Ako vyprať čiernobiele šaty?

michala11111
18. jún 2014

Ahojte babenky, možno to sem nepatrí a možno áno 🙂
Kúpila som si krásne čiernobiele šaty, z jednej strany sú čierne a z druhej biele, no ani za svet neviem ako ich vyprať, keďže tá čierna veľmi púšťa farbu. Už som raz takto vyprala šaty ružovo čierne a na ružovej farbe mi ostali flaky po čiernej. Prosím viete mi niekto poradiť?

sissy27
18. jún 2014

@michala11111 asi len v rukách a držať si palce, nech aspoň biela látka je kvalitná a neabsorbuje tú čiernu farbu... ak zafarbí, tak ísť reklamovať, takýto kúsok je úplne nepoužiteľný...

michala11111
autor
18. jún 2014

@sissy27 No v rukách som prala aj tie ružovočierne a zafarbilo....... Reklamovať sa to dať nebude, je to kupované v zahraničí ☹ ☹ Jaaaaaaj keby tie šaty neboli také pekné.......

lorela
18. jún 2014

@michala11111 V DM majú nejaké handričky, ktoré sú určené do pračky a absorbujú farbu, ktorú prádlo môže púšťať. Nepoznám, nevidela som, len som to tu čítala 😉.
A ešte k tomu môžeš použiť ocot, ten má schopnosť stabilizovať farby. No myslím si, že v prípade takej kombinácie farieb, akou je biela - čierna, málo čo pomôže 😒.

lencika
26. jún 2014

aj ja som pocula o tych handrickach, kolegyne na ne nedaju dopustit, alebo naozaj len v rukach ale ani to nezarucuje ze ti farba neprejde

mona69
26. jún 2014

Ahoj ak ti možem poradit pozi si štítok a ak je tam povolene hemické čitenie tak by tam mal bzt taký kružok a v nom bud písmeno P alebo F to su značky pre čistenie v čistiarni,tak by som to radšej odniesla vyčistit.

michala11111
autor
29. jún 2014

Ďakujem všetkým za rady, asi skúsim tie handričky a budem sa modliť 🙂