Concor - vedľajšie účinky

meli888
5. júl 2022

Ahojte ,užíva tu niektorá Concor ?🙂 Mali ste vedľajšie účinky nízky tlak ? Napríklad 90/67 je to normálne ? Alebo si telo musí len zvyknúť ;)srdce mám úplne zdravé len mám problém s tlakom a pulzom

majamat
5. júl 2022

@meli888 kazdy liek na tlak sa uziva preto,a by tlak znizil.
predtym si neico uzivala?

meli888
autor
5. júl 2022

@majamat toto su moje prvé lieky na tlak a pulz

majamat
5. júl 2022

@meli888 a kolko tbl uzivas? a aky si mavala tlak a pulz?

meli888
autor
5. júl 2022

@majamat užívam 2.5 concoru ,predtým som mávala tlak tak 130/90 ( a vyššie) a pulz som vždy mala okolo 120 to bol môj bežný ale už sa mi stalo že ma sanitka brala aj s pulzom 186

meli888
autor
5. júl 2022

@majamat preto je teraz pre mňa nezvyk mať až takýto nízky tlak

tatianaba
5. júl 2022

@meli888 Ale nizky tlak nie je vedlajsi ucinok,ten liek je na znizenie tlaku. Ja som ho brala dlhodobo,ale potom uz nezaberal,tak ho doktorka zmenila.

meli888
autor
5. júl 2022

@tatianaba asi som zle položila otázku 🙂 skôr ma zaujímalo či je bežný taký nízky tlak pri Tom lieku

meli888
autor
5. júl 2022

@tatianaba lebo mi príde až moc nízky

tatianaba
5. júl 2022

@meli888 Ahaa,uz chapem. A aj sa citis nejako zle? Toci sa ti hlava napriklad? Ako dlho liek beries?

majamat
5. júl 2022

@meli888 no je to dost nizke. zrejme ti tneto liek nepasuje.
neviem aky velky vplyv na pulz ma, lebo sa casto pouziva prave na vysoky tlak.
ani davku nemas moc vysoku-.

mozno skus zavolat dr.

meli888
autor
5. júl 2022

@tatianaba ja som ho začala od včera užívať ,tak preto si zisťujem čo najviac ,nie zle sa necítim

meli888
autor
5. júl 2022

@tatianaba ja sa dosť zo všetkého stresujem ,doteraz som sa budila na veľmi vysoký pulz a teraz som zas vstala na to síce už nie je vysoký ale vstala som

tatianaba
5. júl 2022

@meli888 Najlepsie je opytat sa doktorky,lebo ten tlak ti klesol dost rychlo. Moze to byt len prechodne,ta liecba sa musi nastavit spravne.

pivonka6
6. júl 2022

@meli888 prestan sa stresovat, budes mat dobry tlak.

nevenka
6. júl 2022

@meli888 ja som brala aj 5mg, takto velmi mi ho neznizil, pulzy tak 48 v spanku a bezne okolo 56-65, tlak 109/75, ale ja som mala hyperfunkcou stitnej zlazy, ked sa mi ta upravovala, tak som postupne presla na 2,5mg, az vysadila. Tak neviem. Treba sa poradit s kardiologom.

nevenka
6. júl 2022

No a tlaky som pred liekmi mavala bezne 150/100, takze to Ty podla tohto nemas ani tak vysoky ten tlak, len tie pulzy su vysoke. Ja by som skusila napriklad brat magnezium - formu bisglycinat.
Mne niekedy vyskocil tlak aj na 180/130, co uz bolo fakt vela, to ako tie hormony sa blaznili.

nevenka
6. júl 2022

@pivonka6 toto nie je vzdy pravda...

fiafia
6. júl 2022

@meli888 beriem Concor. Zmenili mi ho z betalocu. Niekedy mávam takýto nízky tlak. Príde útlm okolo 16 a mám ho takýto nízky. Zatiaľ riešiť nejdem lebo nastaviť liečbu je ako za trest a znovu sa mi do toho nechce. Tiež som mávala vysoké pulzy. Ja som však pred liečbou skúšala magnézium a az keď som videla ,že bez liekov to nepôjde tak som začala brať. Vo väčšine prípadov sú už navždy.

meli888
autor
6. júl 2022

@fiafia mne kardiologička povedala že mám postkovidovy syndróm a že si mám len kúpiť nejaké vitamíny ale vitamíny mi pri mojom pulze 150 v noci keď som sa prebudila nepomáhali ,až moja doktorka mi dala tento concor

meli888
autor
6. júl 2022

@fiafia takže sa nemám obávať takého nízkeho tlaku vravíte ?🙂

fiafia
6. júl 2022

@meli888 nízky tlak nieje nebezpečny aspoň mi to stale vravia 😁 tieto lieky všeobecne znižujú nielen tep ale aj tlak. Ak sú podrobené vyšetrenia a srdce je v poriadku dala by som tomu čas. Nastaviť sa na liečbu chce nejaký čas. Mne dávkovanie upravoval snáď 4krat 😂