Cesta vlakom do Prahy

28. dec 2022

Ahojte, ste tu nejaké cestovatelky, čo ste absolvovali cestu do Prahy vlakom? Resp. Poznáte Prahu a poradíte s presunmi v nej? Viete mi dať nejake typy, rady? Na jar ideme na koncert do Prahy. Kúpila som lístky, objednala som hotel v blízkosti haly kde sa koncert bude konať. Ešte musím poriešiť cestu vlakom do Prahy a presun v nej. 🙂

savanna
28. dec 2022

Samozrejme, bola som, i ked celkom nerozumiem, s cim potrebujes poradit. Na cp-cku si vyhladas vlakove spojenie a kupis si listok bud online, alebo na vlakovej stanici. Ja som isla nocnym Regiojetom, na ten si mozes kupit listok priamo na ich stranke. Z vlakovej stanice som sa presuvala metrom.

miadi
28. dec 2022

Uplne jednoduchy trip . Z vlakovej stanice pojdes taxikom do hotela . Po Prahe sa mozes presuvat metrom taxikom mhd alebo peso .

ukulela
28. dec 2022

Sli sme vlakom nocnym v spacom vozni. Cesta fajn, cez den sme pobehali prahu, vecer divadlo a v noci nadpat. Nocny rychlik je fajn. V lete sme boli s deckami naviac dni. Praha ma skvelu apku na mhd, kupis denny listok a nahodis ciel a ono ti vyhodi cestu aj s prestupmi... v pohode sme sa podla nej presuvali. A to sme laznici v meste. Celodenny listok stal tusim 120 korun. Appka sa volala tusim litacka ? Najdes urcite na stranke.

autor
28. dec 2022

@savanna myslela som, že do Prahy jazdí IC

autor
28. dec 2022

@ukulela ďakujem. 🙂

ukulela
28. dec 2022

Do prahy jazdi kadeco. Zalezi, odkial chces ist....

autor
28. dec 2022

@miadi áno viem, že taxík , metro.. pešo asi nie 🙂

felicitab
28. dec 2022

Vlakom do Prahy je to úplne v pohode. Zastávka metra je hneď pri Hlavnom nádraží. Na presuny v meste je skvelé metro, ktoré má len 3 linky a je pomerne jednoduché sa v ňom orientovať. Na vzdialenejšie miesta nadväzujú autobusy či iná MHD. A hlavná, turisticky atraktívna, časť mesta (Malá strana, Hradčany, Staromestské námestie, Karlov most či Václavské námestie) sa v pohode dajú zvládnuť aj pešo.

autor
28. dec 2022

@ukulela z ba

autor
28. dec 2022

@felicitab budeme ubitovani v Holesoviciach pri Fortuna hale. To je myslím kúsok od centra ako som pozerala.

autor
28. dec 2022

@ukulela ty by si čo odporúčala IC, alebo ten regio? Inak mala som plán, že ráno z Ba okolo 8:00 by sme vyrazili, ale teraz keď premýšľam, možno by nebol zlý ani ten nočný vlak, mali by sme dva dni na Prahu 🙂

viestta
28. dec 2022

Odkiaľ cestuješ?

majloo
28. dec 2022

My sme boli minuly tyzden, Regiojet vlak na Hlavni nadrazi, inak za 10 min si odtial peso na Vaclavaku, metro vsade, tramvaje tiez. Listok si kup kludne hned na Hlavnom nadrazi na prizemi su take stanky v strede, pracovnik ti poradi. Celodenny, jednorazovy.. Vsade sme platili kartou, aj na wckach. Uplna lahoda.

ukulela
28. dec 2022

My sme sli regio, ine spojenie sme nemali. Orientuj sa podla toho, kolko si ochotna dat za listok. Regiojet ma na vyber asi viacero tried. Nielen obyc a prvu...

ukulela
28. dec 2022

... a nevyberaj hotovost v ATM bankomatoch v centre. Maju vysoke poplatky.

autor
28. dec 2022
autor
28. dec 2022

@ukulela no neviem aká je normálna cena za lístok. Čo som pozerala tak cesta pre dvoch 150€ to sa mi zdá dosť, ale teda nemám predstavu čo stojí lístok.. 🙂

ukulela
28. dec 2022

To je vela. Pozri regio.

miadi
28. dec 2022

My sme mali hotel na Vaclavaku Takze peso sa dalo uplne v pohode na karlov most za 5minut na hrad trochu dlhsie .. Ved v centre sa ani inak ako peso neda . 😉

autor
28. dec 2022

@miadi myslela som to tak, že z hlavnej stanice sa nebudem trepať do hotela peso. Je mi jasné, že po centre ma nebude voziť taxík.. 😉

autor
28. dec 2022

@ukulela ďakujem za radu. Pozriem. Koľko trvala cesta s regio?

miadi
28. dec 2022

Ved som napisala ze zo stanice taxikom 🤦‍♀️ Po Prahe peso Ved citaj osoba .😂

davida
28. dec 2022

My chodime z TT len regiojetom, vlak ide priamo o 7:47 od nas a v prahe je okolo 13:15, naspat chodievame na 14:30 tiez na priamo, cena je okolo 60eur

pinkgirl
28. dec 2022

Pár hodín vo vlaku ti prejde rýchlo. Na Hlavnim nadraží su k dispozícii trasy liniek MHD aj metra. V rôznych jazykoch aj v češtine. To si vezmi. A odporúčam kúpiť viacdnovy lístok a máš po starostiach - nastúpiš, prestupis kedykolvek ako budeš potrebovať. Je to jednoduché.
V RJ odporúčam nie tú najnižšiu triedu, lebo tam chodí stevard minimalne a musíš platiť vopred cez ich portál.

janinka007
28. dec 2022

Bola som v polke novembra na 4 dni. Isla som regio tam aj spat. Listky odporucam kupit aj 3 tyzdne dopredu, keby nieco, daju sa bezplatne vratit 15 minut pred odchodom. Po Prahe som chodila pesi, ani raz som nepouzila metro, alebo tram, nachodila som 80km😀 Ale ja Prahu poznam, takze sa tam nestratim a som zvyknuta chodit. Inak si mozes stiahnut litacku, len musis mat prehlad aspon trochu, kde sa jednotlive stanice metra, alebo zastavky nachadzaju.

cacianka
28. dec 2022

1 cesta 1 osoba cca 26e plus miestenka EC vlak bez prestupu, Ba - Ph, hlavná stanica

autor
28. dec 2022

@davida no z TT je to super, to mám bližšie ako do BA. Teraz som nahádzala na nete 2triedu relax pre dve osoby tam aj späť a vyhodilo cestu niečo cez 50€ čo je super oproti 150€

autor
28. dec 2022

@miadi čítam miadi čítam. 🙂Reagovala som na ten dovetok, že po centre sa inak nedá ako peso. Neriešim tu ako sa budem pohybovať po centre.

autor
28. dec 2022

@davida ktorou triedou jazdia ty? Ktorú odporúčas?

maranco
28. dec 2022

Na cestovanie v Česku aj MHD v Prahe poslúži aplikácia Jízdní řády, aj keď nevieš názvy zastávok je tam mapka, alebo vyberie podľa polohy.
https://play.google.com/store/apps/details?id=c...
Hlavní Nádraží - Nádraží Holešovice ide metro linka C, vystúpiš na tretej zastávke

Všade plať kartou a bez DCC, vyhýbať sa bankomatom Euronet

https://www.youtube.com/watch?v=9k301M4ZEw0


https://relife.sk/euronet-bankomat/

Typy na výlet po Prahe
https://www.youtube.com/@KlucizPrahy/videos

Vlak ti ide
EC 282 Metropolitan Slovenská strela
6:06 Bratislava hl.st. - 10:37 Praha hl.n.

EC 280 Metropolitan
8:06 Bratislava hl.st. - 12:37 Praha hl.n.
Ak vyberieš EUROPA EXPRES tak jedna jazda vyjde 13€ pre dvoch tam a späť 52€