Ako vyčistiť svadobné šaty?

valeria_h
19. aug 2022

Ahojte baby. Svadobné šaty som mala dosť špinavé (vlečku), dala som ich profesionálne vyčistiť do čistiarne, dnes som si ich vyzdvihla, z tej najväčšej nečistoty sú vyčistené, ale bohužiaľ sú stále špinavé, vlečka je špinavá.
Neviete či sa to dá ešte nejak vyčistiť? Alebo už je to nemožné? Rozmýšľala som nad bieliacim savom, ale nechcem riskovať a zničiť látku.
Ďakujem za rady.

anjelicek26
19. aug 2022

Tak skus inu cistiaren, ked to tato dovrzala. To si si nevsimla, ked si saty preberala nazad, ze nie su ciste?

valeria_h
autor
19. aug 2022

@anjelicek26 Oni vyčistené sú, ale viac vraj nešli, pretože boli dosť špinavé.

valeria_h
autor
19. aug 2022

Sú také zašedlé. Ale viac vraj nešli.

anjelicek26
19. aug 2022

chod to skutocne ukazat do inej cistiarne, podla mna toto ti vedia dat do poriadku urcite. Sama urcite nic neskusaj, znicis ich nejakym bielidlom...

ichbinich
19. aug 2022

Urcite nie savo, prosim. Zo sava umele vlakna zozltnu.
Ja by som to sla reklamovat, ved to stoji kopec penazi... Alebo prinajhorsom fakt do inej cistiarne...

valeria_h
autor
19. aug 2022

@ichbinich Ja som to reklamovala hneď ako som to videla, ale povedali mi, že šaty boli veľmi znečistené a zázraky robiť nevedia.

veronika3110
19. aug 2022

ja som svoju vlečku normálne namočila do napustenej vane, prášok na biele prádlo a ručne sme to drhli.... a krásne zišlo všetko, len sme sa natrápili... ešte som ich nakoniec aj predala a vyzerali ako nové 🙂

valeria_h
autor
19. aug 2022

@veronika3110 Asi to vyskúšam. Kúpila som Vanish na záclony 😁

veronika3110
20. aug 2022

@valeria_h to by mohlo pomôcť 😁 a kľudne nechaj ich namočené aj cely deň

valeria_h
autor
20. aug 2022

@veronika3110 Urobila som tak a bohužiaľ žiadna zmena.

veronika3110
20. aug 2022

@valeria_h no viem že my s mamou sme ich čistili 3 dni… tak neviem