Darček pre 80 ročnú babku. Máte nejaký tip?

libka1
21. aug 2010

Už ťažšie chodí, skôr posedáva, býva na dedine, nemáme predstavu čo by ju potešilo. Chceli sme jej zaplatiť kúpele, ale tam by nešla a iné nás nenapadá 😅

mata2
21. aug 2010

ahoj,
nasa starka oslavovala 80-ku pred rokom,a myslim ze najkrajsim darcekom bolo pre nu to,ze sme prenajali salu v kulturaku a na oslave sa zisla komplet cela rodina,lebo inak by sme jej museli prist zablahozelat kazda rodina zvlast,kedze nas je tolko,ze by sme sa vsetci nemestili ani na dvor,nie este do jej maleho domu. 😅 .starka je na tom zdravotne uz dost zle,takze by to bolo aj vycerpavajuce,aj by to nemalo ten pravy slavnostny charakter 😉
tiez sme nevedeli co jej kupit,do kupelov by tiez uz nesla,tak sme to vyriesili kvetmi samozrejme,a dali sme jej urobit darcekovy kos z diabetickych potravin,a myslim ze ju to potesilo /je maskrtna 😀 /.

ak je tvoja starka veriaca,mozno by ju potesil obraz z nabozenskou tematikou,ak ma rada kvety,tak trebars nejaky pekny kvet v crepniku,sada obrusov..

ejasmeja
21. aug 2010

@libka1 ahoj, a co ma starka rada? mozno by ju potesila aj ziva hudba, ktora by jej hrala oblubene pesnicy jej mladosti. ale to najprv musis vyzistit, ktore to su. alebo ludova hudba? stari ludia si uz nepotrpia na hmotne dary. najviac ju potesi, ze budete spolu, kvety, sladkosti pripadne dobra kniha, ak este cita a rada cita. ak o starkej napises viac, urcite ma este nieco napadne 🙂

aero
21. aug 2010

aspoň , moja babka vždy vraví : mne už nič netreba
skúste možno tú oslavu vo väčšom rodinnom kruhu, možno aj nejaké kamarátky,susedky ......
trošku posedieť, pospomínať...........
aby mala pocit, že je pre Vás dôležitá , že ju potrbujete aj ked už nevládze tak ako predtým,
že ju milujete........., lebo neviete dokedy sa bude tešiť s Vami ......hmm....... toľko ja 🙂

briketa
21. aug 2010

my sme vsetci dokopy dali pobyt v kupeloch. odvtedy chodi kazdy rok 🙂

len.petra
22. aug 2010

my sme dali nášmu dedkovi na 80tku spraviť knihu s fotkami a básničkami. Veľmi ho to dojalo a bol neskutočne šťastný 😵
Ide o to, že treba nenápadne pozbierať fotky zo života, fotky rodinných príslušníkov a vo firme, ktorej kontakt Ti pošlem do IP Ti z toho urobia knihu. Dedkovci si už nepotrpia na drahé dary, skôr na také, ktoré im spríjemnia chvíle samoty a vyčaria pri každom otvorení úsmev na tvári 😉

atrami
23. aug 2010

@libka1 , maľovaný, kreslený, prípadne veľkú fotku vnúčat.

miracko
23. aug 2010

Aj ja by som bola za nieco také ako tá spomienková kniha s fotkami alebo potom niečo také ako obraz z náboženskou tematikou ak teda babka chodí do kostola, aj to s tym kulturakom bol super napad a urcite by som pozvala aj stare kamosky alebo dobre susedky... a hlavne aby ste boli vsetci spolu... 😀

dada2004
8. nov 2010

LUDIA...JA SOM UZ ZUFALA..JA FAKT NEWIEM CO JEJ MAM DAT.V MARCI NAM ZOMREL DEDKO,TAKZE BABICKA NECHCE UZ ANI OSLAVU,LEN JEJ JE SMUTNO ZE JE DOMA SAMA BEZ DEDKA.JA SOM MOMENTALNE BEZ PRACE CIZE ZIADNE PENIAZKY.SOM JEJ POSLEDNA NAJMLADSIA VNUCKA ZO VSETKYCH DETI..A SOM..NO SOM TO JA 🙂
LUBIME SA NAJVIAC NA SVETE...CHCELA SOM JEJ KUPIT 80 RUZI...NO CENA..JAAAAAJ...POTOM ZE OBRAZ KDE SME VSETCI..NO NEMAM VSETKYCH FOTO..TAK JA NEWIEM. 😢 PORADE MI NIEKTO....DAKUJEM..VNUCKA Dada

olifcek
8. nov 2010

co tak originalnu tortu a deku k telke? to je taka, do ktorej sa fajne zabali a su aj v syhrievanim na krize...ci masazne a zaroven vyhrievacie kreslo?

brisilda
8. nov 2010

ja by som kupila velku kyticu 😀 ta potesi kazdu zenu v kazdom veku + deka je dobry napad kedze pises , ze posedkava popripade tu vyhrievaciu dekualebo vyhrievacie papuce 😀 😀 😀

lulu19
8. nov 2010

my sme tiez kupili velku kyticu a nasa starka lubi sladkosti tak sme jej dali urobit darcekovy kos sladky a potesila sa 🙂

bianca
8. nov 2010

ja som robila babine na 70 -ku tortu a skladali sme sa rodina na zahradny nabytok

anielik
11. nov 2010

@dada2004 ak ej to este aktualne...tak jej sprav taku kolaz kde su vsetci...my sme tak robili nasmu dedkovi na 90tku a strasne sa mu to paci... ma tam len nas...tiez som jeho "naj" neposlusna ale jeho vnucka :D
Kupila som taky jednoduchy ram...teda vlastne len sklo a spravili tam fotky...take usmievave aj A4 a ine mensie a deti tam spravili odtlacky nohy a ruky... malo to vacsi uspech ako darcekovy kos od jeho syna (mojho uja) hoci ma rad sladke... dokonca sme hned museli najst klincek a zavesit mu ho 😉

lucka127
12. nov 2010

ahoj matka,ak neveis co darovat pozri si moju stranku mozno ta inspiruje🙂bravaju to bezne ludia aj na jubilea🙂
www.utulnydomov.wbl.sk 😉

lucka1987
12. nov 2010

my sme dali dedovi okrem kytic a podobnych jubilejnych veci ako( tanier , pohar a tak) fotoalbum rodiny s fotkami usporiadanymi od najstarsich...aj s popisom...(myslim ze to tu niekto uz spomenul) .... taktiez mm kupil svojej babke vyrezavany obrazok od rezbara s nabozenskou tematikou( nemusi byt len nabozny)

zuzla79
15. nov 2012

Viem, že je to už neaktuálne, ale my sme darovali našej babči predplatné regionálneho týždenníka. A tak i keď už nechodí veľmi von, má stále prehľad o tom čo sa kde v jej kraji šustlo, kto sa s kým vzal, kto umrel, aké bábo sa narodilo, kto koľko spreneveril a tak 😉

sevecka
18. máj 2013

Tak tomu ver ze mame tip XXXL tv ovladac ked to uvidis odpadnes: http://www.coolish.sk/vynalezy-gadgety/jumbo-tv...
Ma to fakt giganticke rozmery... sice som to dal otcovi ale babke to moze byt tiez ))))))))))))))))

adkamica
4. jún 2013

Tak ja mám teraz tiež babku pred 80kou a mňa tak napadlo urobiť strom života, tak som si pozháňala fotky všetkých detí, partnerov, vnúčat a pravnúčat ich mená a dátumy narodenia tie nalepím na lístok, fotka má rozmer 7x5cm, pod fotku meno s dátumom narodenia a postupne lístky polepím na strom, na kmeni babka s dedkom, 8 detí, čiže 8 konárov a z každého konára pôjdu malé rozvetvené konáre podľa počtu členov rodiny. Každá rodinka má inú farbu listov, keď to bude hotové pošlem foto, mala by som to mať hotové do dvoch týždňov. Potom to už len dám zaskliť, ale bude to nádherné tomu ver.

timka666
26. apr 2016

Mi sme jej kupili nejake pekne botasky a hodinky chceli sme aj hojdacie kreslo ale potom sme isli na cely den do aqva city poprad kupili sme si aqva paket

petka47
Odpoveď bola odstránená
Zobraz