Čo všetko potrebujem na háčkovanie?

lili777
15. feb 2012

Chcela by som sa naučiť háčkovať, len neviem čo všetko si mám k tomu kúpiť. Nejako sa tie háčiky asi aj rozlišujú. Kto mi poradí? A aký typ bavlny?

emily84
16. dec 2012

@bybi ja prave pozeram ze ty zijes v UK a kde presne? My sme v Skotsku 🙂

bybi
16. dec 2012

@emily84 jej..a ako sa vam paci? Dlho ste tu? My sme dole na juhu v Kente 🙂

emily84
17. dec 2012

@bybi Dalsia co tak daleko ☹ . Nam sa tu paci veru, sme tu uz 5.5 roka, tu som si nasla priatela, uz sme sa tu zabyvali, takze domov sa tak skoro nechystame. A co vy? Kolko ma dcerka rokov?

rozaliavoros
17. dec 2012

krásne vecicky ste porobili 🙂 prikladam link na vlny https://www.facebook.com/pages/Vlnky-pre-tvoril...
a linky na naozaj vela vzorov (aj ine ako ciapky) https://plus.google.com/photos/1134929575096718...
http://picasaweb.google.com/1072320242521673704...
hácku zdar 🙂

bybi
17. dec 2012

@emily84 My sme tu uz 10 rokov, prisli sme sem spolu aj s este vtedy s priatelom, 3 roky dozadu sme si kupili dom, takze domov sa tiez nechystame 🙂 Obaja sme si uz zvykli 🙂 a mala ma 5, v septembri zacala skolu 🙂 A priatela mas slovaka ci skota??

emily84
17. dec 2012

Tak to ste dlhsie ako my 🙂 My sme tiez kupili domcek, je lepsie platit hypoteku ako niekomu najom a uz sme v nom 2.5 roka.
Inak ako je to tu so skolkou? Odkedy sa chodi a je povinna ako doma? A 5 rocne deti chodia uz do skoly? Emily je este mala, tak som taketo veci este nezistovala.
Moj priatel nie je ani skot ano slovak, ale madar 😀 . My sme taka mix rodinka, ja slovenka, on madar a mala Emily je britka, tak si vies predstavit tie reakcie ked niekam cestujeme 🙂

petrife
2. jan 2013

Dievčatá ďakujem za naštartovanie, práve táto diskusia a zopár albumov s krásnymi háčkovanými vecami ma donútilo ísť do galantérky, kúpiť háčik a vlnu a háčkovať. Pridávam môj prvý pokus, čiapočka je len jednofarebná, lebo som si pre istotu kúpila len jedno klbko, že ak mi to nepôjde, tak aspoň nezostane nazmar, ale minula som ho celé a už sa teším, kedy pôjdem na nákup ďalších 🙂 Treba vylepšiť techniku, lebo ešte to nie je ono, ale hádam sa vytrénujem.

emily84
2. jan 2013

@petrife Krasna ciapocka, mas sikovne ruky a ta kvetinka je super 🙂 No i tak je najkrajsia modelka 🙂

philipha22
3. jan 2013

@emily84
@bybi ako Vam to krasne ide.... ja sa trapim s ciapockou a stale som nepochopila ako rozhackovat 4 rad ☹ a zacne sa mi to zuzovat... je niekde konkretne video??? Lebo ja to potrebujem vidiet fakt ze do posledneho ocka... lebo inak sa asi nehnem ☹

emily84
3. jan 2013

@philipha22 ahoj, ja som sa ucila iba z videa, mne by asi len obrazky nepomohli, tu je link

https://www.youtube.com/watch?v=xBc0x47niUU

a od nej su tam aj dalsie videa, drzim palce pri hackovani 🙂

lucka654
3. jan 2013

@philipha22 rozháčkovavaš stĺpiky v každom rade až do požadovaného priemeru:1. rad:napr. 10 stĺpikov, 2.rad každý druhý stĺpik, 3. rad každý tretí atď. rozháčkované stĺpiky sú vždy nad sebou.Takto sa to pekne rozširuje.Dúfam, že som napísala zrozumiteľne😀 Ak nie, tak daj návod.

philipha22
3. jan 2013

@lucka654 ja som asi fakt mimo hackovania 🙂 stlpiky, nahodenie...vsetko zvladam.... ale akosi tym pojmom nerozumiem ☹ pri tej ceske co ma videa na youtube... tak ked som pozerala tak tam je jedno video o pridavani... takze ak som to spravne pochopila vzdy na jednom rade sa prida 1 stlpik ?

https://www.youtube.com/watch?v=ZP7jejUC79I


v jednom navode bolo presne ako pises....2. rad kazdy druhy stlpik, 3. rad kazdy treti ...a ja si to akosi neviem predstavit ☹

emily84
4. jan 2013

@philipha22 Tak teraz neviem ci potrebujes vediet ako sa robi pridavanie alebo rozhackovavanie.
Pridavanie je, ked potrebujes vec rozsirit, napr. ciapocka - to znamena, ze pridavas extra sltpiky aby ich bolo viac a viac v rade. V navodoch to byva vacsinou rozpisane ze 1,1,1,1,1,2 - to znamena, ze robis po jednom, klasicky a ked prides k dvojke, do jednoho ocka spravis 2 stlpiky a pokracujes jednym a opat dva ked prides po dvojku, atd.
Rozhackovavanie je vlastne uberanie, cize vec zuzujes - z viacerych sltpikov spravis jeden.
@lucka654 Lucka oprav ma ak sa mylim, lebo ja som tiez len zaciatocnik a s tym rozhackovavanim som mala i ja problem ak si pamatas 😀

philipha22
4. jan 2013

@emily84 Dakujem 🙂 uz som na to prisla, ale oprav ma ak sa mylim.... na zaciatku si spravim retiazku, spojim pevnym okom, rozhackujem dlhymi stlpikmi....potom dalsi rad uz rozhackujeme.. 2 rad kazdy 2 stlpik, 3 rad kazdy 3 , 4 rad kazdy 4 atd.... kym vlastne neprideme k priemeru kruhu , ktory dostaneme nameranym obvodom hlavky : 3,14.... ked je uz priemer kruhu dostatocny na obvod hlavky, potom vlastne uz len pokracujeme v dalsich radoch, ale bez akehokolvek rozhackovania atd...takze len udrziavame pocet ociek a stlpikov a tak ideme az do konca, kym bude dlzka ciapocky dostatocna...a na konci ukoncime napr.obluciky, alebo pikotky...????? Este otazocka...v ktorej casti pri hackovani pouzivam zhackovanie /tzn.uberanie/ ???

emily84
4. jan 2013

@philipha22 ano, myslim, ze je to ok 🙂 No uberanie je ak potrebujes vecicku napr. zuzit. Ja som sa s tym natrapila ked som robila papucky pre malu, sama doteraz neviem presne ako to robit... ☹
Potom daj foto ciapocky 🙂

philipha22
4. jan 2013

@emily84 moja prvotinka 🙂

emily84
5. jan 2013

@philipha22 Jeeej ta je paradna 🙂 Super, velmi sa mi paci 🙂 A vidis, ze to ide.
Ja som si povedala, ze najblizsie dni stravim jeden vecer na pc a ten druhy hackovanim, lebo nic ine nerobim len konikujem 🙂

philipha22
5. jan 2013

@emily84 🙂 tak ja som sa zo zaciatku na hackovanie pozrela len zbezne a myslela som si ze to staci....ale fakt nie 😀 naposledy som sa tak zacitala a skusala ze bolo 4:30 ked som zistila ze je na case ist do postele...ale tak stalo to za to...na druhy den som sa mohla pustit do ciapocky 🙂

lucka654
5. jan 2013

@philipha22 Presne tak 😉 Čiapočka je krásne a emily má pravdu-uberáš, keď potrebuješ zužovať 🙂 Na mimibazare máš veľa návodov a pekne rozpísaných.

philipha22
5. jan 2013

@lucka654 musim este nastudovat nejake papucky, atd..... ale tak snad sa nieco podari 🙂

lucka654
5. jan 2013

@philipha22 Určite.Pozri ten mimibazar, tam nájdeš hocičo-čiapky,papučky,šále,.....

lili235111
5. jan 2013

Ahojte baby...tak som konecne vyskusala aj ja hačkovanie a vyslo mi taketo nieco,mne sa to paci na to ze je prva je fajn 😉

emily84
5. jan 2013

@lili235111 Parada, aj ja chcem najblizsie vyskusat dvojfarebnu ciapocku a usanku.... mozno bude aj po zime kym ju ja dokoncim a vobec zacnem... 😀

lili235111
5. jan 2013

@emily84 dakujem ,no ja viem zatial len nieco taketo na ine sa tak nejko neodvazim 😀 ale naspodku je roztiahnuta lebo mi ju amina natiahla trochu lebo sa bala ze malej bude malicka :-/ tak preto mozno vyzera ze je spicata

emily84
5. jan 2013

@lili235111 Nie, vyzera super, hlavne ze na hlavicke sedi dobre 🙂 ja som zatial tiez len jednu podobnu ciapocku spravila, uvidime co bude dalsia vec... a ta farebna kvetinka sa ti podarila 🙂

lili235111
5. jan 2013

@emily84 jaaaj keby vies ako som sa tesila som to robila podla jedneho super navodu na nete tak podrobne som hadam nic nerobila 😀 a spravila som ju asi za 20minut a to som spravila o 3 rano a jak som sa tesila vyskocila som zo sedacky a zacala som skakat od radosti 😀 a potom som si spomenula ze byvame na 3.poschodi a pod nami su stary susedia 😀

veronice
5. jan 2013

ahojte 🙂 citala som si vasu diskusiu a tak som sa nazhavila ze som si hned na druhy den kupila hacik, priadzu a uz hackujem jedna radost (aj vas z toho boli malicek ci len mna? :D). Kazdopadne placka hotova, uz jej len davam potrebnu dlzku (babo nemam takze to robim na svoju velku hlavu :D...a to este bude trocha trvat :P) Ked ju dokoncim, rada sa s vami podelim 🙂
Haciku zdar! 🙂

emily84
5. jan 2013

@veronice Super 🙂 Tak nech sa ti dobre hackuje, no mna z toho skor bolel ukazovak, kam som si naberala priadzu, lebo ja si vzdy vela naberiem az mi v prste neprudi krv 😀 😀 😀

veronice
5. jan 2013

@emily84 noooo, druha ruka tiez bolela, ale skor zapastie - ako som tocila priadzu na prst :P rada by som to dnes dokoncila ale nevidim to ruzovo :D

emily84
5. jan 2013

@veronice Tak vies, cim vacsia hlava, tym to dlhsie potrva 😀 raz dokoncis 🙂