Apple

briketa
6. mar 2013

Zakladam clenstvo a otvorenu temu pre fanusikov Applu, na tipy, triky, technicku a antifrustracnu emocionalnu podporu s heslom Ucime sa cely zivot
Pracu s uzivatelskymi programami, vychytavky na dobre aplikacie, technicke zvladnutie IMac, MacBook, IPad, IPod,IPhone.
Dvere su otvorene vsetkym.
Zacinam - mate nejake problemy s OS Mountain Lion?
Ako stahujete media - knihy, casopisy mimo ITunes?
Cim konvertujete filmy ktore boli stahovane mimo ITunes?
Oblubene aplikacie pre deti, pre vas.s

Ja som velky fanusik Pinterestu!!!

briketa
autor
6. mar 2013

Mate niektora na zalohovanie Time Capsule? Ste spokojne?

prasiatko30
6. mar 2013

@briketa ja este len zacinam pracovat v os lion - alebo ako sa vola ten najnovsi mac operativny program a veru kym si clovek na to zvykne tak to trva 😝 😝 - zvyknuta na windows

zabka888
6. mar 2013

ja som zatial tiež len začiatočník, takže tiež sa tu medzi vami rada niečomu priučím 😉 😵

sympa1
6. mar 2013

Ja mam iPhone od Apple z USA...prve nadsenie trochu opadlo..kedze moj telefon nechce komunikovat s tu beznymi telefonmi, napriklad cez bluethoot 😠 ked si chcem nieco stiahnut musim si za to zacvakat..za kazdu pesnicku....

prasiatko30
6. mar 2013

@sympa1 vidis to ja som vobec nebola nadsena z iphone na zaciatku a teraz som vcelku rada uz som si nan zvykla a ked som si stiahla radio tak uz mi vobec nic niechyba 😀

prasiatko30
6. mar 2013

@sympa1 jedine co ma stve ze sa tie displeje tak chytro rozbiju 🙄

kaktusik007
6. mar 2013

@briketa poviem ti o par dni, tyzdnov, mozno mesiacov... ak vsetko pojde ako ma, tak sa pridam a budem aj ja nadseny fanusik něco přes ovoce....

😀

briketa
autor
6. mar 2013

@sympa1 nie nemusis, vies si stiahnut aj mimo ITunes. Pozriem presne navod ked pridem domov, beriem teraz syna do skoly, u nas je skoro rano

briketa
autor
6. mar 2013

@prasiatko30 s malymi detmi je Otterbox obal nevyhnutnostou.

Inak dievcata, ak sa vam rozbije zadne sklo

@prasiatko30 @zabka888 @sympa1 @digysa @zeleny_cajik @katusik007
nemusite to nikam nosit na opravu. z ebay objednat zadne sklicko aj so skrutkovacom (nejakych 9-10 EUR), naspodku su dve malinke skrutky, odsroubovat, sklicko vysunut oboma palcami opatrne nadol ako ked sa otvara hociktory iny mobil (ide to lahko!) nasunut naspat nove sklo a zaskrutkovat. hotovo!!!
rozbite sklo sa vam neroztiresti, lebo cely stit skla je nalepeny na folii (bud mate biely alebo cierny telefon)

predne sklo tam uz treba aj menit digitalizer, ale tiez je to zvladnutelne aj doma ak by sa stalo, dajt mi vediet. na youtube su dobre navody, podla toho to bezproblemovo ide.

briketa
autor
6. mar 2013

@sympa1 mas pocitac s Windows alebo Macintosh operacny system?
Ty si piesne a filmy len musis prekonvertovat a potom ich tam vies stiahnut aj bez ITunes.

zeleny_cajik
6. mar 2013

@briketa tak to je velmi dolezita infoska 😀 Lebo v oprave mame iphone tak 3x do roka 😅

Time Capsule mame uz nejaku dobu a je to genialny vynalez. Silno odporucam.

renatka100
6. mar 2013

@briketa ja mam griffin surviver aj na iphone aj na ipade. Mne pada iphone tak tri krat za den a malej ipad ocas padne. Takze bez nerozbitnych obalov ani na krok 🙂

briketa
autor
6. mar 2013

@renatka100 my mame Gumdrop ci tak nejako. Ano tie obaly su nevyhnutnostou.
Vymenit sklo na tablete je komplikovanejsie.

digysa
6. mar 2013

@prasiatko30 @zabka888 @sympa1 @briketa @zeleny_cajik @katusik007

Ja mam technicku otazku......zacina mi moj pocitac dost pomaly chodit..... Dlhsie mi trva len otvorit akukolvek aplikaciu.
Co mam urobit? Ja viem urcite, ze take ako "cookies" v Mac pocitaci neexistuju......

Neviem, ci nepotrebujem uz lepsi operacny system.... 😖

prasiatko30
6. mar 2013

@briketa ono to s tym vymenenim prednej casti nie je az take jednoduche ja som tie navody uz pozerala ale ked po 20 minutach sa chlapik dopracoval az k displeju a povedal a je to tak som si len povedala ze teraz by som to musela dat spiatocku na tom videu lebo to by uz nedal dokopy ani pan bozko 😀 😀 a to sa mi este na zaciatku ponukal jeden svagor ze on si najde navod a vyskusa na mojom telefone - po shlidnuti navodu som mu len povedala ze ja radsej zaplatim tych 90€ co ma to vyslo a nech to spravi niekto kto uz vie co ma robit. Problem je v tom ze asi do mesiaca mi drbol znova a sme tam kde sme zacinali 😠

prasiatko30
6. mar 2013

@digysa mna ten jablkovy pc vcelku prekvapil ja som nikdy nebola zdivena za nimi ale musim povedat ze ten pc je uplne o niecom inom 🙂

briketa
autor
7. mar 2013

@digysa OP Mountain Lion je aboslutne hodny tych 20 dolarov co stoji

ale skus si najprv "precistit" to co mas

Zrus a vymaz vsetky aplikacie co nepouzivas.
Zmaz vsetky jazykove skupiny okrem tej jednej co pouzivas (pouzi na to zdarma aplikaciu Monolingual)
Zdownloaduj Disk Inventory X ktory ti da obtrazny prehlad co ti kde zabera miesto na tvojom disku.
Prehod vsetky fotky a videa na externy disk, alebo napal si fotky na video.
Ak tam mas knihy, tiez si ich mozes prehodit podla abecedy na CD-cka, nemusis ich drzat v pocitaci.

briketa
autor
7. mar 2013

... a este nezabudni vyprazdnit v pocitaci smetny kos!

briketa
autor
7. mar 2013

uplne super upokojujuca hra s absolutne namakanou grafikou (jedna z najlepsich grafik vobec) a zen hudbou (odporucam pre tablet)
Osmos for IPad

@digysa @prasiatko30 @zabka888 @sympa1 @zeleny_cajik @katusik007

gumimaci
7. mar 2013

ahojte, ake mate aplikacie- hry pre deti? Mozno aj nejake logicke. maly frci na Angrybirds, Bubble Mania a najnovsie Pou 😉

cta
7. mar 2013

Nepochopim jak niekomu moze padnut iPhone. Ja ho mam uz 4 roky a nebol ani raz v servise

renatka100
7. mar 2013

@cta ani moj nebol v servise lebomam na nom super puzdro 🙂 🙂 😉 moze mi padnut aj z piateho poschodia. Akurat minule jedna dievcina pisale ze jej dieta vyhodilo iphone z piateho poschodia v obale griffin a nic sa mu nestalo 😉

prasiatko30
7. mar 2013

@cta no nie sme vsetci taki opatrni a sikovni ako ty 😀 mne proste tie debily z ruk padaju a zvyknuta na nokie co ich mozes oplieskat o zem kolko len chces tak clovek kym si zvykne tak to trva 😀

Inaksie takyto superman pristup mam rada aj u mojho muza ten mi tiez hovori "to sa mne nemoze stat to ze jeho blackberry uz par krat pekne oplieskal o zem to je vedlajsie ale bb vydrzi ta sprosta obrazovka na iphone nie 🙄

gumimaci
7. mar 2013

@prasiatko30 nic si z toho nerob, aj mne uz popadal, napr. aj z vrecka kabata a tiez nechapem ako 😀 Ale obycajny silikonovy obal to ustal.

Ja mam teraz skor problem- mam tam jednu foliu uz viac ako rok, chcem ju dat dolu, bo uz je skareda, ale vobec mi nejde od kraja chytit, aby som ju odlepila. pred tym co som mala sa mi zlupovali aj same a totok drzi a drzi...

briketa
autor
8. mar 2013

@renatka100
Re: dievcina pisale ze jej dieta vyhodilo iphone z piateho poschodia v obale griffin a nic sa mu nestalo

...myslis ako tomu dietatu za to ze znicilo telefon ? 😀

miskap2111
8. mar 2013

@briketa super diskusia. Budem sledovať. Máme doma Mac Air a IPad. Ja som úplný technický antitalent, takže som skôr pasívny užívateľ viac-menej len určitého základu, takže určite sa tu rada inšpirujem nejakými vychytávkami. A Pinterest je úžasný - aj keď radšej sledujem, ako pinujem. 🙂 Ale nájde tam človek naozaj úžasné veci!

renatka100
8. mar 2013

@briketa nic sa nestalo telefonu 🙂 🙂 🙂

briketa
autor
12. mar 2013

Dnes sme odstavili posledny PC.
Mam este svoju citacku Kindle Fire, inak uz sme ciste Applova domacnost - IMac, MacBook, IPad, IPod, IPhone.
Mala by som si na pocest dat malu Becherovku.
Alebo si zahryznem do jablka 😀

Inak IMac obrazovky su vyborne. Aj kalibraciou takmer ziadne prestavenia a paradne rozlisenie. Z odrazom v skle sa netrapim, lebo ho mam v severnej izbe a natoceny do miestnosti. A 27 incov viem pozerat ako normalny televizor.
Nehovoriac ked si otvorim Lightroom alebo Photoshop , plocha fotografie aj s bocnymi listami (na s makkcen) je uzasna aj na najmensie detaily.

prasiatko30
12. mar 2013

@briketa mam otazku - na co sa este moze pouzivat ten Utorrent alebo Btorrent - to su programy na to aby som mohla stahovat programy priamo z netu ked budem potrebovat???
ako riesis to ze do macu sa neda nacpat cd devices? - asi predavaju nejaky externy lektor diskov alebo nieco take???

zabka888
16. mar 2013

@briketa baby mne včera celkom odišiel iPhone 4 má len 10 mesiacov, ale toto čo sa s ním dialo,hmm blbooool totálne, a neakoniec sa tak vypol. že som ho už nezapla!! Moje fotkyyyy :( ani som si ich nestihla staihnuť.. Som zostala celkom sklamaná, vraj mercedes medzi telefonmi a toto mi spraví, to som fakt nečakala ☹ To mi ete ani jeden z mojich mobilov nespravil 😖 No uvidíme ako si s tým poradia technici a dúfam, že mi to vyreklamujú.