlive nemineralizovane vody a nesladene caje, zvykala som si tazko a dlho, ale som rada, ze som to nevzdala 😉 , urcite sa to podari aj tebe, drzim palce 🙂

krista5
autor
6. máj 2011

@lenka.s
nemohla by osm ta poprosit aspon na inspiraciu nieco presne z jedalnicka napr. co si jedalala na ranajky, obedy, vecere??ak si to este pamatas....velmi by si mi pomohla, ja som z toho uz zufala... 😢 😢 lebo uz je to tak ze musim schudnut az potom sa nam podari tuzobne otehotniet...

stela75
17. máj 2011

Ahojte babenky - je potrebne stravovat sa podla LOW GI diety - diety s nizkym glykemickym indexom. Ja zijem v Anglicku, ale videla som aj na Slovensku knihu, ktora by pomohla.
Mne sa tak podarilo pekne schudnut.
Drzim palce.

kaciatko81
17. máj 2011

@krista5 ahoj, ja mam tiez pco a aj inzulinovu rezistenciu... brala som metformin, bolo mi z neho velmi zle, tak som zacinala minimalnou davkou a ked som ju v pohode zvladala, zvysovala som ju. k tomu mi na diabetologii upravili jedalnicek-rano grahamovy rozok s niecim a zelenina alebo jogurt, na obed masko, ryba a zelenina a na veceru uz len zelenina. k obedu som mohla maly kopcek ryze alebo 3 zemiacky, z ovocia jablcko alebo citron 😀 ja som vsak mala pri takomto jedalnicku cukor uplne pod normu (mala som od diabetologa glukomer), takze som to az tak prisne nedodrziavala. popritom som 3x, niekedy aj viac chodila na zumbu. za 3mesiace bolo dole asi 7kg... snad som trosku pomohla, drzim palce

irsina83
17. máj 2011

@krista5 ja mam PCOS a ked chces tak mi posli tvoj mail a ja ti poslem jeden rozpis, dietku a ta na mna funguje 😉 za 14 dni -6kg som zhodila plus k tomu pijem Sindeleho mineraly najdes ich na www.bestofnatur.sk a acaico prasok - antioxidanti 😉

krista5
autor
18. máj 2011

@irsina83 supeeeerrrr dakujeeeem

lenuskab
18. máj 2011

@irsina83 ahoj, mohla by som aj ja taku dietku vyskusat? 🙂

irsina83
18. máj 2011

@lenuskab posli mi do IPcka mail 😉

irsina83
19. máj 2011

@vie11
@lenuskab baby ja Vam nemozem zarucit ze budete tehu ked ukoncite dietku ale verte ze to urcite dopomoze vasmu zdraviu. Odporucam pridat k tomu aj Shindeleho mineraly ktore su na vsetko, vycistia creva, priaznivo posobia na organizmus..uzivam ich od zaciatku diety. najdete ich na www.bestofnatur.sk a pre tie ktore chu ostat tehu urcite prestat fajcit a pit kavu 😉 drzim vam palce 😉

oncacka
28. jún 2011

@lenka.s ahoj Lenka, akú liečbu ti dali po tom, čo ti diagnostikovali inzulinovú rezistenciu hraniciacu s cukrovkou?
Ja to mám tiež a k tomu pomalú šž (na tom mám teraz Euthyrox 50), ale na tú rezistenciu mi povedala veľa pohybu, veľa minerálky a pozor na tuky (meriam 168/68 kg). žiadne lieky ☹

lenka.s
28. jún 2011

@oncacka ahoj, mne dali euthyrox 50 a glucophage 750, ale teda o takych mierach, ako mas ty, mozem len snivat .... ked som sa zacinala liecit mala som pri vyske 163 cm vyse 120 kg ... teraz mam ooovela menej, aj ked som na konci tehotenstva, uvidm, co bude po tomto porode, lebo prave po prvom porode to u mna cele zacalo 😒

oncacka
1. júl 2011

@lenka.s ahoj, myslím, že keď sa snažíš o bábätko, miery neriešiš 🙂

krista5
autor
11. júl 2011

@lenka.s ahoj...ako sa ti to podarilo schudnut a potom otehotniet?....ja mam napisani metformín, ale teraz ho neeriem byva mi strasen zle z neho...🙂🙂dakujem za odpoved🙂🙂

sarafortuna
13. júl 2011

kočky,
ak má niekto nadváhu, tak hľadám niekoho, s kým by som "zdieľala" úspechy a neúspechy "chudnutia" - idem na to už touto cestou 😉 .
Kto chce trošku zhodiť a pomôcť si takouto cestou k vyššej šanci na bábätko, tak sa snažím "resuscitovať" tému:
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/snazime-sa-otehotniet-co-este-zaberie-okrem-chudnutia/

tak vás pozývam... 😉

skeptik
13. júl 2011

Vrelo odporucam metformin - treba opatrne a postupne nan nabehnut a potom robi zazraky. Zo zaciatku treba vynechat prilis mastne a uhlohydratove jedla a iste potraviny ako napriklad listovy salat (to si kazda musi odskusat), ale po takych 3 mesiacoch, ked sa dostanete na plnu davku (u kazdeho ina), tak to je super - ja uz nemam ziadne vedlajsie ucinky, ale zato nemam vobec hlad, spontanne som otehotnela (a s metforminom aj nepotratila), nepriberam a mam energiu sportovat.
Len zdoraznujem, treba velmi pomaly zacat a nevynechavat potom z nedisciplinovanosti. T.z. najprv len 500vku za den a ked aj to robi problemy, tak si to dat na noc.Telo si zvykne.

krista5
autor
13. júl 2011

@skeptik aj si mala pritom nejaku specialnu dietu? ci len si brala metformin?

skeptik
13. júl 2011

@krista5 no taku dietu, ze ked mi evidentne nieco nerobilo dobre, respektive ma prehanalo, tak som to prestala jest. V zasade mi nerobili problem ryby, maso plus zelenina varena, teraz uz aj surovu jem.

Ta absencia pocitu hladu zacala az ked som sa dostala na moju davku (2x850), ked beriem menej ako 1500, tak mi to nestaci. Chvilu mi robila problem ospalost (vzdy pri zvysovani davky), co som vyriesila tym, ze tu vecernu som si davala pred spanim.

Akonahle som sa dostala na tych 2x850, tak sa mi v podstate behom 1 cyklu upravil MS z 42 na 31 dni

jovanka81
14. okt 2011

ahojte babenky, ja som tiez PSOS ale nastatsie mam dobre hormonalne testy na stitnu zlazu. za poslende roky som pribrala svojou lenivostou a aj cyklus sa mi narusil a vlastne zcali problemy s pocatim.... po dvoch neuspesnych IUI som si povedala, ze musim s tym zatocit sama...tak som pomaly zacala redukovat jedalny listok....uplne som sa vzdala sladkeho, necukrim uz roky, ale cokolady som priam zboznovala. biele pecivo nejedavam, zeleninu len bio zo zahradky 🙂 verim, ze sa mi podari schudnut, aj ked by som asi s mojimi 90 kilami potrebovala niecim nakopnut.....pocula som o nejakych liekoch, ktore sa davaju pacientom v zaciatkoch chudnutia....neviete mi poradit? 😉

pralinka25
14. okt 2011

ahojte.
ja sce uz problem s vahou nemam mam 164 cm a 52 kil ale mala som a velke. tiez mam PCO a tiez som brala metformin. mala som problemy s cyklom, s ovulaciou aj otehotnenim. nakoniec som otehotnela s pomocou clostilu ale po porode to slo so mnou dole vodou. priberala som rychlejsie ako moje dieta. nakoniec som sa nastvala a zacala sa zaujimat co s tym. prestudovala som X diet, kopec clankov, stranok nazorov nakoniec som si vybrala cestu ktora mne velmi vyhovovala a ktora sa da dodrziavat cely zivot. ja uz totiz neverim ziadnej diete v zmysle odopierat si veci, hladovat a jest v stanovenych casoch predpisane jedna na ktore nemam chut.
ja som schudla 28 kil len tym ze som si pocitala kalorie jedla vsetko o com viem ze som neni schopna si cely zivot odopierat (lebo kazda dieta je o odopierani si nejakych veci, ktore ale po skonceni diety hned jest zacneme a potom pride jojo efekt)
tych 28 kil som schudla za 6 mesiacov s tym ze som jedla vsetko vcetne peciva aj bieleho, dokonca aj sladke ale v rozumnej miere. pohyb len okolo maleho. ja mam doma chronickeho nespavca takze na nejake cvicenie mi nezostala ziadna energia i ked isto by mi to pomohlo. jem v podstate furt a aj neskoro vecer aj o pol jedenastej sa najem ked som hladna a slo to aj tak dolu.

krista5
autor
16. okt 2011

@jovanka81 ahoj no davaju metformin na PCOS a s nim by si mala aj zacat chudnut aspon mne tak povedali v CAR. aj mne napriklad ten metfomnim museli vysadit lebo som mala strasne hnacky z neho...tak sa tiez zo 100 kilami trapim sama...:(:(

jovanka81
16. okt 2011

@krista5 vies, mne v car nedali na pcos nic, vraj to nie je take zle a ani inzulinovu rezistenciu nemam ani nijake ine horomonalne poroblemy, ja som len pribrala dost naraz a vtedy sa mi vsetko zacala kazit, takze teraz som v stadiu zmensenia jedalnicka a uvidime, verm, ze si pomozeme aj same 😉 , na IFV sa mi velmi nechce

krista5
autor
18. okt 2011

@jovanka81 no ani mne..teraz mame za sebou neuspesne IUI...a chcem schudnut, lebo ja som mavala pravidelny cyklus ale od isteho casu...nie...v lete som zacala chodit do natur housu, byva to v obchodných centrach a uz som cca5 kilov schudla tak dufam ze to pojde este dolu...

jovanka81
18. okt 2011

@krista5 nomy sme mali dve neuspesne IUI.....prave koli PCOS ale nevzdavam to...ak budem uz taka zufala, pojdem na umele, ale nechce sa mi pchat hormonami koli tomu, ked to moze ist aj prirodzene....chudnem tak, ze som skonsolidovala jedalnicek a snazim sa viac hybat 😉 ctim sa lepsie, ale uvidime, ci aj na vahe sa cosi ukaze 😉