Čo si obliecť na balet do SND?

29. dec 2022

Rada by som sa spytala tych z vas,ktore mate priamu skusenost,co sa hodi obliect si na taketo podujatie?Muz/zena.Chystame sa na Luskacika,a teda neviem...Nechcem to ani prilis prehnat v porovnani s ostatnymi damami,ani podcenit.Dakujem za rady ❤

kristina2412
29. dec 2022

Do istej miery oblečenie závisí aj od toho či sa jedná o dopoludňajšie alebo večerné predstavenie. My sme boli teraz 26.12. dopoludnia na Luskáčikovi.Ženy mali väčšinou šaty( nie veľmi slávnostné , skôr na bežné nosenie), lodičky,niektoré čižmy. Páni mali rifle , sako ,košeľu. Niektorí mali nohavice od obleku a košeľu. Ak idete večer volila by som elegantnejšie oblečenie. U muža oblek, u ženy šaty /sukňu, blúzku.

autor
29. dec 2022

@kristina2412 My ideme o 17 hod.Takze nemusi byt vyslovene spolocenska roba,saty?Stacia po kolena elegantne?Vsade citam ze opera,balet roba,tak preto aom zmatena.

rony2255
29. dec 2022

Nemusíš mať zrovna róbu, ale obleč si šaty, určite nechoď v nohaviciach. A tvoj muž by si mal dať nohavice, košeľu, sako.

kristina2412
29. dec 2022

Ak by to bol iný balet, určite by som volila dlhé šaty . Myslím že v tomto prípade stačia aj elegantné šaty po kolená. Luskacik je v podstate" detský balet" ,viac ako polovica divákov boli deti . Možno aj z praktického hľadiska ženy neprišli v dlhej róbe..

rony2255
29. dec 2022

""Špeciálne predstavenie – premiéra
Nech už ide o balet, operu alebo činohru, vo všeobecnosti platí, že premiéry si žiadajú naozaj formálne oblečenie. Dámy by mali zvoliť šaty s dlhším rukávom siahajúce minimálne pod kolená alebo elegantnú saténovú blúzku v kombinácii s dlhšou padavou sukňou. Neprípustné sú odhalené ramená, minišaty, no i opačný extrém – obrovské klobúky a honosné plesové tortové šaty. Páni by mali doraziť do divadla v obleku alebo prinajmenšom vo smokingu.

Predstavenie baletu alebo opery
Balet a opera pôsobia o niečo viac honosnejšie ako predstavenie činohry, a preto je dobré, ak tejto mienke prispôsobíte aj svoj outfit. Ak nejde o premiéru, na ktorú ste pozvaný ako špeciálny hosť, môžete z kódexu odievania trochu upustiť, avšak nie príliš. Balet či opera si žiadajú eleganciu, ktorá sa odrazí v dlhších šatách či sukni alebo smokingu prípadne elegantnom saku.""

""Čo si obliecť do národného divadla?
- Hodia sa malé večerné šaty a elegantné topánky na podpätku
- „Ak nemáte fantáziu, oblečte si čierne šaty so striebornými alebo zlatými doplnkami,“ radí Mária Holubová.
- Nič nepokazíte ani topom z ligotavého materiálu a k nemu krátkou sukňou s dĺžkou okolo kolien, prípadne dlhou sukňou po členky
- Ak nie ste sukňový typ, pokojne si oblečte elegantný nohavicový kostým
- Môžete si obliecť aj nohavice (hodvábne alebo zamatové)
- Zabudnite na rifle a športové topánky
- Muži by mali voliť jednoduchý tmavý oblek, košeľa nemusí byť len biela
- Do topánok si páni obúvajú čierne ponožky""

Toto mám z netu. Nie je dôležité, čo majú na sebe ostatní, ale čo hovorí etiketa.

janewithane
29. dec 2022

O robe by sa dalo uvažovať ak by to bola premiéra a pod. Pokojne stačí ísť elegantnejsie, krátke šaty ci sukňa a elegantnost dosiahneš aj sperkami, make upom a pod..

deniseee
29. dec 2022

Velmi radi chodime do divadla, filharmonie a pod. Oblecenie je vzdy spolocenske - manzel oblieka oblek, koselu, kravatu (samozrejme zodpovedajuca obuv, nie tenisky). Ja obliekam dlhe saty, pripadne saty nize kolien, ladiaca spolocenska kabelka, lodicky alebo cizmy (zalezi aj od pocasia). Neobliekam bundu ale radsej spolocensky kabatik. Uzite si to, su to prekrasne predstavenia a stoji to za to, dat tej chvili aj to krasne oblecenie a spravit tu chvilu este vynimocnejsou.

tulik123
29. dec 2022

Ajmy smeboli na luskacikovi pred par dnami 🙂 urcite to netreba prehanat ziadnu robu nepotrebujes 🙂
Normalne slusne oblecenie. Saty sukna alebo slusne nohavice. Rifle by som nevolila aj ked urcite stretnes aj takych. Posledne uz to ludia riesia menej ale mne sa paci ked sa clovek oblecie slusnejsie🙂 ale prehanat to urcite netreba 🙂)

ropucha6
29. dec 2022

Robu nepotrebujes 🙂 Kludne slusne saty, po kolena su uplne v pohode. Na kazdom takomto predstaveni najdes oba extremy, od rifiel po roby, skus nieco slusne uprostred.

autor
10. jan 2023

@kristina2412
@janewithane
@deniseee
@ropucha6 Dievcata a ked sa jedna o vecerne predstavenie Labutie jazero?Tam uz nebudu asi velmi deti,ale tiez zase vaham ci stacia za mna saty elegantne po kolena a lodicky,alebo mam cakat ze zeny budu uz skor v dlhych spolocenskych satach?Muz oblek to je jasne.Inak na tom Luskacikovi...boze...rifle,sveter,ti chlapi su fakt mnohi ako telce 🤦‍♀️

ropucha6
10. jan 2023

Ako som pisala aj pred tym, urcite tam budu aj v dlhych satach. Ak mas po kolena take elegantnejsie, je to okey. Ja by som si dlhe nedavala.

maryetta
10. jan 2023

Rifle som tak akurat dala synovi ked isli. Ale take elegantnejsie. Kosela sako.
Ale dospely chlap? Na taketo predstavenie to by som radsej nesla.
Naposledy ked sme boli-ale predstavenie v Presove. Za mnou sedela asi slecna. Minisukna. Ale ze ozaj mini. Riflova. Noooo viac mi netrebalo ☹

teleskop
10. jan 2023

no viedla som tam tenisky, u muzov kratasy, videla som tam plesove saty....

vroni
10. jan 2023

Uz som velmi davno nevidela zenu v dlhych satach v opere. Zato muzov v teniskach a rifliach pozehnane. Takze by som volila aj na vecerne predstavenie pekne spolocenske sary, urcite nie dlhe a uz vobec nie robu.

deniseee
10. jan 2023

Urcite ti stacia aj tie elegantne saty po kolena a lodicky ako pises. Majte krasny zazitok :D