Boli sme oklamaní na Bazos.sk

mariate15
29. mar 2013

Na stránke bazos.sk sme si vyhliadli notebook Sony vayo, cena 180 eur. Keď sme si ho chceli osobne prevziať v Bratislave, oznámila nám, že je v Čechách, či nevadí, že by to poslala s tadiaľ a kolegyňa jej akurát hovorila, že dobierka z Čiech je veľmi drahá, že by sa to veľmi predražilo. Navrhla, že 100 eur zaplatíme vopred a keď príde balík, notebook vyskúšame a doplatíme zvyšok. Účet mala vo VUB
No a balíku sme sa už nedočkali.
Prosím Vás ohláste sa mi ak okradla aj Vás, viacerí môžeme podať hromadné trestné oznámenie. (trestný čin - nad sumu 266eur).
maria.mydlova@azet.sk
na vyžiadanie môžem poslat jej číslo účtu aj telefónu

janinah
29. mar 2013

prekvapuje ma,že stále sa nájdu ľudia,ktorí naletia..myslím,že škoda času i energie toto riešiť 😒

sisaha
29. mar 2013

za 400 eur sa da kupit novy...ani keby som si ho mohla prevziat osobne, tak pouzitu elektroniku nekupim..ak by tam boli skryte vady, tak kde to budes potom reklamovat???

sisaha
29. mar 2013

@mariate15 a k veci...to meno je pravdepodobne vymyslene, chod do jej banky a vloz na jej ucet 5 centov na pokladnicnom doklade bude jej meno, alebo pozri do svojho vypisu ake meno sa ti tam zobrazuje. A podla toho mena skus vyhladavac ci niekto taku osobu niekedy riesil.

sisaha
29. mar 2013

@mariate15 ake je to tato https://twitter.com/SpringSayuri, tak to je nejaka skolacka.. Ale hovorim, moze to byt zhoda mien

katren
29. mar 2013

ja nejak nechapem, na co to pises tu....

sisaha
29. mar 2013

@katren no hlada rovnako oklamanych.., ale pochybujem, ze sa niekto najde..

cuculik1
29. mar 2013

@mariate15 na podanie oznamenia nepotrebujes dalsie osoby....avsak sa bude v tvojom pripade jednat len o priestupok s obmedzenymi moznostami vypatrania pachatela ( policia sa ani prostrednictvom napr. Bankoveho uctu nedozvie kto je majitel lebo v pripade priestupku banka info neposkytne a pod. Sance su mizive....) uprimne nechapem ludi co denno denne naletia na lakave ponuky od uplne neznamych ludi na nete a pritom sa o tom tolko vsade rozprava, pise ....

barbora59
29. mar 2013

Navrhla že 100€ zaplatíme vopred, vyskusame a zvyšok potom doplatime 😀
Bože môj 😀

mariate15
autor
30. mar 2013

@sisaha
ďakujem, ti za pomoc, až teraz som si všimla, že som to v článku dosť doplietla 😕 s tou mail adresou. maria.mydlova@azet.sk je moja adresa 🙂 . Zaujímavé, že si mi našla menovkyňu 🙂 .
Ten vklad určite vyskúšam, aj keď tomu nedávam veľkú šancu.

Prosím ohláste sa, ak ste tiež naleteli tejto podvodníčke. Nevšímajte si tieto "dobrosrdečné" komentáre okolo. Len ak sa spojíme môžeme proti nej podať hromadné trestné oznámenie, lebo trestný čin je až nad škodu 266eur, polícia to až vtedy berie vážnejšie.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulka_ko
30. mar 2013

ahojte, chcem upozornit na skusenost mojej svagrinky. predavala cez bazos.sk svadobne saty. ozvala sa jej jedna pani z nejakej africkej krajiny. ponukla je o 80 eur viac ako mala v inzerate. poziadala o udaje uctu ze ide hned zaplatit. potom sa jej ozvali teda prisiel jej email z banky smile. vraj maju pre nu uhradu od pani xy a ziadaju o potvrdenie o odoslani. potom jej vraj odoslu platbu. vraj je u nich v uschove az do odoslania zasielky. tak isla saty zasielat. ale mne sa to nepozdavalo a nasla som na nete rovnaky pripad, len islo o zasielku fotaka. po odoslani potvrdenky vam opat pride email zas od akoze banky s tym, ze do vasej banky sa da zaslat len suma 500 eur tak rozdiel do tejto sumy zaplatte a tak vam poslu tych 500. no a samozrejme nedostanete ani peniaze a pridete este aj o predavanu vec.

janulka_ko
30. mar 2013

@zazvorka87 sice je pravda ze trestny cin je az nad tuto sumu, poskodeny sa ale mozu spojit a tym mozu spolocne tuto sumu dosiahnut. ja som sa tak raz nechala oklamat predavajucou na mimibazare na aukciach. nezaslala mi kozmetiku za viac ako 13 eur. pridala som jej negativne hodnotenie a potom sa jej tych hodnoteni zacalo valit viac. tak som napisala spravu kazdemu poskodenemu, a kedze nas bolo viac, suma sa navysila a pohrozili sme slecne trestnym oznamenim tak napokon kazdemu platbu vratila. osobne by som ale zo zahranicia nic nekupovala lebo aj ked ide o CR tak je to uz iny stat a vymahanie je tazke sanca takmer nulova.

erika2610
30. mar 2013

No mne sa stal rovnaký prípad s paňou z africkej krajiny, tentokrát išlo o značkové spoločenské šaty, tak isto dopis z banky a tiež nemám ani šaty ani peniaze....ale poučila som sa na vlastných chybách. Nikdy neposielam tovar do zahraničia bez toho aby som najskôr mala peniaze na účte. A všetkých nepoctivých predajcov by som riešila na polícií, aj keď je pravda že pokiaľ v dnešnej dobe nemáte na polícií známosti nevybavíte nič 😢

janulka_ko
30. mar 2013

@erika2610 ale vlastne ten email nie je odosielany z banky. ja som dala do google vyhladat tu banku smile a ich web bol iny ako web kde bola registrovana dana emailova schranka tak som na to svagrinu upozornila. ale ked mam pravdu povedat neverila mi, ona chcela tie saty aj tak zaslat, ved jej ponuli o 80 eur viac ako pytala v inzerate. no treba si dnes dat pozor a nekupovat zo zahranicia ani tam neposielat, je tam velke riziko a tu na sk si mozes ludi overit ale v zahranici je to tazke.

erika2610
30. mar 2013

No to mne prišiel originál úradný mail z banky (už neviem názov) že z účtu pani XX sa dá poslať na Slovensko minimálna suma 500 euro a keď požadovaná suma za šaty bola 40 euro+30 euro poštovné + ďalších 80 euro prihodených dotyčnou akože za ochotu 🙂 robilo iba 150 euro. Takže návrh banky bol aby som ja poslala cez Western Union 350 euro na účet dotyčnej pani a keď pošlem potvrdenku o zaslaní peniažkov cez Western Union banka mi na účet pošle 500 euro. No hneď som vedela že je zle a že tovar ani peniaze už neuvidím. Ale išla som s tým za právnikom, ktorý mi vysvetlil že šance vymáhať čiastku zo zahraničia sú mizivé. Je dosť možné, že sme oklamané rovnakou osobou lebo mne písala že šaty potrebuje na svadbu svojej dcéry, takže týmto spôsobom sú oblečené obe zadarmo.

janulka_ko
30. mar 2013

@erika2610 mozno by sa oplatilo zverejnit udaje tej osoby, mozno sa tych oklamanych ludi najde viac. svagrina to nakoniec nezaslala. ak ide o africke krajiny tak to urcite nikdy nevymozes.. policajny system je tam nulovy 😒

sashabb
30. mar 2013

@janulka_ko taketo prípady čo píšeš, že napíšu zo zahraničia a ponúknu ešte viac € ako pýtaš v inzeráte su veľmi bežné... no doteraz sa nájdu ludia čo tomu uveria. Povedala by som, že vidina € je silnejšia ako zdravý rozum. 🤐

sashabb
30. mar 2013

@erika2610 ako nič v zlom, ale ty si tomuto podvodu uverila??? neprišlo ti to vôbec podozrivé? Veď v zahraničí majú tak lacné veci, určite nepotrebujú nič zrovna od nás zo Slovenska, zvlášť keď veľa z nich ani nevie, že nejaké Slovensko existuje 😖

renatka100
30. mar 2013

@mariate15 nedavno tu pisali rovnako oklamani je tu taka tema oklamani na bazosi skus pohladat na googli stalo sa im presne to iste. Su toho cele fora na nete

tin007
30. mar 2013

@mariate15 mozes urobit jednu vec, hoci nebude uplne korektna (z hladiska toho, co povies banke); z toho co pises, si peniaze vlozila osobne v banke na ucet (dufam, ze potvrdenie o vklade mas). obrat sa na banku so ziadostou s tym, ze si vklad na ten ucet urobila omylom (dala si im chybne cislo uctu a nevsimla si si to) a nech vyzvu prijimatela, aby ti tie peniaze vratil (udaj im cislo uctu v tvojej banke). a sucasne daj na ziadost aj informaciu, ze ak dotycny odmietne peniaze vratit, aby uviedol banke dovod, preco si tie peniaze chce nechat a tiez to, aby ti v takom pripade banka poskytla meno, priezvisko a trvalu adresu prijemcu. s takymito udajmi (min. s menom, priezviskom a trvalym bydliskom) vyzvi doporucenym lsitom s dorucenkou prijemcu penazi o ich vratenie v lehote do 7 dni, v opacnom pripade sa obratis na policiu s tym, ze doslo k bezdovodnemu obohateniu, co je trestny cin! kedze budes mat z banky potvrdenie o tom, kto je majitel uctu od banky, tak by to malo ist dost rychlo; bud ich rychlo sama vrati, alebo prokurator zacne stihanie. este by si mohla skusit obratit sa priamo na sud a ziadat o vydanie platobneho rozkazu z dovodu bezdovodneho obohatenia, ale tam by si musela platit poplatok a hlavne, ak by ona namietala, ze ste mali uzavretu dohodu o tom, ze ti doda notebook, tak to sud stopne a odkaze vas na obcianskopravne konanie.preto je lepsie jej rovno napisat bubu list, resp. to dat policii.

erika2610
30. mar 2013

@sashabb ja som tie šaty posielala na základe potvrdenia o odoslaní transakcie z banky na môj účet len som bola hlúpa a nepočkala si na reálny príchod peniažkov a potom už prišiel iba spomínaný mail z banky. Ale tak poučila som sa.

pasteleria
30. mar 2013

@janinah
no a to si precitaj temu caralluma-liek na chudnutie, budes prekvapena, kolko ludi sa este necha nachytat....

janulka_ko
30. mar 2013

@tin007 to je mozne tu na sk ale ak si si nevsimla, ide o africke krajiny a kto sa tam bude s ich policiou natahovat??? kto ich donuti ti tie peniaze vratit? myslis ze niekde v afrike maju obciansko-pravny poriadok na takej urovni ako tu?? ja sa necudujem ze ludia naletia, lebo su dovercivy, chcu vec vyhodne predat a ak ti poslu taky mail tak tomu lahko uveria... 😔

tin007
30. mar 2013

@janulka_ko odpisovala som zakladatelke temy, ta pisala, ze vlozila peniaze na ucet vo VUB

sashabb
30. mar 2013

@erika2610 a nebolo ti ani podozrivé, že ti chce z ničoho-nič zaplatiť ovela viac peňazi ako si pýtala?

janinah
30. mar 2013

zírám,fakt si niekto myslí,že v afrike potrebujú šaty zo slovenska? 😉 takých mailov som dostala hádam už dvadsať,okamžite to mažem 😉

cuculik1
30. mar 2013

@janinah bohuzial je tolko naivnych ludi....a potom dosledkom svojej naivity zamestnavaju x dalsich ludi pri rieseni svojho "problemu"

janulka_ko
30. mar 2013

@tin007 jaj prepac 😀

janulka_ko
30. mar 2013

@tin007 inac ja mam tiez skusenost s vkladom na ucet ale opacnu. predavala som kocik po synovi cez bazos.sk ozval sa mi jeden pan, ze ma zaujem. Dohodli sme sa na cene. Chcel dobierku tak som suhlasila. No na druhy den mi volal, ze sa rozhodol cast penazi zaplatit na ucet, vraj nema rad vela penazi doma. Suhlasila som. Bola som rada, ze mam aspon istotu ze si kociar prevezme. Po telefone si pytal cislo uctu ze to jeho kamarat vlozi na ucet lebo mu vraj dlzi nejake prachy. Rano vlozil, poobede som kocik poslala na dobierku na zvysnu sumu z ceny. Asi po dvoch tyzdnoch mi prisiel list z banky teda manzelovi ze dotycny pan omylom vlozil na nas ucet peniaze a chce ich spet. Banka sa nas v tom liste pytala ci sme ochotny ich vratit. Tak manzel zasiel do banky a vysvetlil ako to bolo. No a ja som dotycnemu zavolala, ze co sa deje? Tak sa vyhovaral, ze on o tom nic nevie, ze zavola kamaratovi atd.. uz som sa aj zlakla, ze vlastne ten kto vkladal bola ina osoba, ako by som dokazala ze som mu ten kocik za tie peniaze zaslala? Inac viac sa neozvali. My sme si to vtedy ani neuvdomili ale ak by sa dali takto peniaze vymoct spet ako tvrdis ze ide o neopravnene obohatenie tak by som musela vlastne tie peniaze vratit. 😝

sashabb
30. mar 2013

@janulka_ko inak toto som už tiež čitala, takto robia tiež podvody. Vlastne dotyčný inzerujú tovar ktorý nemajú, a takto preposielaju platby cudzi ludia a cele sa to iba zamoce