Čo dávate do zvlhčovača vzduchu?

matta1
21. feb 2013

Zienky co ste dalali do zvlhčovača vzduchu? len cistu vodu alebo este nieco? dakujem za rady 🙂

xlucia
21. feb 2013

@matta1 bezne vodu, ale ked velmi kaslali tak na noc vincentku

matta1
autor
21. feb 2013

@xlucia Dakujem co to je a ked to kupim moja 2rocna strasne kase a soplikuje a nedavno dobrala antibiotika
dakujem

matta1
autor
21. feb 2013

@xlucia a kde a jak sa to dava :D dnes my prisiel zvlhcovac tak zistujem dakujem

xlucia
21. feb 2013

@matta1 nechapem. co je co? vincentka?

xlucia
21. feb 2013

@matta1 no ved nemas navod? daj link ze aky ti prisiel

matta1
autor
21. feb 2013

http://www.google.sk/search?hl=sk&site=imghp&tb...

hned ten prvy modry nie nemam navod nieje novy :D

matta1
autor
21. feb 2013

@xlucia do googlu si daj obrazky a zvlhčovače SPS 806-A a hned ten prvy modry :D

ivkake
21. feb 2013

ja davam etericky olej eukalyptus ked deti soplia a tazko sa im dycha toto nam zabera a ani v noci nekaslu

matta1
autor
21. feb 2013

@ivkake a kde to kupim v lekarni?

xlucia
21. feb 2013

@matta1 ten je ved v pohode. vincentku kupis v lekarni, flasa stoji okolo 1e, obvykly objem zvlhcovacov je cca 4litre

matta1
autor
21. feb 2013

a co to vonia alebo co to vlastne je prepac ze sa tak pytam ale vazne som o tom nepocula :D

matta1
autor
21. feb 2013

🙂 dakujem uz viem co to je :D idem citat a dakujem a ako to treba dat do zvlhcovaca celu vyliat alebo nejak mnozstvo len?

matta1
autor
21. feb 2013

@xlucia jej dakujem malicka ma aj dost suchu pokozku skusim toto vazne som o tom nepocula VEĽMI PEKNE DAKUJEM

xlucia
21. feb 2013

@matta1 😉
na kazdom zvlhocovaci mas ciaru minim. mnozstva, daj tak tristvrde objemu, aby ti to nevyplo, nezhorelo alebo co. kolko litrovy je tvoj?

ivkake
21. feb 2013

no tak to skusim aj ja tu vincentku ani ja som este o nej nepocula 🙂

matta1
autor
21. feb 2013

@xlucia som rada ze nesom sama :D mam tu vincentku vodu u nas stoji 0,95€:D dam im ju na noc dam vediet ako :D
@ivkake

ivkake
21. feb 2013

no ja som uz volala mm nech zbehne do lekarne a nech nam kupi jednu na skusku aj ked my mame sople ale od zubkov ale v noci sa nam tazko spinka ked tie soplíky prejdu do kasla ale super tema ani som nevedela ze nieco take existuje 😀

lilitela
21. feb 2013

@matta1 No vacsinou sa tam dava destilovana, ale to sa nedoplatis. Vonne oleje sa odporucaju iba do takych, ktore to maju v navode, zrejme su nejak usposobene.

matta1
autor
21. feb 2013

@ivkake aja som rada @xlucia poradila tu vodu musim povedat ze neviem ci sa nam to zda ale malicka kasle menej :D som rada :D a aka idealna vlhkost ma byt v ich izbicke? dakujem

matta1
autor
21. feb 2013

@xlucia a mozem sa este poytat je to dobre ked to mame v deckej zapnute a v celom byte mame taky mensi opar?

zuzana581
21. feb 2013

@matta1 vincentku do zvlhčovača určite NIE.. Sú zvlhčovače, do ktorých sa môžu dávať eterické oleje, ale tie lacnejšie to určite nie sú. Vincentka obsahuje mineráli a soli a to ti zvlhčovač akurát tak pokazí.. Jednak zo solí sa ti urobí v byte para, ako v parnej saune.. Raz som dala sol do zvlhčovača a normálne sme v izbe na seba nevideli.. 😀 Je dobré si kúpiť filtračnú konvicu (ja mám britu, ale je jedno akú) a dávať do zvlhčovača prefiltrovanú vodu. Vydrží aj niekolko rokov, lebo ak budeš dávať vodu z vodovodu, tak sa tam narobí vodný kameň a ten nielen že pokazí zvlhčovač, ale sa v ňom aj darí baktériam.. A ešte je dobré si kúpiť ionizačnú tyčinku (predávajú sa k boneco zvlhčovačom, ale môžeš dať do ktorého kolvek) a vložiť ju do spodnej nádobky.. Zionizuje tú paru, čo je velmi prospešné..

ivkake
22. feb 2013

@zuzana581 noo taak paru sme mali presne taku ze som skoro nic nevidela ale teraz som si umyla zvlhcovac lebo presne toho som sa bala ze sa zanesie a pokazí ale v noci mi drobec spinkal. a Ta brita aj ja ju mam destilovanu vodu nekupujem len z kanvici vodu davam a aj my ju pijeme je to super vec a aj ta voda chutí ako mineralka bez bubliniek. a tu ticinku ma svagrinka a je velmo spokojna musim si aj ja kupit.

zuzana581
22. feb 2013

@ivkake no ja som vtedy nedala síce Vincentku, ale len sol a normálne som sa v prvej sekunde zlakla, že aká para sa to valí zo spálne a potom som zistila prečo.. Normálne parnú saunu sme mali doma.. 🙂 Ono je super dávať Vincentku do elektrického inhalátora.. takého, čo máš masku, a inhaluješ priamo z toho prístroja.. Tam sa dáva buď fyziologický roztok, alebo táto Vincentka, ale do zvlhčovačou určite nie.. Do žiadneho. V podstate do niektorých by sa nemali dávať ani vonné oleje, ale ja dávam ak tak, tak len kvapku do nádržky s vodou.

xlucia
22. feb 2013

@matta1 daj to na slabsie. je to v pohode. ja mam obycajny zvlhcovac, aj drahy davame do oboch, nic sa mi nepokazilo, funguju jeden uz siesty rok, druhy necele styri roky, nemusis sa nicoho bat

matta1
autor
22. feb 2013

@xlucia oki dakujem takze to nema byt az taka "HMLA"? ci ano

ivkake
23. feb 2013

no nakoniec sme aj tak kupili solmucol sirup kasel sa nam zhorsil a dnes uz fajnucko 🙂 konecne ten kasel bol vcera strašný v noci spinkal pri tej vincentke ale rano to bolo strasne sa mi zda ze horsie kaslal ako pred. No dnes uz dobre

zajo1
7. feb 2014

@matta1
ta hmla je z toho vodneho kamena. Pozri sa v miestnosti na nabytok ci sa neuklada taky biely prach.Ja som skoro umriel ked som prisiel do zatvorenej izby kde som spusteny zvlhcovac, mam taky ultrazvukovy. Ale ten utrazvuk rozbija vsetky molekuly teda aj vodneho kamena. A som zapraseny cely nabytok 🙂

petra_pe_petra
29. nov 2014

Vincentku poznam, ale toto by mi teda nenapadlo. Ze do zvlhcovaca vzduchu? 🙂 Kazdopadne logiku to ma.

Od Vincentky poznam spreje do nosa, sirup a pastilky.
@matta1 ... Vincenka Junior, nosovy sprej je dobry pre drobcov, vyskusajte doma 🙂
http://www.flora.sk/index.php?selected_id=145&a...