Čítačka kníh. Máte s nejakou skúsenosť?

mavion
2. nov 2010

Ahojte...uz dlhsie rozmyslam nad citackou knih nakolko ich velmi rada citam ale zial nemam ich velmi kde uskladnovat a co si budeme hovorit,su aj dost drahe ☹ ...citacka mi pride ako idealne riesenie,lenze vobec neviem aku..prosim poradte ake mate skusenosti a pripadne aj tip na kvalitnu citacku 🙂 🙂 dakujem

mavion
autor
3. nov 2010

to nikto nevie poradit? ☹

bora8
3. nov 2010

@mavion ja si dávam elektronické knihy do takej lacnej navigácie - stálo ma to asi 50 € a slúži to podobne, ale čítačka je aj môj sen ;)

mavion
autor
5. nov 2010

tak čitacka je uz objednana 🙂

denisocka
30. júl 2011

obnovujem,ktora je taka najvšestrannejsia,cenovo a aj tak,že prečita "takmer" všetko ?

denisocka
12. aug 2011

@mavion aka?

ja vaham,či čitačku,či NIEčO LACNE ...ALEBO ?? potrebujem to len na citanie v posteli,doma,to čo mam plny PC a neni to prakticke čitat z notbooku

sarah00
14. nov 2013

ahojte. obnovujem diskusiu. viete mi poradiť aktuálne dobrú čítačku elektronických kníh? našla som ich dosť, ale neviem aké parametre si všímať. 😉

miskobalaz12
20. jan 2015

Ahojte, obnovujem diskusiu o čítačke kníh, malí by ste záujem prísť na prednášku, diskusné fórum, ako čítačku v skutočnosti fungujú? Hostia by boli odborníci, ktorí o nich vedia úplne všetko a vedeli by ste si vyskúšať ako to funguje. Radi Vám zodpovedajú všetky otázky, čím viac ich bude, tým lepšie 🙂. Akcia by sa konala v Poluse v priestore Digipoint. Čo poviete?

mrnous1
14. mar 2015

Ahojte čítačka je super vec len neviem prísť na to kde mám zohnať ebooky zadarmo. Zháňam od Sylvie Day sériu Crossfire v slovenčine a v elektronickej podobe nakoľko v papierovej teda knižnej podobe ju už mám a nechce sa mi ju kupovať ešte v elektronickej ale rada by som ju do svojej čítačky v elektornickej podobe dostala. Neviete niekto poradiť kde by sa dala stiahnuť v slovenčine a free? 🙂 🙂 🙂

zebricka23
22. máj 2015

@mrnous1 na ulozto.sk

mirka414
12. júl 2016

ahoj mam mini ipad ako citacku,ale uz dlhsie uvazujem o nejakej original citacke https://www.weltbild.ch/artikel/elektronik/toli... da sa citat az 7 tyzdnov,je lepsia na slnku ako ipad a zmesti sa do nej az 2000 eknih co by bolo super,lebo moj ipad sa uz pomalicky zaplna :/ ale hlavne problem je na citanie na slnku.

mrnous1
12. júl 2016

Dakujem za tipy. ☺

bianka532
16. sep 2018

Ahojte ja som si kupila citacku od amazonu kindle oasis. Som velmi spokojna. Neda sa to porovnat s pocitacom a s tabletom, Obrazovka je podobna knihe, nebolia z nej oci po dlhom citani. Dlho som nad nou rozmyslala ale nakolko som v zahranici, pre mna je lepsie citat e knihy ako si objednavat. Knihy sa daju zakupit napriklad na martinus.sk su lacnejsie ako normalna kniha.

mirka414
16. sep 2018

@mavion mám čítačku tolino 4Hd vodoodolne a mám aj tablet mini iPad od Apple ..tablet je super v zime,na jeseň ,ale v lete pri mori,na kúpalisku nie .vtedy používam čítačku,ktorá odráža slnečné lúče z obrazovky a zároveň sa môže aj namočit a nič sa jej nestane .

mirka414
16. sep 2018

@bianka532 presne ako u mna ;) žijem v zahraničí a preto kupujem eknihy ;)

mirka414
16. sep 2018

@bianka532 hod mi prosím link na tu čítačku od Amazon

bianka532
16. sep 2018

@mirka414 len neodpadni z tej ceny prosim ta https://m.heureka.sk/citacky-elektronickych-kni...
ja som rok rozmyslala nad citackou knih... moja priorita bola vacsia obrazovka, pretoze mam dioptrie -11 a pri citani na notebooku ma bolia oci a ja rada citam dlho knihy, dalej aby obrazovka bola e ink, a aby sa dobre drzala v ruke.. ja viem tato je luxusna citacka no uz som sa poucila pri kupe notebooku lenovo som setril a po roku mozem vyhodit notebook do kosa... cize tento krat som nesetrila kupila som si s 32GB.. a pri amazone pozor ake formaty podporuje citacka... moja podporuje vsetky chval bohu...
fakt je to super vec. ja citam aj 4 knihy naraz a nemusim ich hladat po celom dome ako pred tym.. a fakt oci nebolia. baterka este nebola vybita

bianka532
16. sep 2018
dorottka
16. sep 2018

Mam Kindle aj iPad - osobne pouzivam iPad viac, pretoze podporuje toho viac, ja si do neho stahujem/kupujem aj casopisy, pdf, atd. V zahranici sice nezijem, ale citam knihy v roznych jazykoch, ktore u nas vobec nedostat a nechat si posielat ich fyzicky by vyslo na majland - najma, ak su to knihy, ktore staci precitat raz. Pouzivam ho celorocne, aj v lete, pretoze staci prenastavit kontrast a da sa citat uplne v pohode aj vonku. Vyhodou Kindlu je, ze vobec netaha oci, cize sa da citat aj dlhodobo a vydrzi hrozne dlho. Ale nepodporuje zasa vsetko.

bianka532
16. sep 2018

@dorottka no ved to az po kupe som si citala ze kindle toho vela nepodporuje respektive oni chcu aby si ludia kupovali veci z ich kniznice. co ja mozem povedat mne zatial vsetky typy suborov prehralo.. uvidime

bianka532
16. sep 2018

@dorottka ta moja podporuje tieto subory

bianka532
16. sep 2018

ja som tiez ten typ, ze precitam romany raz a uz sa mi to potom nechce citat druhy krat.. potom hladam darcov aby som sa knih zbavila.. tak ich roznasam po celej rodine... mne to nesmierne doma zavadzia. nepoviem nic o nejakych naucnych knihach ktore si rada precitam viac krat

bianka532
16. sep 2018

@dorottka inak sa necudujem ze casopisy citas na ipad. casopisy a farebne ilustrovane knihy nie je dobre citat na citacke, kedze ona ma len sede otiene..

mirka414
16. sep 2018

@bianka532 o cene viem,len som tam našla akosi veľa druhov Kindle a nevedela som si vybrať tak som kúpila jednoducho tolino ( vodoodolne ,HD) a som celkom spokojná až na to,že eknihy s ibux tam neviem pridať :/ a tak ich čítam na iPade .ale inak som veľmi spokojná

mirka414
17. sep 2018

@dorottka využívam veci od Apple denno denne a som max.spokojna ,ale takto jasne sa s tabletom jednoducho na slnku citát beda ani keď nadstaviš ostrosť na maximum .preto si na kúpko a k moru beriem radšej čítačku kľudne môžem aj v mori a vo vani čítať a nič sa jej nestane .

bianka532
17. sep 2018

@mirka414 super vyzera, ja keby som nemala take silne dioptrie, tak by som si volila cenovu kategoriu 100-120€ podla mna to uplne staci. a uz by som si amazon nie ale inu znacku taku co vsetko podporuje. moja ma zaujala kvoli tomu drzaniu, ze je lahka a pohodlna do ruky.. urcite citacka je vec ktoru nelutujem. a pojdem rodit tak si nemusim vela knih balit staci mi len citacka

mirka414
17. sep 2018

@bianka532 u mna bola podmienka,vodoodolnost a HD a to tolino splnil a obrazovka a funkcie sú tiež super

dorottka
17. sep 2018

@mirka414 v poriadku, ved ja som len napisala, ze mne ani na slnku nerobi problem citat, nie ze ty si vymyslas. Kazdy to ma predsa inak, jasne, ze Kindle a podobne je v tomto stokrat lepsi, o tom bezpochyby a maximalne suhlasim, len proste ze mne sa da aj s ipadom, zasa nechodim tak casto na plaz. Nie je to take pohodlne, ale nie nemozne, to je cele 🙂

bianka532
17. sep 2018

tu je fajn clanok o citackach celkom jednoducho vysvetlene https://blog.martinus.sk/2010/12/martinus-elekt...