Čo práve čítate?

boska79
12. aug 2012

Ahojte maminy.. co prave dobreho citate? Ako mam deti, tak uz to nieje to co to byvalo, ale ak budete mat tip na dobru knizku, tak sa rada necham inspirovat... posledny rok zaspavam po precitani par stran nad knizkou.. ale tak na dochodku to vsetko snad docitam 🙂))

momentalne mam na nocnom stoliku Agoniu a Extazu od Stona, Krstneho otca po 10x rozcitaneho, Anna Karenina - to citam uz poriadne dlho... a ked mam naladu na nieco lahsie, nad cim nemusim premyslat, tak Matkina a od Evity- klasika 🙂))

A s detmi citame od Ruda Morica - Z polovnickej kapsy, je to celkom sranda citat to po tolkych rokov znova - ale nieco pamatam.

bambola
12. aug 2012

@boska79 ja som dala zavazok, ze musim citat tak som precitala za poslednu dobu
-Haruki Murakami- Na juh od hranic
-Sara Gruen- Voda pre slony
- Stieg Larsson- cela trilogia Millenium
- W.Golding- Pán múch
- J.Grisham- Posledná vôla
a teraz sa budem hanbit ako pes 😀 ale na oddychovku som predvcerom precitala Matkina- Láska je chyba v programe, a dnes dočítam aj Polnočný denník 😀 ale Evitovky nie, to je az moc silne kafe na mna 😅

- potom neviem co budem citat, ale mala by som skripta 🙄

boska79
autor
12. aug 2012

@bambola evitovky mam len tie prve, teraz uz moc nekupujem.

od larssona som bola najskor na jednotku film, to som lutovala, ze som si to najskor neprecitala... kniha dvojka ma neako nenadchla... a trojku som potom nechala tak.

Samozrejme super kniha- CHATRC, moja oblubena.

a V pusti a v pralese, od Sienkiewicza ci ako a to pise - som vytiahla z kniznice tento tyzden, ze precitam- to som fakt asi 20 rokov necitala, naposledy este ako dieta.

A Tarzanovky- moje oblubene. :D Len niektore casti sa mi stratili stahovanim, tak to musim pohladat po antikvariatoch a dolozit, uz si ani nepamatam, kolko ich bolo..zda sa mi ze 5, ale niesom si ista...

bambola
12. aug 2012

@boska79 aha vidis, na Chatrč sa chystam 🙂

a Larssona odporucam precitat prvy diel ak si aj videla film, je to neporovnatelne lepsie a ovela viac 😉 a to preto ta dvojka nebavila 🙂

boska79
autor
12. aug 2012

a aj Hosseini bol fajn - tisic ziarivych slnk a majster sarkanov

boska79
autor
12. aug 2012

@bambola na murakami-ho sa chystam, musim kupit.

a dahlove poviedky mam oblubene..

a naposledy fajn knizka- od doreen virtue- poslovia svetla, alebo tak neako, dufam ze som nedokomolila meno a nazov knizky

boska79
autor
12. aug 2012

@bambola chatrc som citala tak, ze par stran dopredu, potom par stran dozadu, potom som sa zase vratila... dost na premyslanie, a na jeden krat som to nedala. tak ako som niekedy otvorila knihu a citala kym som ju nezavrela..aaaaa, kde su tie casy? 😅 😀

medovka14
12. aug 2012

ja mam prave rozcitane knihy od George R. R. Martina Pisen ledu a ohne... ide o fantasy sagu, zatial vyslo 5 knih, citam druhu 🙂 kazda ma okolo 1000 stran.. nikdy som na tento zaner nebola, ale priznam sa, dost ma to chytilo 🙂
predtym som citala modroocko Joanne Harrisova, Strácam svoje ja Lisa Genova je krasna kniha... pripadne zlodejka knih bola super...

bambola
12. aug 2012

@boska79 ano, dahla mam aj ja rada, ale to uz mam skoro vsetko precitane 🙂

boska79
autor
12. aug 2012

pardoon, ked som hladala ci tu uz tema nieje mi nic nenaslo..

boska79
autor
12. aug 2012

tak stahujeme sa do povodnej temy?

zumbadance
12. aug 2012

som v uk a slovenske knihy niet dostat 😠 citam si bibliu 1,,mojzisova.velmi sa tesim ze si znovu precitam pribeh o je
ozefovi a mojzisovi. 🙂

januschka10
12. aug 2012

Prave docitane Un estate d´amore od Allie Spencer, taka letna rychlovka (nie velmi moj styl,ale na uvareny mozog od tepla je to dobre) a chystam sa na knizku Dokonala podoba od Tana Frenchova. Prave ju docitala moja mama a tak mi to pozicia v slovencine.

januschka10
12. aug 2012

A tiez mam rada knizky od Nicholas Sparks. Podla neho bol film Sprava vo flasi.

lussy666
12. aug 2012

noo, ani neviem, ci to mam vobec napisat...ale ved no a co....na wc som prave docitala Babicku, pri vareni citam Harryho Pottera 7 a ked mala spi vecer tak annu zo zeleneho domu mam nachystanu v obyvacke 😖 😖 😖

miskap2111
12. aug 2012

Čítam Stvorení pre Beh od Christopher McDougall. Fantastická kniha.

sandrikacsg
12. aug 2012

ahojte zienky, ja prave citam Schinlerov zoznam od Thomasa Keneally-ho 😉

bobocka
12. aug 2012

tak ja mam rozcitaneho orwela a 1984.velmi dobre,aj ked v mojich ociach desive.
ale ked docitam,tak sa pustim do potteroviek,tam mam len jednu zvladnutu a aj to pred sto rokmi,uz si to nepamatam dobre a potom zas a znova moja milovana anna zo zeleneho domu,to je oddychovecka medzi akymi kolvek knihami 🙂 ja viem,ze si niekto povie,ze moc detske,no krajsie knihy som este necitala,uz len pri myslienke na to mam usmev na tvari 🙂 nedavno bol v tv davinciho kod,tak aj to ma navnadilo knizku zas oprasit.film je slabunky odvar.

carrie84
12. aug 2012

@bambola - larssona som uz dala celeho, na murakamiho sa chystam a pan much je uzasna kniha. 😉
Teraz mam rozcitanu fotografujeme deti od ginny felch a ako jednohubku na vecer tisickrat precitanu 1 a 2 kniha o cintorine - Samko Tale 🙂 Inak som rada, ze si precitam noviny na nete momentalne 😝 A docitala som teraz Urobime vsetko, co sa da od E. Borusovicova - davno som necitala tak pozitivne naladenu knizku. Taka prijemna slepacia polievka pre dusu na slovensky sposob a hlavne su tam kratke kapitoly 😀

janinah
12. aug 2012

nepredáva niekto Zlodejku kníh? a ččítam Posledného strážcu.....a hľadám aj Kroniku duší od Glenna Coopera....ak by náhodou....

boska79
autor
12. aug 2012

@carrie84 urobime vsetko co sa da - tiez fajn knizka a s tymi kratkymi kapitolami, suhlas.. super 🙂)))

boska79
autor
12. aug 2012

ozaj, da sa vypatrat zoznam povinneho citania? pre stredne skoly? Kopec skvelych knih, nieco som citala, ale na strednej som mala divoku pubertu, co sa muselo, som zasadne nerobila 😀

tenty
12. aug 2012

@boska79 povinné
1.ročník

Sofokles: Antigona
W. Shakespeare: Hamlet
S. Chalupka Mor ho
J. Kráľ: Zakliata panna vo Váhu a divný Janko
J. Botto: Smrť Jánošíkova

2.ročník

H.Balzac:Otec Goriot
B.S. Timrava: Ťapákovci
M. Kukučín: Keď báčik z Chochoľova umrie
J.G. Tajovský: Statky – zmätky
I. Krasko: Nox et solitudo

3.ročník

E.M. Remarque: Na západe nič nové
J. Smrek: Cválajúce dni
D. Chrobák: Drak sa vracia
J.C.Hronský: Jozef Mak

4.ročník

J.D. Salinger: Kto chytá v žite
L. Mňačko: Ako chutí moc
D. Mitana: Nočné správy
M. Válek: Dotyky
M. Rúfus: Zvony
I. Bukovčan: Kým kohút nezaspieva 😉 😉

boska79
autor
12. aug 2012

@miskap2111 stvoreny pre beh mam uz vo wishliste na martinuse

lenka311
12. aug 2012

@boska79 Ja som sa poslednú dobu namotala na našu slovenskú autorku - Táňa Keleová-Vasilková , len už od nej v knižnici nič nemajú... píše z reálneho sveta... naše slovenské klasické problémy, rozvod, peniaze, ako uživiť deti a pod...
Veľmi sa mi páči trilógia od Noah Gordon - Šaman, Liečiteľ a Lekárka
Potom Stephen King a hlavne Robin Cook.
Naposledy som dočítala Gilbert Schologel - V službách skalpela, teraz čítam druhú časť. Doktorka Helen - dobré knihy, len na mňa tam je moc politiky 😉
Zajtra pôjdem do knižnice, díky za tipy od vás... ja som maniak na čítanie

lenka311
12. aug 2012

@boska79 Ja som zase čítala, profáčka sa priam sa vyžívala na maturách, že konečne niekto aj číta... Inak Chrám makty božej v Paríži bola užastná kniha... 😎 ale pozerám že tam neni. My sme ho mali tuším buď to v 8na ZŠ alebo v 1na strednej.

boska79
autor
12. aug 2012

@lenka311 ja zas od nej som precitala asi dve-tri knihy, prislo mi to uplne podobne.. ja keleovu vasilkovu nemusim. 😔 asi tym, ze mam deti a klasickych problemov dost 🙂))

a stale som necitala hlavu XXII.. musim si ju zohnat a precitat.

poziciavate knizky? ja som vela pozicala, sa mi par nevratilo... 😔 😔 😠 co uz, poucila som sa.

masinka
12. aug 2012

ja som prave docitala knihu Mrtva svetice od Kathy Reichsovej ... napisala celu seriu thrilerov s doktorkou Temperance Brennanovou.... natocili podla toho serial Kosti (aj ked serialova hrdinka s tou kniznou okrem toho, ze su obe sudne antropologicky nema moc spolocneho).
A momentalne sa chystam na dalsi diel z Clive Cusslerovych dobroduznych romanov s Dirkom Pittom (ak ste niekto videli film Sahara. tak to je podla jeho knihy).

aadulik2110
13. aug 2012

celé tehu som bola prakticky PN, tak som prečítala všetky knihy, ktoré som si odkladala ešte z čias vysokej školy - na ktoré som nemala popri tých povinných čas... teraz keď je drobec na svete - nájsť čas na čítanie je umenie - tak čítam vždy, keď malý papá. A čítam Slepačiu polievku pre dušu - Čerstvé mamičky.