Čo proti jaštericám v pieskovisku?

25. júl 2021

Prosím vás máte nejaký typ čo proti jastericiam? Dnes som našla v pieskovisku 14 malých jašteríc! Skoro ma porazilo

autor
25. júl 2021

A pritom som si nevšimla že by tam boli vajíčka

zuvelyn
25. júl 2021

Vymeniť piesok, nádobu vydezinfikovať a zakrývať ked sa nepoužíva.

bennn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
25. júl 2021

@zuvelyn zakryvame, neviem fakt ako sa tam dostali

autor
25. júl 2021

@bennn no aj my ale tieto sú take že hrýzli :D normálne sa zahryzli na lopatku

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkakravcova
25. júl 2021

Jašterice sú väčšina zákonom chránené. Takže s nimi nič nenacvičuj. Oni nikoho nezjedia. Jedia hmyz.
Keď sa zahryznu do lopatky tak sa aj odhryznu. Ako deti sme sa s jaštericami hrali. Chytali ich. A to boli aj pekne veľké kúsky 15cm veľké. Nie pidi midi mláďatká. 😃

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkakravcova
25. júl 2021

@viestta že nilsky krokodíl.😂🦎🐊

zuvelyn
25. júl 2021

@viestta joj prosím ta prestaň už na každého prskat v každej téme. Mne by to vadilo tiež,nevies koľko vajec tam ešte maju nakladene. Po záhrade nech si behajú kolko chcú, v piesku v ktorom sa hraje moje ročne dieťa by som ich veru mať nechcela. Autorka sa pýta co s nimi, tak jej to asi vadí tiež 🤦🏼‍♀️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuvelyn
25. júl 2021

@viestta boze netrep sprostosti 🤦🏼‍♀️

matafich
25. júl 2021

Podla mňa je to radosť vidieť takéto neškodné živočíchy na záhrade. Najmä pre deti, ak v nich chceme vypestovať lásku k prírode.

lindusss2016
25. júl 2021

No ja by som sa tesila jak diva, keby som ich tam nasla. Tiez ako dieta som sa hravala s jastericami, nikdy ma ziadna neuhryzla, ani nicim nenakazila. Dezinfikovat piesok by ma nikdy nenapadlo 🤷‍♀️ ale ak ti to aj vadi, tak jasterice si uz vyplasila, byvat tam neostanu, takze dieta sa pokojne moze hrat dalej. BTW preco sa zahryzla do lopaty? Co ste ju tou lopatou nahanali?

martinoocka
25. júl 2021

Jašterice su bioindikator čistoty životného prostredia , preto je ich teraz už menej nie ako keď sme boli deti, lebo v znečisteným životnom prostredí neprežijú 😕 takže buď rada že ich tam máte a hlavne sa ich nesnazž vyhubiť určite vám nijak neuškodila veď majú len takú draplavu papulku nie tesaky, neuhryznu naozaj. Keď sa ti to zdá fuj, tak výmen piesok v pieskovisku ale podľa mňa je to tiež zbytočne.

bennn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
26. júl 2021

Ved to moze byt uzasna sukromna lekcia biologie pre deti. Takyto zazitok tvarou v tvar zivym divokym tvorom sa nedeje kazdy den.
Na syn chodi do jasli a na ihrisku pred jaslami, kam chodia kazdy den si divoka samica kralika vytvorila hniezdo a okotila sa. Ucitelky nasli hniezdo s 2 dnovymi zajacikmi. Ohradili to aby k tomu deti nesmeli ale kademu dietatu dovolili nakuknut. Vsetko im vysvetlili a deti mali z toho uzasny zazitok (teda hlane tie starsie deti... tie malinke este velmi nechapu). Dnes uz zajaciky behaju po ihrisku a kazdy den ucitelky vysvetluju a buduju vztah deti k zvieratkam.