Aký máte názor na labradora ako strážneho psa?

paty199
14. feb 2014

Dobrý deň.Chystáme sa do rodiny kúpiť kríženca labradora.Matka je biely labrador a otec biely vlčiak.Máte skúsenosti s týmto plemenom ako strážnym psom?A zhruba od akého veku začína strážiť?Ďakujem za odpovede. 🙂

majka381
14. feb 2014

ahoj, my máme labradora z útulku,mal nejaké tri roky a predtým vraj strážil nejaký objekt. aj teraz doma je ako živý zvonček.celú noc behá a dáva poozor. ak je niekto pri bráne šteká o dušu. ale keď príde za bránu tak je v pohode.nikomu ešte nič nespravil. a na deti úžasný-"aj po hlave by si nechal skákať.my si nemôžeme vynachváliť.

jamelia
14. feb 2014

Ahoj, my mate doma tiez krizeneho labradora - otec cistokrvny, matka krizena vlcica. Do dvoch rokov vsade hrabal diery, vsetko, co sa da ocurava - aj dom, garaz, branu - asi predtym citil pach stareho psa. Ked niekto ide po ceste steka 🙂 aj ked ide niekto okolo, pripadne k nam. Ale inak je kludny, po tych dvoch rokoch sa vyburil, teraz uz tolko nevyvadza, aj ma mensi vybeh ako predtym - nasadii sme tuje okolo dvoch stran plotu, tak sa bojime, ze ich znici, ked bude ocuravat. Preto byva pusteny len pod dohladom. Ale urcite strazi - mame ho ako zvoncek 🙂 ktory nemame na brane, takze vieme, ked niekto ide. Mame doma aj kocura, znasaju sa spolu 🙂 Susedia maju fenu vlcicu - aj s tou vychadza v pohode - nenici im plot, nie je mimo z toho, ked sa hara 🙂 asi tak. A stekal od zaciatku, ale dost zavisi aj do povahy psa. Kazdy je iny, niektory kludnejsi, niektori viac hravy 🙂

andrejka2424
14. feb 2014

ahoj,aj my máme kríženca labradora a bieleho vlka 😀 😀 😀 odkiaľ ho budete mať? My sme ho mali zadara cez túlavú labku.Jedna pani darovala 3 šteniatka a naša Nelka je fakt zlatá.Bude mať teraz tuším 5 mesiacov a zatiaľ je majsterkou v preliezaní plota a topánky trhá najradšej.Prvý mesiac bola vo vnútri,teraz už vonku.No neviem,snáď keď vyrastie bude viac ostražitá,ale momentálne je to ešte stále hravé šteniatko,všetkých ľudí miluje a všetci milujú ju 🙂 na foto mala asi 2 mesiace

footballfun
14. feb 2014

Labrador sa ako strážny pes oplatí asi tak, že rád privíta zlodeja a jediné, čím ho môže odohnať, je poskakujúcich 40 kíl :D Myslím to vážne, mali sme takéhoto psíka a v rodine ho momentálne tiež majú. Ale je to veľmi veľmi VEĽMI živý pes a treba naňho človeka, ktorý vie byť rázny... Ako šteniatko nám rozkusal dvere, vytrhal mame zo zeme egreše a odkusol blinker na aute.... Pretože sa nudil, málo sme sa mu venovali. Preto by mal byť takýto psík v rukách majiteľov, ktorý majú na psa dostatok času.

natuska87
14. feb 2014

footballfun
skoro sme smiechom lahli na zem....toto je fakt pravdive a dobre...jedine,cim moze ohrozit, je poskakujucich 40 kil.......inak, je to velmi nezny a priatelsky psik

emilia485
14. feb 2014

Tak ja náhodou poznám u nás v dedine agresívne labradory,ktoré by nepustili do dvora ani muchu a boli agresívne či na ludí alebo psy.Záleží od povahy a ked je váš labrador krížený s vlčiakom je tam pravdepodobnosť,že bude dobrý strážny pes.Ludia sa väčšinou boja velkých psov.Určite by som si radšej vybrala na stráženie labradora ako malé uštekané psy ako čivavy alebo yorkšíry. 😀 a pre natuska87 a footballfun,dievčatká asi by vám nebolo jedno,keby sa na vás vyrútil 40kg agresívny pes.

erika182
14. feb 2014

povedala by som, ze bude zalezat po ktorom plemene bude mat viac vlastnosti. pokial po labradorovi, tak je skor pravdepodobne, ze pripadnemu zlodejovi pomoze nakladat do auta, ako ze vam ustrazi dom 🙂 ale k detom je to zas sice nemotorna ale pekna spolocnost

janka0025
14. feb 2014

Osobna skusenost , uzasny pes a suhlasim ze potrebuje mnoho pozornosti inak robi neplechu,ja som jeden zasadila tujicky a na druhy den mi ich nosila po dvore v papuli...🙂 takmer ma slehlo...a koooopec inych jej vymyslov, suhlasim taktiez s nazorom ze zlodejom pomoze nakladat,pripadne donesie hracku lebo nasa milovana by mala urcite pocit ze lupici sa dosli s nou pohrat 🙂 ....ale zas na druhej strane nik do dvora nevosiel,my sme mali ale vysoku branu cez ktoru nevidno...ked poculi jej mohutny stekot aj branu obchadzali a taktiez ked nahodou nejaky znamy ci sused otvoril branu a ona s tymi takmer 40 kg sa rozbehla na proti,tak len rychlo zavreli branu a uz ich nebolo...my sme ale samozrejme kazdemu tvrdili ze pokial sme s nimi na dvore na nikoho nezautoci...nikdy som nepriznala ze je to psik co miluje vseeeetkych ludi na svete a v kazdom vidi len naj kamosa na hranie....tym ako su ty psi stavany prirodzene vzbudzuju respekt a to podla mna staci...ak nieekto chce do domu sa dostane,no je lepsie ak niekto steka za tym plotom a nieje to len nejake male prditko....vrelo odporucam...je to nielen zivy ale aj velmi poslusny psik ak sa mu clovek venuje a ucenlivy...

jajush7778
15. feb 2014

ahoj, my mame tiez krizenca labrador - nemecky kratkosrsty stavac - je z utulku ma 4 roky a ako to bolo spomenute je to zivy zvoncek: D tazko povedat aky je strážca vsetko to zavisi od genov s ktoreho plemena zdedi viac: ) tento nas je herec on ked vidi niekoho pred bránou je vacsinou ticho, no v lete ked som s mamkou zbierala hrozno tak videl niekoho pred branou stekal: D brese akurat vtedy ked prechadza niekto,, hlučný'' :D neviem tazko takto povedat myslim ze vie co robi labroš je obrovské maznadlo plné energie ktoremu treba venovať čas, je to velky jedák ale byť vážny poznám jedného známeho mojich rodičou ktorý ma tiez labroša a nemenil by ho za nič pretože vie kedy ma použiť pudy psa🙂 ja byvam teraz v byte aj s havkácom uz to bude rok a dost rychlo prišiel na to že tu nesmie byť taký roztatárený: D musiš si určiť pravidlá čo áno a čo nie tak isto ako každom plemene podla mna najhlavnejšia je výchova to máš ako dieťa 🙂 snáď len tolko držim palce: )

mimka11111
15. feb 2014

nooooo,strážny ako strážny 😀 , ako sa to vezme....človek,ktorý nevie,aký lablador je,tak sa ho bojí, samozrejme hlavne skrz jeho velkosti.......ináč v normále občas "hrôzostrašne" pošteká,ale nikomu by neublížil, takže asi tolko k tomu stráženiu.....lablador je pes slepecký a psík k deťom.....dokáže dať strašne vela lásky, o to horšie, že aj "cudziemu" človeku

maruska24
15. feb 2014

aký majiteľ, taký pes. Labrador skôr zlodejovi dvere otvorí než vyženie, ale závisí od jeho povahy. Moj pes je poklad od kosti, dom by neustrážil. Ak chceš psa na stráženie tak si vezmi vlčiaka, alebo rovno dobermana.

beatrice18
15. feb 2014

my sme mali labradora a ten cudzieho nepustil .... na strazenie bol super... a svojich si vedel branit.... 🙂

2013dolly
16. feb 2014

My mame tiez labradora,ale na strazenie asi moc nie je , staci sa jej pekne prihovorit a uz je kupena.

tinacho
16. feb 2014

no naša labradorka si nič nenechá.Máme ju skutočne namiesto zvončeka. Keď šteká tak sa jej zježí srsť až po chvost ako dikobraz. Bývame na kopčeku a o to zo spodku vyzerá ešte väčšia, ale v kombinácií s naším loptošom Yorkom to vyzerá dosť smiešne. 😀 😀

demo
16. feb 2014

tak to je trochu loteria. ak bude po svojom predkovi-labradorovi, tak sa bude zo zlodejov tesit 🙂. navyse labrador nesteka, takze ako strazny pes - nula bodov. ale da sa stekat naucit.

d_anica
16. feb 2014

My sme 14 rokov mali čistokrvného čierneho labradora a ako strážca sa osvečil. Cudzí ľudia sa ho báli, mal hlas ako hrom a veľké zuby 🙂 ale je pravda, že sa rýchlo skamarátil, keď pán domu povedal, kto je vítaný. Ničmenej, kadejakých odkundesov odstrašil spoľahlivo.

79skorpionka
16. feb 2014

no ja mam teda labradora fenku a je úžasná, mám ju síce od mestských policajtov, niekto je vyhodil, môže mať tak štyry roky, ale ak sa mu človek venuje je to veľmi poslušný pes, dokonca hovoria že labradora dokáže cvičiteľ naučiť pokyny za pár dní, to neviem moja asi bola trošku cvičená.... V prvom rade je to pes , ktorý neublíži aj ked sa karhá tak nezúri ale skorej slzy jej vybehnú, no ked zbadá iného psa , či suseda riadne šťeká, aj ked viem že neublíži ale svoje teritorium si ustrážiť vie, len treba sa psíkovi venovať a on sa za to odvdačí a hlavne toto plemeno.

chymenitta33
16. feb 2014

Ja mam labradora, ktorý je čistokrvný. Je to velmi fajn psík ked sa malý učil chodiť tak ho držal za chvosť 🙂 Cudzí ludia, maju rešpekt, kedže šteka na poštárku pravidelne 😉 Je to velmi dobrá volba, ked sa mu človek aj venuje, vie sa odvdačiť za prejva pozornosti 😎

ja0000002
2. júl 2015

Súhlasím s 😉 tým ale, skôr som za to, že labrador je pre deti.

ingrida123
6. jan 2019

@footballfun viem o com hovorite my sme mali labradora cistokrvneho s papiermi do 10 mesiacov sme vsetko tolerovali ale potom sa nam to uz zacalo vymykat znicil trampolinu,hojdacky pre deti,vsetky ribezle a maliny ,obhryzaval koru z tuji,znicilelekticke kable,zasterky na autach,hadicu na polievanie a to je len zopar veci co som si spomenula kvetinace vsetky co som mala po dvore,psychicky sme to nezvladli a darovali sme ho ...