Čo si kúpiť - práčku alebo práčku so sušičkou?

baskarepkova
16. aug 2019

Ahojte, baby. Rozhodujem sa pre novú práčku. Na okay som si vyhliadla práčku Electrolux a je za 600e ale potom som si všimla, že je práčka so sušičkou nejaká AEG značka, ktorá stojí rovnako a teraz vôbec neviem... Neviete mi poradiť? https://www.okay.sk/velke-spotrebice/ tu som si vybrala a chcem aj kúpiť, kebyže mi poradíte aspoň či sa je lepšie iba práčka samotná alebo kombinovaná, ja si potom už vyberiem nejakú, ale bolo by super kebyže mi poradíte aj čo máte doma (značku) a či ide v pohode. Nechcem o pár rokov kupovať novú..

adelakom12
16. aug 2019

2v1 vraj nie je dobre, asi ber iba tu pracku samotnu

carmenuska
16. aug 2019

Urcite samotnu.Blbost je to.Nam to pdislo za dva mesiace.Kazdy opravar ti to povie.Proste to kazde funguje na inom principe a kazi sa to hned.Uzby som to v zivote nechcela.

77daniela77
16. aug 2019

@baskarepkova Pracku samotnu len kup,spolu 2v1 urcite nie.

metlonka
16. aug 2019

Urcite samostatnu...pretoze susicku potrebujes mat s vacsim bubnom...ak mas 5kg pracku a das to vyprat a potom aj vysusit...musela by si vybrat polovicu pradla a dat to susit na dva krat..inak ti to dobre nevysusi, budes mat polosuche pradlo...susicka musi mat vacsi bubon ako pracka aby sa to pekne premielalo a zaroven nekrcilo(vyberies to odtial takmer vyzehlene)
Ja mam susicku uz tri roky a nedam na nu dopustit..odvtedy nezehlim a nezmolkujem🙂
Kup len tu pracku samostatnu..

annadobsonyova
16. aug 2019

ja mám práčku so sušičkou a je super, kupovali sme ju v júni 2018 🙂 mám túto:
https://www.samsung.com/sk/washing-machines/com...
Nesuším každé pranie, len občas (uteráky, kúpeľňové koberčeky, páperové bundičky) a zatiaľ všetko klape ako má 🙂

queen_mary
16. aug 2019

Pracka so susickou ano, ale kvalitna. T.j. samsung, lg,..

ctrl
16. aug 2019

@baskarepkova určite nekupuj 2v1 budes sklamaná . Dôvod? V lete využiješ len pracku a môžeš dať aj avivaž a súšiť budeš na slnku . Pradlu to len prospeje. Príde jeseň, zima vyperies v práčke ale už bez avivaže . Prečo? Do sušičky musíš dať prádlo výpraté bez avivaže inak sa ti zanesu trubky a máš po sušičke . Jedine čo môžeš použiť sú vlhké obrúsky vonné do sušičky a máš krásne voňavé prádlo . Mám to všetko odskúšané . Už 5 rokov . Obrúsky kupujem v DM drogérii. Mám samostatne pracku LG a takisto sušičku LG. . Akú značku si vyberieš je na tebe ja som maximálne spokojná .

dzejn80
16. aug 2019

Ak neplanujes kupovat zvlast susicku, je moznost 2v1 na zvazenie. Ked mas kde susit pradlo v lete a nerobi ti problem vyvesiavat atd. je to zaujimava moznost na zimu. Osobne mam pracku a susicku zvlast, postavene na sebe, obe 8 kg (dvaja chlapci 😂😂) a nedam na susicku dopustit, vobec nechapem, ako som mohla tak dlho byt bez nej 😂😂. Vyhoda, ak su dva kusy je, ze pri prekladani pradlo vytrasiem a potom po vysuseni uz len poskladam. Nezehlim, nie je treba a pradlo nema ani zmolky. Avivaz nepouzivam, iba ocot a nemam jediny problem, susim vsetko.

renatka100
17. aug 2019

@baskarepkova ja mam candy pracku so susickou a boli to najlepsie investovane peniaze, stalo okolo 500 eur. Periem a susim stale aj v lete.

michalka4193
17. aug 2019

Manžel vyrábajú práčky a môžem povedať ze ak raz to je práčka tak dobrá sušička to nebude a už dupľom nie plnohodnotná my máme pracku a zvlášť sušičku vzhľadom na to ze my nemáme balkón a je to super a ak si niekto myslí že Samsung a LG sú dobré práčky tak sa len zasmejem.... Takže za mňa 2v1urcite nie

laurinkam
17. aug 2019

@michalka4193 a mozem sa spytat, ake su dobre znacky? Dakujem...

miriamka24
17. aug 2019

@ctrl do susicky bez avivsze? To som ani netusila, ja mam susicku uz 4 roky, samostatnu whirpool, rovnako aj pracku (ta uz sluzi 11 rokov) davam avivaz, a ziadny problem

michalka4193
17. aug 2019

@laurinkam všetko je na jedno nič dnes dlho nevydrží a to je normálne aby ľudia kupovali niekto povie ze whirlpoolu nekúpi lebo není doma no len tam sa vyrábajú aj iné znacky co človek nevie

smiles0
17. aug 2019

Každé zvlášť odpprucam, pokazi sa ti jedno nepôjde ani druhe a okrem toho strasne vela energie to vezme..

miriamka24
17. aug 2019

@ctrl... ak mozem este info, pokial vadia avivaze, rovnako je to aj s pracimi gelmi a tekutymi prac prostriedkami? To je iba pre moju zaujimavost, ked tak zvazim pouz. hoci co sa ma pokazit, pokazi sa tak ci tak.

renatka100
17. aug 2019

@michalka4193 mas to odskusane? Ak nie, ako mozes hodnotit pracku so susickou?

didush27
17. aug 2019

Ja mam 2v1 nieco vyse roka a funguje na 100% Susim v zime takmer vsetko (uteraky, spodne pradlo, tricka,...) v lete nie (mame dvor a susim tam). Nevidim ziaden nedostatok.

evittam
17. aug 2019

@miriamka24 Ano bez avivaze. Avivaz zanasa filtre.

nikiki29
17. aug 2019

Ak 2v1 tak jedine s tepelným čerpadlom, inak sa príliš namáha aj motor aj spotreba je obrovská. Ale takú do 600€ nekúpiš... mna stála skoro 1000

katuskapd
17. aug 2019

Tiez mam 2v1 candy stala do 500e v zime susim uteraky, postelne pradlo, plachty a také nekrcive. V lete vesiam von. Tiez som spokojna, aj ked nevysusi dokonale do skrine napr. je to omnoho lepsie a aj aa skráti doba susenia v byte v zime....
Uz ju mam skoro 2 roky

martin_76
17. aug 2019

2v1 VRAJ nie je dobré, hovoria a píšu ľudia, ktorý majú 2 samostatne zariadenia HIHI.
U nás máme Hoover 2v1 a nedáme na ňu dopustiť. Áno je to už druhá práčka so sušičkou (predtým HotPoint Ariston) v podstate každý produkt, čo sa môže pokaziť sa aj pokazí. p. Murphy
(Plus plánované zastarávanie produktov - životnosť) Dnes sa aj tak, takmer všetky práčky vyrábajú takmer z tých istých dielov a tak až moc na nejakej značke nezáleží. (Teda pokiaľ to nie je nejaké Miele, alebo Bosch, Siemens za 1500€ a viac.)
Výhody: 2v1 zaberie málo miesta
Nevýhody: o chlp vyššia spotreba iba v prípade, že budete aj sušiť. Ak je práčka na 8kg tak 6kg suší. (Nie je až taká nevýhoda, ako sa zdá - napriek naozaj veľkému bubnu, sme tam zatiaľ nikdy naložili viac ako 6kg)
Samostatne spotrebiče
Výhody: Väčšia flexibilita môžete prať aj sušiť (v paneláku ani nie, limit bytová prípojka 25A istič a to je max 5700W na byt)
Ak sa pokazí jedno, druhé funguje, no ak sa pokazí práčka, tak sušička je tiež na dve veci 6-8kg len tak v rukách neoperiete
Nevýhody: v paneláku nikdy nie je miesto nazvyš.
Dúfam, že som podal vyčerpávajúce informácie.

baskarepkova
autor
17. aug 2019

dakujem za rady, fakt ste mi pomohli, cize som sa rozhodla pre samostatnu pracku a ako je to so znackou Gorenje? Pozeram v Okay je teraz za 488eur, je na nu zlava a vyzera sympaticky.. https://www.okay.sk/velke-spotrebice/ stvrty obrazok, ta co sa plni spredu ..Podla vas dobry vyber? Uz nechcem ten Electrolux, zapacila sa mi tato.
@michalka4193 ako je to so znackou Gorenje? Nepozerala som ani LG ani Samsung, beriem vasu radu a vyhybam sa im

michalka4193
17. aug 2019

@renatka100 ako? Lebo môžem. lebo taka práčka so sušičkou niesu vyrábané na to aby sa každá práčka aj skúsila lebo nemá toľko programu potrebných na sušenie a prečo som taká múdra lebo viem keďže manžel vyrábajú práčky a nie nieje len obyčajný robotník

ctrl
17. aug 2019
ctrl
17. aug 2019
baskarepkova
autor
17. aug 2019

@ctrl fiha, co sa clovek nedozvie, vdakaa, dobre vediet do buducna, zide sa! 🙂

michalka4193
17. aug 2019

@baskarepkova ja som nepovedala ze sú zlé značky Samsung a lgll len proste ono to je to iste tie isté komponenty v dizajne je rozdiel alebo v nejakých novinkách len práčka už nevydrží 15 rokov

michalka4193
17. aug 2019

@renatka100 a po ďalšie prečo práve mňa komentuje keď kopec žien neodporúčajú tak láskavo nekomentuj co píšem

miriamka24
17. aug 2019

@ctrl vďaka za info

nikussska12
7. aug 2020

@michalka4193 dobrý deň, aj mi viete poradiť konkretny tip pripadne aku mate vy a ste snou spokojna ? dakujem 🙂