Ako si nechať narásť dlhé vlasy?

zuzka2010
13. okt 2010

prosim Vas poradte ako mam prezit to obdobie medzi kratkymi a dlhsimi vlasmi?chcem si nechat trochu podrast, ale neviem to vydrzat..

juliankaaa
13. okt 2010

nemysliet na to 😉

bellada
13. okt 2010

@zuzka2010 asi bude naozaj najlepsie rozmyslat nad podstatnejsimi vecami v zivote a nemysliet na nedôlezite veci co aj tak nevies nejak vyrazne ovplivnit 😉 vlasom mozes trosku pomoc vitaminovymi pripravkami nato urcenymi, inak ti odporucam nejaky kurz trpezlivosti 😀

marianka79
13. okt 2010

@zuzka2010 neviem ako máš krátke vlasy ale ak nie moc tak si kup clip in vlásky ked sa už nemožeš dočkat dlhých 😉

ichbinich
13. okt 2010

nestrihat 😉

Ale nie, teraz vazne. Ak mas zaujem o starostlivost o vlasy a ucesy a chces podporu v roznych otazkach ohladom vlasov (ale nie len), odporucam http://www.longhaircommunity.com/ To su velmi mili ludia z celeho sveta, ktori si navzajom radia a podporuju sa. Mozes sa pridat do diskusii podla dlzky vlasov, podla ciela, ktory chces dosiahnut, podla problemu... Alebo si len tak pokecat.
Podla toho, akej dlzky su tvoje vlasy si ich daj do vrkoca alebo celenku, proste podla mota "zide z oci, zide z mysle" na to nemysliet. Vitaminy vzdy pomozu, aj masaze, zabaly... Navody najdes na linku, co som ti dala. Alebo si kup nejaku hracku na dlhsie vlasy a mysli na to, ake to bude, ked ti narastu, ze ju budes moct pouzit. Ako motivaciu, ze to chces pouzit a teda vydrzis 😉
Ja som mala okrem chlapcenskeho strihu asi vsetky dlzky. Momentalne mam vlasy po kostrc, zacala som kdesi pri podprsenkovych hacikoch. Jednoducho som v kadernictve vzdy povedala "iba konce". Nechcem dlhsie ako mam teraz, bud po pas alebo po kostrc, ale hlavne sa chcem zbavit tych postupnych strihov. Tie vyzeraju dobre na kratsich vlasoch a rozoustenych, ale pri pokuse o nejake ine, nove ucesy, vadia. A potom mi dufam aj zhustnu konce...
Vela zdaru!

dadis
13. okt 2010

@ichbinich dobreee, ze po kostrc 😀 ....ja som mala po pas asi v 20tke, ale farbila som si ich na tmavohnedo....ked som isla na svoju povodnu farbu a do toho melir, tak som si ich skratila asi po "podprsenkove haciky"...(super vyraz 😀 ) a tak ich mam +- stale...si neviem predstavit pre seba ine vlasy ako dlhe...raz...jediny raz som mala kratke, aj ked nie uplne chlapcensky strih, ale bola som z toho dost vedla, mala som vtedy 16, jednoducho som sa v tom necitila dobre a dostatocne sebavedome..potom som sa "zatala" a vzdy iba minimalne podstrihovala az som sa dostala k dlzke po pas...teraz som takto spokojna...

@zuzka2010 takze moja rada....iba vydrzat...najst si nejaky trik, ako prezit to vyrastanie: celenka, nejaka zvlastna uprava, nejaka sponka....alebo teraz cez zimu ciapka 😀 ...

ichbinich
13. okt 2010

@dadis:
No, specialny vyraz z LHC. BSL = bra strap length, teda po podprsenkove haciky 😀 TBL=tail bone length, teda po kostrc... Ale dlhsie nechcem, lebo zatial si ich neprisedavam a mozem ist aj s rozpustenymi vlasmi v pohode na wecko 😝
Ja som mala najkratsie myslim po bradu. A ked boli Shaekspear's Sisters "in", tak som mala jednu stranu dlhsiu a druhu kratsiu. Ale podla mna dlhsie a dlhe vlasy su jednoduchsie ako kratke. Kazdy bad hair day sa da zachranit obycajnym copom alebo vrkocom 😀

eaka
13. okt 2010

bra strap nie je ramienko na podprde, teda dĺžka po ramená? 😉

ichbinich
13. okt 2010

Nie v tomto vyzname nie 😉 (ale ano, mas pravdu). A teda slovensky preklad je jednoznacnejsi 😀
Preto sa muzi citia trochu diskriminovani ked sa pise o bra strap length 😀 Ale zase midback je u kazdeho inde, u niekoho je midback = BSL, un niekoho na polceste medzi BSL a pasom...

mamutka
13. okt 2010

mozes si kratit cas starostlivostou o ne....kopa rad je na www.dlouhevlasy.cz
ja som vdaka tomu presla na prirodnu kozmetiku, co sa vlasov tyka, teda ziadne silikony, menej mi mastneju, maju konecne objem, vdaka kokos.oleju sa nestiepia konceky.....lebo vlasy musia byt zdrave a vo forme, ak ich chces predlzovat. drzim palce, na tej stranke najdes podporu, neboj 😉

monkula
13. okt 2010

jeej ,to je krásna téma.... aj ja si nechávam narásť vlasy a ešte aj svoju farbu, takže teraz vyzerám ako z osady 😝 😝
Vlasy mám husté a to je problém.. hore ich mám nacapené na hlave a dole ako lev 😝 😀

eaka
13. okt 2010

@ichbinich to je hotová veda, tá dĺžka vlasov... 😀

ichbinich
14. okt 2010

@eaka: nie len dlzka 😉 To su aj nekonecne diskusie ohladom silokonov a proti silikonom, ako umyvat, ako a kedy cesat... Ale to uz je pre skalnych...
V kazdom pripade, ked maju vlasy rast do dlzky, treba sa o ne starat, treba prist na to, co pasuje na vlastne vlasy a to dodrziavat. A tiez pomaha vlasy vypinat, proste nenosit stale rozoustene, lebo trenim o oblecenie a pod. sa nicia konce. A napr. kokosovy olej alebo iny olej na vlasy (po kvapkach!) doda krasny lesk a chrani.

emjee
14. okt 2010

@zuzka2010 nie je to lahke a nemusi sa ti to vobec podarit - totiz nie kazdy moze mat vlasy po pas - dlzka vlasu (resp. to ako dlho rastie kym vypadne) je dana geneticky
mne napr. narastu vlasy rychlo po lopatky a potom uz dalej nerastu - bohuzial kvaltou su take, ze rozpustene mi lietaju kade tade a do copika sa mi nedaju zviazat, takze aj ked uz som mala x pokusov nechat si narast dlhe vlasy, vzdy som to vzdala a nahodila chlapcensky strih

sisa777
14. okt 2010

moja rada je nestrihat iba raz do roka podstrihnut, lebo inak sa nepredlžia. Zaleží to aj od kaderníčky, pretože ak máš kaderníčku, ktorá nad každým trosku rozštiepeným vlasom zalamuje ruky tak Ta bude presviedčať, že to treba ostrihat.
Treba to jednoducho vydrzat. Mojej kaderničke ked poviem podstrihnút tak ona mi odpovie, že netreba, lebo nie sú najhorsie. Ja mám vlasy po pás blond farbené každé 4 týždne- korienky , suším si ich sušičom, nenatáčam, nežehlím, nekulmujem a vyzeraju dobre. Ale netreba zabúdať, že vlasy sú geneticky dané a tam sa niekedy vela robit neda, hlavne ak sú riedke.