Bazár - vrátenie tovaru

fazulkaaa
10. aug 2017

Ahojte dievčatá,

začala som tu modrom konikovi predávať pár vecí na bazári, ale už mám pár negatívnych skúseností. Tak sa chcem opýtať na Váš názor alebo skôr ako sa staviate k tomu, že Vám chce niekto vrátiť tovar aj keď ste mu tovar do podrobností opísali, premerali z každej strany a aj rýchlo odoslali.

Konkrétne ide o situáciu, že pani chce vrátiť peniaze kvôli tomu, že dané oblečenie je jej malé.
Vraciate bežne peniaze? Alebo iba časť?

Ďakujem za Vaše skúsenosti.

ivka185
10. aug 2017

Dobry den pokial ste podrobne popisali tovar, boli dane aj rozmery tak nie je dovod na vratenie penazi mohla si to skontrolovat, respektíve premerat, Ja tiez predavam tu veci ale s takym som sa este nestretla ale ja by som urcite nic nevracala to je moj nazor.

dominika6
10. aug 2017

@fazulkaaa nie..ak si ty splnila všetky požiadavky je to jej vec že sa jej to reálne nepáči,nesedí,či má na to akýkolvek iný dôvod.
ak dá neg.hodnotenie môžeš jedine odpísať že ty si urobila maximum a danú vec reálne opísala,ktorú si ona dobrovolne zakúpila..

evinea
10. aug 2017

To je asi na tebe, niekto by mozno vratil peniaze, niekto nie. Ono pokial mala rozmery a aj tak si ho od teba objednala s tym, ze si to aj ona premerala tak by si ho mala nechat lebo ty si jej poskytla vsetky informacie. Vravim no, tazko povedat, je to na jej aj tvojom najlepsom vedomi a svedomi

ivka185
10. aug 2017

No napr. ak by bola niejaka chyba ze by to bola dierka. alebo napr. niejaky flak ktory sa neda odstranit tak vtedy by som vratila ale v takom pripade ako pisete urcite nie.

fazulkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janette321
10. aug 2017

@fazulkaaa a ma pani pravdu s tymi satami ? Ak je to pod tymi prsiami na pevno ako ste to vy prevliekla ? Nieje tam ziadny zips alebo nejaka gumicka alebo ... ?

fazulkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janette321
10. aug 2017

@fazulkaaa ale zasa ak sa je to na pevno muselo vam to dat riadne zabrat obliect a prepchat cez to hlavu ruky a hlavne prsia ... teda myslim ja . Skusam si to len predstavit ako sa do toho dostat 🙂

dominika6
10. aug 2017

@fazulkaaa rozmery su dane z prava z lava...niet co dodat

lenicka6697
10. aug 2017

@fazulkaaa ahoj, ako prepac ale dohodnut sa da vzdy. Ak ked vsetko clovek pomeria nemusi sediet. Zalezi aj na predavajucej. Ak nieco nesedi napriek meraniu (co sa moze stat) nemam problem vratit peniaze. Mne sa uz tiez stalo, ze mi tovar nesadol napriek meraniu a s predavajucou nebol ziadny problem dohodnut sa na vrateni tovaru a potom platby. Je to fer. Predavajuca by na mojom mieste urobila to iste, je to o pristupe ludi.

janette321
10. aug 2017

@dominika6 ano rozmery su dane aj pod prsiami . Len prekvapko je ze je to na pevno . Keby to tam bolo doplnene myslim ze tie saty by sa nikdy nepredali ....

0silvia0
10. aug 2017

ako sa šaty navliekajú keď sú napevno a neelastické? už to tu bolo vysvetlené?

pribinak
10. aug 2017

@fazulkaaa o aku sumu sa jedna?

fazulkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
10. aug 2017

@fazulkaaa môžeš si dať do podmienok predaja, že veci neberieš späť. Takto to predávajúce majú často uvedené a kupujúca s tým musí počítať. Ja osobne keď niečoo kúpim a nesedí mi (čo mne sa stáva často), neposielam späť a nežiadam vrátiť peniaze, ale danú vec sa snažím posunúť ďalej vo svojom bazári.

fazulkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
10. aug 2017

@fazulkaaa tak keď to máš v podmienkach predaja, tak nie je o čom...

janette321
10. aug 2017

V tomto pripade je mi luto jedine kupujucej ze sa takto nechala napalit ....

fazulkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janette321
10. aug 2017

@fazulkaaa ved tento status je o tom ako nevratit peniaze a vyhnut sa zlemu hodnoteniu . ale to je jedno ja som napisala svoj nazor ...

fazulkaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janette321
10. aug 2017

@fazulkaaa este napisem moj posledny nazor na tuto situaciu . Neporovnavala by som ostatne predavajuce s tymto pripadom co oni robia . Teda porovnala by som to s predavajucimi co poslu zly tovar alebo zavadzaju kupujuce . ferove bude ak ona svoje peniaze dostane naspat . Podla mna ...🙂

fazulkaaa
autor
10. aug 2017

@janette321
Dakujem za tvoj nazor.

jeennyv
10. aug 2017

@fazulkaaa ja ti asi poradim, ze pre buducnost za mna uved material ci poznamku pri takych veciach, ze material nie je elasticky,neprisposobia sa postave... saty nemaju zips atd.. a budes mat pokoj

alana1
10. aug 2017

ono to je velmi individualne, niekedy mi clovek sposobom, akym komunikuje nesadne a rozhodnem sa byt tvrda a nevratit ani cent, ale niekedy ked ten dialog prebehne normalne, tak vratim, s tym, ze posty si plati kupujuca obe...ved danu vec potom kludne predam dalsim zaujemkynam

novana
10. aug 2017

@fazulkaaa, šaty oblečie jedine tá (podľa rozmerov, ktoré si uviedla), ktorá má obvod pŕs alebo bokov 65cm, čo tipujem na dieťa 1.stupňa ZŠ. Ty máš 65 cez prsia či cez boky? 😉

bluka2
10. aug 2017

Ako sa teda daju take saty obliect?/😀

yogi123
11. aug 2017

@alana1 presne, zalezi na tom ako so mnou komunikuju.

Treba si zvyknut ze toto predavanie je v podstate stratou. Za mna funguje preto ,lebo sa mi nechce hadzat velmi pekne veci do kontajnerov na charitu. Inak pri obleceni kde mas naozaj vlozeny svoj cas, energiu, baliaci material, cestu na postu - v mojom pripade autom ,sa ti tento vklad proste nevrati. Tie 2-3eura co ti zostanu po vsetkych vyjednavaniach su tak pre dobry pocit. Mna tesi ze vec este posluzi to je asi vsetko.

Ked nakupujem cez ebay, neviem si predstavit ako sa natahujem s predajcom o 5 eur lebo mi nieco nesedi.

Kazdopadne by som peniaze vratila a zvykala si ze kupujuci su rozni. Pani tvoj cas ktory si do toho za ten peniaz investovala, nevidi. Ona vidi ze dala 5e za nieco co jej je asi male. Dala by som jej ich spat a bol by pokoj.

pribinak
11. aug 2017

Saty stali 3 ecka? Co riesis? Kludne by som ich vrátila.

pribinak
11. aug 2017

@fazulkaaa toto vsetko za 3 ecka? Vráť a maj kľud, nestoji to za take dotahovanie.