Dilema pri kúpe domu

ruthike
4. máj 2015

Caute baby,

Poprosim tie, ktore byvate v dome alebo mate skusenosti s byvanim, aby ste zdielali nazor.
Manzel chce kupit maly dom a malu zahradku, som za,len mame mensiu dilemu: nas rozpocet nam neumozni lahko kupit dom v lokalite kde byvame teraz.Ak kupime tu, tak v povodnom stave a bude tak musiet zit aspon 2 roky.Ja vygruntujem co sa da,ale naposledy som tak zila ako mala na navstevach u babicky a to bolo okey - vsak sme rodina.Ale niecie 15 rocne wc, kuchyna,koberce atd ma az tak nenadchyna🙂 na druhej strane : lokalita je to super a mame tu vela kamaratov (s niektorymi muz vyrastal) s detmi.Inac sa budeme musiet prestahovat za mesto, 40 minut autom.Dom si mozme kupit vacsi, aj si ho pekne zariadit, ale stvrt az tak pekna nebude a budeme musiet vytvorit nove kamaratstva. Vy mate ake skusenosti? Vdaka

lucianakoniku
4. máj 2015

@ruthike ja si myslim ze lokalita je dolezitejsia ako to ci budete par rokov v provizoriu. Teda ak to beriete z dlhodobeho hladiska - v meste bude mat vas dom a najma pozemok vyssiu hodnotu, ste blizsie k sluzbam , amaratom, nemusite nikam dochadzat 40minut. Preratajte si cas ktory vy ste stravili rozvozom deti a seba do skoly a do prace vs. cas ktory by ste stravili cestovanim ak by ste ostali byvat tam kde ste teraz - mozte ho venovat rodine, sami sebe...
wc a koberce po predchadzajucich majiteloch lahko vymenite, to nie jw taka velka polozka. Postupne si vsetko porobite podla seba.
Ale ten cas straveny dochadzanim a blizkost znamych vam nic nevynahradi.

stepanka274
4. máj 2015

Absolutny suhlas 🙂

bonaqa2013
4. máj 2015

no neviem či by som chcela ísť do nejakého starého domu. lokalita je dôležitá, ale do starého.... Radšej by som hladala ešte ďalej.....

margarita
4. máj 2015

suhlasim s tym, ze jedine, co nikdy nedokazes zmenit je lokalita 😉
mozes mat uzasny krasny hypermoderny domcek v poli, a este 10 rokov bude len v poli 😝 ,a stravis hodiny cakanim v zapche rano aj vecer a vozenim deti vsade mozne....ja by som urcite uprednostnila prijemnu lokalitu aj so starsim domom, lebo zariadenie ci aj sanita a pod. su urcite mensie polozky nez pozemok a novostavba kdekolvek.

idealne je postavit nove, lebo prerabat stare vyjde casto v konecnom dosledku viac.

tova
5. máj 2015

@ruthike starsi dom v meste kde ste. Prve 2 roky, zacnes s opravou kde netreba financie alebo len minimalne, okolie domu, ked bude cisto a upratane , 2 roky zbehnu hned, a pomaly sa da prerabat izba po izbe. Ale zase nie aby to bola zrucanina. V konecnom dosledku radsej by som chcela troche mensi dom (po opave) v dobrej loalite, ako vacsi v nejakej doline.

michaela1711
5. máj 2015

My hľadáme tiež domček a my sme zatiaľ ešte ten pravý nenašli ale hladáme taký aby nám vyhovel finančne aby nebolo na ňom moc potrebných prerábok a aby bol lacnejší aby nám vyšlo z úveru aj na menšie prerábky. A potom ostatné postupňe čo nebude také nevyhnutné na prerábu. Tak mi to takto riešime a určite hľadáme niečo čo najbližšie k našej lokalite aby sme moc potom neprevozili.

eeffka
5. máj 2015

@ruthike kupte dom tam kde byvate teraz
2r je nic a koberec, zachod a kuchyna vas nezruinuje ( 100+50+300), natolko aby ste sa odtrepali dakam za kopecky a mesacne len prevozili cez 100e

ruthike
autor
7. máj 2015

@eeffka dakujem za radu.kiez by sme sa mohli pohybovat v takych cenovych relaciach🙂 nezijeme na sk, tu lacnejsiu kuchynu nekupis pod 3000 - 3500 a to som bola v ikei aj u domacich majstrov.

ruthike
autor
7. máj 2015

Dakujem vsetkym za rady, cenne typy

eeffka
7. máj 2015

@ruthike tak tie naše "poľské" nabytky sú aspoň na niečo dobré

ruthike
autor
7. máj 2015

@eeffka no co ma depta, je, ze ono je to dost pravdepodobne rovnaka krajina povodu tie laminaty, len prave drevo miestni spracuvaju, laminaty si daju narezat a poslat🙂 a este ti to aj polski chlapci montuju:D kiez by bol moj muz zrucny ako svagor alebo moj tato, vselico by sa dalo poskladat🙂