Akvárium Biorb

sladkabeatrice
21. nov 2014

Ahojte mojmu malenu sa strasne pacia rybicky.chcela by som mu na vianoce kupit neake akvarium nieco malicne len na jednu dve rybky.pacia sa mi tie akvaria znacky biorb mate s nimi skusenost?dakujem

mikema
21. nov 2014

@sladkabeatrice s tym skusenosti nemam, ale poviem ti dve veci. Po prve mam doma psa a rybky a pes je est e mgnej prae, go ryc. Ano som s nim denne min 1, 5 hodiny von, ale akvarko je veda. A po druhe, cim mensie je, tym zlozitejsie je ho udrzat. Js mam len 60 litrove a strasne casto bojuje s riasami a to je pliaga. Uz sa neviem dockat, kym budem mat aspon 100l... takze vobec to neodporucam. Ostane to visiet na tebe a v tom lepsom pripade ti rybky coskoro umru, v tom horsom, budes o ne bojovat ako blba. Ja menim vodu kazde 2 tyzdne, k tomu treba do toho pripravky, aby bola voda dobra, aby ryby prezili. Takze nie je to ani lacne....

dana_l
21. nov 2014

ja sa pridavam k @mikema , ked akvarium tak urcite nie malicke. radsej nieco vacsie. je lahsie udrziavat velke ako male akvarium. aj ohladom rybiek - mozes mat viacere druhy.
udrzba ako taka nebola pre mna narocna, vymienat nieco vody za novu a vycistit pritom od spin. ale treba si najskor nastudovat ze co to ozaj obnasa a nie len tak - ze deti chcu tak podme si nieco kupit. a nemat o tom ani sajnu.
kamaratka takto kupila akvarium. naplnili vodou a hned do toho supli rybky a vsetky im pokapali. lebo az potom sa pytali ze co vlastne treba mat a ako robit s akvariom takze ak uz mat akvarium tak nie len aby ste tie ryby "pochovavali" ale ich mali ako "clenov" rodiny.

sladkabeatrice
autor
22. nov 2014

Dakujem dievcata ja som si uz nieco o tom nastudovala len som chcela vediet ci nema niektora s nim skusenosti.asi vymyslim nievo ine radsej.este raz dakujem

pribinak
22. nov 2014

Nasi susedia maju biorb, preto je to tak sakra drahe, lebo vdaka tym kamienkom sa tam udrzujr lahsie voda a nie je to take narocne na udrzbu, akvarko ma 45 litrov, Vodu menia cca raz za mesiac, problem s riasami nemaju
Ak nejaka rybka skape, ani si to krpec nevsimne, lebo je tam viac druhov a v obchode im poradili na kazdeho samceka kupit 2-3 samicky
Tirz maju male dieta, ma 2roky, je to z nejakej specialnej umelej hmoty, takze to v pohode prezije buchanie malych ruciciek
Rybicky maju aj take obycajne, gubky a neonky, ale aj take narocnejsie,

Casto cestuju, tak im chodime rybycky krmit,

fabrika
19. sep 2018

babule chcela by som sa vás spýtať či náhodou teda nemáte niektorá takéto akvárium alebo či niekto zo známych ho nemá. už mám chvíľočku do pôrodu tak sa už iba tak prevalujem, oddychujem, krátim si čas ako sa dá. na internete som našla tieto akváriá, už ani neviem ako som sa k nim preklikala 😂 a hneď mi napadlo, že môj drahý stále rozpráva, že ako malý mal akvárium ale nevedel sa ešte vtedy sám o ne postarať a tak mu ho po čase rodičia zrušili a vlastne doteraz je z toho smutný. tak mi napadlo, že by som mu spravila radosť a kúpila mu ho keď sa vrátime z pôrodnice ale on má takú prácu, že je často mimo domu a ja asi nebudem mať moc času na to aby som mu okolo toho skákala, takže by nám aj celkom vyhovovalo kedže je také nenáročné na údržbu. aspoň tak to píšu a to by som sa vás chcela práve spýtať, že či je to také jednoduché, či nemáte nejaké problémy s ním, lebo predsa len je to z tých drahších akvárií tak aby som sa neošuškala 😂🙏

simca_13
5. okt 2018

Kamarátka má tuším takéto doma ale len také menšie guľaté, vyzerá to inak pekne a hovorila, že vlastne vďaka tým kamienkom sa to nejako samo prečisťuje alebo čo. Ja sa do toho veľmi nerozumiem ale ak chceš tak sa jej môžem na to trochu povypytovať, isto tam budúci týždeň pôjdem na návštevu 🙂

fabrika
5. nov 2018

@simca_13 prepáč, že som tu nebola ale mali sme inú robotu, už je aj drobec na svete takže som sa sústredila viac na to ale ďakujem ti, že si sa ozvala 🙂 ak by si teda bola taká dobrá a zistila mi ako to funguje. už by som ho potom rovno kúpila polovičke na vianoce lebo aj tak neviem čo by ho viac potešilo a on hovorí, že už má teraz všetko, takže mi to vôbec neuľahčuje 😂😂

simca_13
13. nov 2018

V pohodičke , tiež som veľmi nemala teraz čas sem chodiť. A pôrod ako? Všetko dopadlo okay? Ty si prvorodička? No ale boli sme tam, tak som sa jej pýtala či to je presne hento akvárium a vravela, že hej, že ho majú nejaký rok cca a pochvaľovala si ho 🙂 Vraj nie je také náročné na údržbu ako klasické akvárium, takže tiež jej to vyhovuje hlavne kvôli tomu, lebo majú dve malé deti takže prvom upratuje po nich 😂😂

fabrika
16. dec 2018

@simca_13 našťastie áno, nemôžem síce povedať, že by to šlo nejako rýchlo, prišlo mi to ako celá večnosť ale stálo to za to a teraz už na to vôbec nemyslím, proste je to za mnou a možno si ešte aj ďalšie spravíme :D len už vôbec teraz nemám toľko času na seba, čo sa nesťažujem ale sem tam sa pristihnem, že už piaty deň po sebe nemám umyté vlasy, ešte že teraz už sa dajú nosiť von čiapky :D :D inak som ho už aj dávnejšie objednala to akvárium aby stihlo prísť do vianoc, mám ho zabalené tak dúfam, že sa bude drahému páčiť 🙂 ďakujem za pomoc

simca_13
17. dec 2018

Vidíš tak super 🙂 Tak teda držím palce aby sa vám darilo, nech je malinké zdravé aj vy a užívajte si to 🙂 Tie prvé mesiace boli aj pre mňa hrozne také čarovné, nie, že by to už teraz nejako upadlo, stále ma dokáže prekvapiť, keď sa naučí novú vec tak som úplne unesená ale proste tie prvé mesiace sú také, že ani nemôžeš uveriť, že ste niečo také pekné vytvorili spolu 🙂 A odkiaľ si ho kupovala? Lebo oni mi vraveli, že to kupovali z pekneakvaria.sk , že tam mávajú akcie na ne často 🙂

peter8435
19. jan 2022

@mikema to sú hlúposti, kúp si biorb ja ho mam a je prekrásne aj tie rybicky v ňom vyzerajú krasne