Bolesti v bedrovom kĺbe pred aj počas menzesu

kingstonka
10. feb 2010

ahojte

tesne pred menstrauciu a pocas nej mam dost silne bolest v lavom bedrovom klbe, ktore vyzaruju smerom nadol - v poslednej dobe to uz zacina byt neznesitelne (problem z chodzou) . Po menstruacii sa to uplne strati.Pocas menstruacie mam dost bolestive aj ostatne klby- napr. na rukach. Mate niekto podobny problem ? Da sa to nejak riesit?

kingstonka
autor
12. feb 2010

... nikto sa s nicim podobnym nestretol? ☹

denduska
12. feb 2010

kingstonka ja to mam...ale zacalo to az po porode...ja som aj kontrakcie pocas porodu citila v bedrovych klboch... 😒 teraz mam sice veget, ale neviem co bude po druhom, asi ma roztrhne uz, mozno je to zadrziavanim vody a opuchom ale to len ja hutam... 😕 a mozno by som mala ist aj na ortopediu nech sa na to pozru, ale teraz mi ani rtg neurobia, tak to budem riesit az sa malicka narodi. Ale celkom by mi pomohlo ak by niekto nieco poradil... 🙂

alenk
12. feb 2010

kingstonka, aj ja som to mala... nechcem strasit ale u mna to bola cysta na vajecniku, najprv a potom, ked mi ju odstranili, tak to bol, podla doktorky, len citlivy vajecnik.
tak neviem, skus to povedat gynekologovi.

zuzka1.
12. feb 2010

kingstonka citis to len pred menzesom a cez alebo aj ked sa viac za den zohybas, upratujes, vysavas a podobne???

Ja to mavam, ale mne to vyraza z krizovej oblasti, ostra bolest do nohy, prehne ma, zaboli. tiez mam problem s chodzou parkrat za mesiac.

podla toho co mi dr povedal, su to platnicky. neviem preco to citim najviac pred mrchou. lekarske vysvetlenie neovladam.

A tiez ma to boli , ked doupratujem, dozmyvam podlahy a podobne.

kingstonka
autor
12. feb 2010

dakujem, ze ste sa ozvali s podobnymi problemami

... tak aby som upresnila svoj problem
- bolest v lavom bedrovom klbe som pocitovala uz vela vela rokov- niekedy to bolo horsie niekedy lepsie- ale znesitelne - a povedala by som, ze hlavne po namahe - tak aj logicke.
Raz som kvoli tomu bola u ortopeda- ten mi na snimku ukazal , ze je tam este chrupavka a este rastiem- to som mala tusim 22 rokov 🙂

- potom sa bolest opat objavila v prvom timestri tehotenstva (ale neznesitelna )- bola som vtedy v UK a fyzioterapeukta mi vysetlila- ze to sa uz svaly pripravuju na porod - poradila niekolko cvikov, ktore naozaj zabrali a bolo to vyrazne lepsie... po porode bol pokoj- ale v poslednych mesiacoch je bolest opat dost zla- a vsimla som si ze je to prave pred a pocas menzesu...

niekedy v oktobri som to aj spomenula svojmu obvodnemu lekarovi ( nehovorila som mu vsak ze bolest je najme v case menstruacie- nejak som si to vtedy nedala dokopy )- tak ma dost odbil,ze to su zmeny po prode 😒

ale asi ho este buduci tyzden navstivim

zuzka1.
12. feb 2010

kingstonga nech ta obvodak neodbija a posle ta ortopedovi aj neurologovi. ti budu vediet lepsie ako obvodak 😉

kingstonka
autor
12. feb 2010

...uz to nebudem odkladat a pojdem tam, len s tym mojim doktorom to je tak, ze si clovek pomaly musi sam urcit diagnozu a jemu ju len oznamit...on vsetko zlahcuje 😒

denduska
12. feb 2010

ak ti to vyzaruje cez celu dolnu koncatinu az uplne dole, tak by to mohla byt platnicka. ak nie, tak skor bude problem priamo v bedrovom klbe... to su moje chabe vedomosti 😅 ja to mam asi kombinovane, lebo chrbticu viem ze mam s prepacenim dodzubkanu, ale ten klb boli niekedy len sam osebe 😒

blazka24
12. feb 2010

tak toto je na ortopeda, ja mám problémy s klbami a preto som rodila aj cisárakom, ale osobne si myslím že je to niečo s klbom ale nie som lekár ...........

kingstonka
autor
19. feb 2010

tak som dnes bola u ortopeda a denduska mala pravdu - na snimku sa ukazalo, ze je to platnicka . Bola som na rontgen a klb je v poriadku-platnicka zuzena - dostala som nejake lieky aby opuch ustupil.

dzio2
19. feb 2010

ja som to tiez mala a nakoniec som skoncila bBA pod nozom a mala som cysty na vajecniku a na maternici

kingstonka
autor
19. feb 2010

dzio2 -to mi je luto... snad uz vsetko ok. Ked som sla k vseobecnemu lekarovi tak sa tiez hned pytal ci po gynekologickej stranke vsetko ok...ci nemam cystu- ale bola som na vysetreni v oktobri a vsetko bolo v poriadku- tie bolesti mam uz dlhsie....

miruskeste
12. feb 2012

Ja mám podobné bolesti už niekoľko rokov, bola mi zistená endometrióza, nejaké krvné zrazeniny na vaječníku...Kým to zistili zmenila som 3 krát gynekológa a ten tretí ma poslal na laparoskopiu a v tedy mi to upresnili, že čo mi je, pol roka ma trápili hormonálnymi injekciami, ale nejak to nepomohlo 10 mesiacov po operáciu som išla na ďalšiu, no bolesti sa opäť vrátili no teraz sú viac intenzívne...

monicka0518
4. júl 2016

Ahojte, ja mam tiez problemy s klbami,alebo neviem teraz presne uz,lebo neurolog hovori ze to svalstvo ma boli co sa upina na panvu, potom ze sedaci sval a tak som bola u reumatologa,ten ze zase mi vyskocili platnicky,kazdy svoje. Boli ma aj v oblasti bedroveho klbu vpredu,ze vacsinou to miesto boli lyziarov,ale ja nelyzujem. Tak ma poslal na rehabilitacie.lenze boli ma aj vzadu ako je zadnica,panva,ked si stlacim boli ma jeden bod pri kosti. Chodim aj na gastro lebo mam crohnovu chorobu a cuduj sa svetu,doktori uz nevedia co si vymysliet,tak hovoria ze to suvisi ta chorpba a bolesti.zaujimave vsak? Vsetkym problemom co mam,bol spustacom moj prvy porod.

kytula
22. sep 2016

@kingstonka ahoj, mozem Ti doporucit konopne mlieko. Ak mas zaujem, viac v sukromnej sprave.

salsica
21. nov 2018

ahojte, ja mam bolesti len pri menzese v lavom bedrovom klbe, neznesitelne, cca 2 dni, ale ja nemam uz kvoli endometrioze lavy vajecnik. ako to vyzera teraz u Teba kingstonka?