Čo s múkou, keď v nej mám chrobáčiky?

alenka6
10. aug 2011

Ahojte, dneska som našla v každej múke , dokonca aj v úplne novej malinkaté chrobáčkiky. Sú úplne malinké a keby sa to nehýbe tak si to ani nevšimnem. Múky som vyhodila. Ako sa to tam dostalo neviem ani čo robiť aby sa to nezopakovalo. Mám dať múku to uzavretých nádob? Mohla by som ju preosiať a použiť? Múku mávam uloženú v skrinke v kuchynskej linke.

elise
10. aug 2011

sú to múčne červy, okamžite vyhoď a vyčisti miesto kde si mala múku.

jarunka111
10. aug 2011

VYHODIŤ, žiadne osievanie!!!!!
...reklamovať, možno je to z obchodu alebo doma poupratovať každý kútik a zistiť, či nie sú chrobáky niekde v linke udomácnené 😒

geegee
10. aug 2011

vyhodiť, vyriadiť celú kuchynskú linku a skontrolovať každý sáčok múky, cestovín, ovsených vločiek...

burina111
10. aug 2011

ahoj, tak ja som raz tak tiež kupila v obchode. tiež som vyhodila, teda, ja by som to nepoužívala. múku skladujem v potravinovej skrinke, neotvorenú ako je, iba položenú na polici, na načatú používam fľaše od kávy, sú pekné a poriadne je to uzatvorené. tiež tak mám strukoviny, cestoviny, strúhanku, proste všetko, čo je otvorené.

saranata
10. aug 2011

ahoj to su mučnatky, niekedy si to prinesieš z obchodu a zamoríš si s tým celu kuchynu, tak radšej to chod hned von vyhodit, ja som to mala prednedávnom a musela som všetko vyhodit z kuchyne , sa mi to rozliezlo všade.určite tu muku nepoužívaj
ked si kupiš nejaku muku pozri ju a daj do vakuových dóz najlepšie 🙂

kvojtanikova
10. aug 2011

jedine pouzitie pre taku muku je ak byvas v dome a chovas zvierata, tak pre ne. Tym je to jedno (sliepky, prasa...), viem ze moja mama ked ma taku muku/cestoviny/ryzu, dava to svagrinej a ta to vyuzije pre hydinu. Ale inak ozaj len na vyhodenie a ako pisu baby, vycistit kuchynsku linku, zrejme sa to tam udomacnilo z obchodu.

cmulinko
10. aug 2011

mne sa to nedavno stalo a ja som nasledne robila kompletny '' pucung '' v celej kuchynskej linke....aspon som si spravila generalku,ktoru by som za normalnych okolnosti len odkladala a odkladala. 🙂

katka1981
10. aug 2011

My sme to mali v koreninach, paradoxne v chilli a v tych najstiplavejsich. KOrenia sme vyhodili, z bytu sme sa odstahovali a odvtedy sa to nestalo 🙂 Ale nestahovali sme sa kvoli chrobacikom 🙂

titkovamiriam
10. aug 2011

reklamovať alebo vyhodiť 😠 😠 😠 😠

kvetinqa
10. aug 2011

vyhodit

wera.g
10. aug 2011

ja by som ju určite vyhodila 🙂 raz sa mi tak objavili také potvorky v ešte ani neotvorenom sáčku s ryžou, nechápem, museli tam byť už predtým než som ich kúpila, ale potom som preistotu skontrolovala celú špajzu 🙂

yanni
10. aug 2011

Vyhodit!!! A skladovat v uzavretych nadobach. Ja davam vsetko do tupper, este sa mi nikdy nestalo, ze by som niekde mala nejake chrobaky. Nekupovat nikdy do zasoby, uz je po vojne 😀 😀 Ja mam vzdy len jeden pakel muky, cukru atd, nacate presypam vzdy do nadob. A nie len jemne ako napr. muku ci detsku krupicu ale aj cestoviny, ryzu.

kibuk
10. aug 2011

tak veru vyhodit,vsetko skontrolovat a ja mam na otvorenu muku,cestovinu,strukovinu flase od kavy a tuk tuk zatial ok a ked nieco rozbalujem tak hned prezeram ci tam nieco nahodou nieje ....

ivv
10. aug 2011

muku vyhodit a dobre prezriet ostatne zasoby.. cestoviny, strukoviny, ryzu, cokolady, zrniny.. asi budu aj tam 😝
pripadne mozes napadnute potraviny hodit sliepkam 😝 a urcite skladovat v tesniacich nadobach a dat hlavne bacha co si dnesies z obchodu 😉

kdezee
10. aug 2011

ja som s tym mala problemy..tie male svinky sa udomacnia v tom co by si vobec necakala..napriklad koreniny alebo bylinky alebo kakao..som rada ze som sa toho zbavila...asi tri krat som musela vsetko umyvat a kontrolovat

sima.p
10. aug 2011

ale čo ak sa to nechtiac zje? ja tiež ked náhodou niečo také nájdem, tak vyhadzuje, ale môže sa stať, že si to tam človek hned nevšimne. Ja som raz také malinkaté potvory našla v Nutrilone.... odvtedy ho nekupujem.

janka_pn
10. aug 2011

vyhodit a vsetko ostatne skontrolovat. ak si kupila nedavno a mas blok, tak reklamovat 😒

andreaju
10. aug 2011

typ od mojej kolegyne-dat muku na 24h do mrazaku a potom preosiat cez sito,potvory aj vajicka zamrznu🙂..ja som este neskusala🙂,ale skusim..

abbie
10. aug 2011

cele vyhodit a skontrolovat vsetky ostatne potraviny, ktore neboli uzatvorene 😕

ani3012
10. aug 2011

tiež sme ich absolovovali,všetko som povyhadzovala,všetky koreniny,múku,cukor,soľ...proste všetko zo suchého tovaru (múku som vyhodila aj keď bola uzavretá,preosievanie a mrazenie u mňa nehrozí,tých 50 centov mi za to nestojí) ...)
inak mám v linke aj rozložený bob.list a odvtedy sme nemali už žiadny problém- ale neviem,či to má nejaký efekt 😅
a treba dávať pozor,kde si kúpila naposledy múku -väčšinou je to z múky ...

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/chrobaky-v-muke-ako-ich-vykynozit/

jaaty
10. aug 2011

vyhodiť

hameeda
10. aug 2011

uvar makarony k tomu samionovu omacku zahustenu mukov a mas to hned aj s masom ha ha ha 🙂

monika15
10. aug 2011

no hned do kosa veru tak.... vsetko....... a poriadne vymyt linku......a popripade diery zalozit...

ps. neber to osobne ze teraz mas deravu 🙂 ale nekedy sa derocka najde.... aj unas sa nasla 🙂)

weiya
10. aug 2011

vyhodit,ja som naposledy doniesla nejake chrobaky s ryzou 😖 rozliezli sa do vsetkych ostatnych-zatvorenych sackov,tak som povyhadzovala vsetko

ichbinich
10. aug 2011

Vsetko napadnute vyhodit, skrinku umyt. Skontroluj aj koreniny a spol. ako sa tu uz pisalo.

Nakupit naozaj tesniace dozy alebo pouzit srobovacie flase a skladovat vsetko tak. Po tretom nalete chrobakov a mol vsetko presypavam 😉 Ale nie vsetky dozy su naozaj tak dobre uzatvaratelne, ze sa tam tie potvory nedostanu. Bud teda srobovacie zatvaranie alebo tie so silikonovym tesnenim.
A aj my sme raz mali nejake potvory v stiplavych cili priamo z Mexika. A mole v pistaciach. Takze tak, nikdy nevies, co si domov donesies 😀

akika722
11. aug 2011

muku vyhodiť,skrinky upratať/aby tie male potvory nepreliezli do dalšich veci/ a ja uschovavam v sklenenych nadobach-uzatvaracich

erickaa
11. aug 2011

Mne sa tie hnusoby (také chrobáčiky s tvrdým pancierom - nešli ani rozpučiť) dostali domov v ovsených vločkách, celú špajzu som musela vyhodiť, potraviny, čo ostali som dala bokom a skriňu vystriekala Biolitom na lezúci hmyz. A to niekoľkokrát po sebe. Trvalo to asi 2 týždne, kým sme sa toho zbavili. Pre istotu sme vystriekali aj celú kuchynskú linku, lebo sa tie svine ešte poschovávali kade-tade. 😝
No a potom prišli mole (zo sušených hríbov), ale to už je iný príbeh 😀

claudica
11. aug 2011

Nedávno som mala aj ja - doniesla som ich z Ka....u. A pekne sa rozliezli aj do krupice, strúhanky, takže sme všetko vyhodili a upratovali... Ja by som to určite už nepoužila. Moja starká tým potvorkám hovorila "žižík" , neviem ako k tomu prišla.. 😀

strihalka
11. aug 2011

Vsechno co je ve skrini prozkoumat a pripadne vyhodit🙂)

emaemka1986
9. dec 2017

ja som mala pred dvoma tyzdnymi v muke cierne chrobaciky a dnes zas v struhanke ale ako sa mam toho zbavit viete mi niekto poradit?