Ako zmeniť zaužívané vzorce?

16. júl 2021

Nakolko sa mi v zivote vo vztahoch opakuju rovnake situacie (vzdy som tou opustenou) asi robim niekde chybu a opakujem akesi stare vzorce. Ako sa toho zbavit?
Bolo mi povedane, ze som vdacna za to, ked mi niekto venuje pozornost, bavime sa o opacnom pohlavi, je chyba, ze to neberiem ako samozrejmost?
Boli obdobia ked som neprejavovala zaujem aj ked bol, zle bolo. Prejavovala som zaujem, nebola vtierka ani raketa, asi tiez bolo zle...Naozaj neviem kde robim chyby, okrem toho, ze veci prilis prezivam a analyzujem, ale sama v sebe, nie navonok...

ivana11155
17. júl 2021

Vieš kedy to bude s tebou ok? Keď nebudeš mať z kamarátok okolo seba žiadnu emociu. Nebudeš riešiť, že ony sú krajšie, majú lepšiu robotu, frajera atď. Proste budú to len kamarátky s ktorými sa rada stretneš. Keď sa niektorá niečím pochváli u teba to nevyvola ľútosť, porovnavanie ani nič podobné. Vtedy si spokojná sama so sebou. A potom nebudeš od partnera očakávať nejakú extra pozornosť alebo neviem co, čo si možno ani ten partner neuvedomoval že ti chyba. A naozaj to môže pramenit z detstva, že na teba nebolo toľko času. Každý si nesie niečo z detstva s čím SAV dospelosti treba vysporiadať a ak náhodou nie, tak sú mu do cesty dane iné prekážky. Hlavu hore aj tie krásne kamarátky budú mať v živote aj klukatu cestu😘.

autor
17. júl 2021

@ivana11155 samozrejme ze maju, vieme vsetko o sebe, ja im prajem vzdy ked sa dari a som stastna, nikto to nema jednoduche a nic nie je cierno biele. len sa tak zamyslim ze ja som bola v starej praci nestastna cokolvek som robila vzdy si naslo vedenie nieco zle a mala som pocit ze nerobim nic uzitocne. jedna je lekarka, druha robi obchodnu manazerku, tretia je obchodny zastupca...ja som od augusta statny zamestnanec...mozno sa tiez budem citit ze robim cosi dolezite...

andreatytler
18. júl 2021

Myslim ze je velmi tazko povedat preco sa ti nedari vo vztahoch. Kludne to mozu byt naucene nespravne vzorce, ale nemame dostatok nformacii o tebe a tvojom zivote aby sme ti dali dobru radu.
A tvoji ex ti pocas vztahu nevraveli nejake dovody preco s tebou nechcu byt? Nie vzdy sa ich slova daju zobrat ako smerodajne ale ak kazdy vravel viac menej to iste, tak na tom nieco bude.
To ako ta mama neustale porovnava s inymi ludmi a zhadzuje ta pred nimi je nesmierne smutne a urcite sa to podpisalo na tvojej psychike. Zajdi za pschologom, on ti zarucene viac pomoze sa vyznat sama v sebe a ako sa vysporiadat s problemami.

autor
18. júl 2021

@andreatytler praveze mi nikto nikdy nepovedal kde robim chybu, ale vzdy sa vsetci vratili, vsetci, bud sme potom kontakt prerusili lebo som potom ja usudila ze toto nie, alebo sme ostali kamarati dodnes, tak asi to nebude nieco az tak strasne, naozaj si davam pozor aby som nebola vtierka, stihacka nie som vobec, davala som vzdy aj priestor tomu cloveku na svoje aktivity nikdy nikto odomna nepocul, ze sa mi nevenuje alebo nejaku vycitku....

andreatytler
18. júl 2021

Tak to je dost cudne, ze sa kazdy jeden vratil. Ak sa smiem opytat kolko si uz mala tych neuspesnych vztahov? Akoby si ty chlai nevazili to dobre co s tebou maju a az potom co to stratili si uvedomili co mali.

autor
18. júl 2021

@andreatytler to co mi boh ubral na krase mi pridal na dobrych vlastnostniach, som partak na vsetko, dokazem sa sama o seba postarat, viem byt kamos na pivo viem byt sarmantna spolocnost....urcite som aj ja robila chyby ale nerozumiem preco sa vracaju je to divne ze je to vzdy ten isty scenar, taky "aktualny" je jeden roku 2018, asi 3/4 roka sme boli v kontakte stretavali sa volali si, pisali no vedela som ze sa zaobera inymi zenami aj konkretne ktorou, uz len ked som ju videla som vedela ako to cele dopadne ale nechala som ho nech to skusi, to ze som mala pravdu som sa dozvedela uz vtedy po 2 mesiacoch, on sa potom vrhol do prace a dalsie 2 roky boli o tom ze sa ozyval na sviatky len, posledne vianoce ten isty scenar , potom silvester zas sa ozval a potom pomedzi to, boli sme spolu asi 3x na kavu, necitim nic k nemu ale asi je so mnou fajn ked vyhladava moju spolocnost aj po rokoch...

zuzikaslat
19. júl 2021

@zuzanaam prepáč, ale ako som napísala, je to proces... žiaľ, žijeme v instantnej dobe, kde máme všetko za 1 minútu hotové... ale duša je oveľa zložitejší procesor... máme v sebe programy, ktoré je potrebné zmeniť, a to sa fakt nedá piatimi vetami... ak potrebuješ pomôcť, nech sa páči... ale písať to tu určite nebudem... nie je tu na to priestor...