Facebook

fuuuha
12. feb 2013

Žienky, už tu bola podobná téma....ale nedá mi to. Mám dve deti a som po štyridsiatke. Píšem to preto, že už nie som z tých najmladších, ale aj napriek tomu si nepripadám ani zaostalá, ani stará, ani nemoderná....mladých ludí mám rada a viem, že to co bolo za nasich mladých čias...sa neda vonkoncom porovnavat s dobou, ktora je teraz . Jednoducho vtedy bolo tak a teraz je uz inak...vo veľa veciach a nechcem porovnavat, co je lepsie, lebo su to skratka neporovnatelne veci. ALE!
Facebook .....to, že su tam a funguju tam firmy...ok. Ze tam funguju deti v tinedžerskom veku..ked také to pretrčanie sa a zveladovanie sa patri k tomu veku, tomu tiez rozumiem. Ak ked s malou rezervou, ale dajme tomu....(dievca, ktore sa foti v kupelni, spuli pery...pol dna sa pred tym maluje a češe...potom odfoti dvesto fotiek az tych vyberie tri najkrajsie a vystavi to tam a caka, kto ju ako olajkuje a kolkokrat a proste vychvali....ehm, tak....ako vravim....ako matka poviem svoj nazor,, že čosi mi na tom vadi..ale prižmurim oci .....nad 15 ročnou žabou). Moja otazka ale znie: je normalne, ze taketo nieco robia aj dospeli ludia? OK, beriem, ze asi v nie takej miere..ale predsa. Odfotia sa na dovolenke pri mori a sup..este ani nie su doma a uz su tam vystaveni. Samozrejme len tie najkrajsie fotky...skaredu tam neda nikto, ze ano? Zena....napriklad 40 rocna v plavkach vystavi na obdiv opalene telo a caka, co svet na to....a "svet" hiiika, obdivuje, lajkuje....a ona na tie odkazy reaguje...(po hodine..po par minutach...zrejme caka, kto co napise), ze ooooo, dakujeeem vam....dakujeeeem. Och, och ani som necakala tolko pozitivnych ohlasov...atd. Alebo iny priklad....viem napriklad, ze kamarat ma ziarlivu zenu, ktora povedzme...(z mojho pohladu velkou mudrostou a inteligenciou neovplyva...) a postazuje si , aky histericky vybuch mala vecer kvoli nejakej hluposti....ziarlivostny vybuch (podla opisu to je uz na odbornu pomoc podla mna..ale to je vvedlajsie) a na druhy den mi ukazuje nejake svoje foto...a ju si tam tiez povkladal. Tak sa pytam, ci sa takto vecer este udobrovali, lebo mi to nie je celkom jasne...preco by si chlap po takej hadke daval na FB svoju manzelku.....a Vraj ona mu kazala..tak ,aby bol klud v rodine...ze muje to prakticky jedno.....A jej na tu fotku pisu zase chvaly nejaki ludia..aka je uzasna a krasna a ako nestarne (od kamarata viem, ze ta fotka ma 8 rokov) a ona, dakuje a dakuje...a dusuje sa, ze to kvoli takemu dobremu manzelovi....
Teraz su plesy....a deje sa na FB presne toto iste....
Pytam sa. Zda sa Vam toto normalne? Vsetko to nacancane stastie...vsetko to ohurovanie...vsetko to vykrikovanie do sveta...aky su krasny, stale mladi...ako sa maju a lubia.....kde uz vsade boli a ako pokracuje ich stavba?
Je normalne, ked niekto počas Stedreho večera (o pol siedmej vystavuje fotky) na FB ? Lebo ja vtedy rozbalujem darceky, veceriam, rozpravam sa s detmi pri stole....proste som s rodinou...aspon na chvilu zabudoam na pc a vsetko s nim spojene..... Vidim to tak, ze ja zijem...kym oni spracuvaju neustale material na ich nastenku.....
Aj ta mamicka v tom predchadzajucom prispevku rozoberala temu, ze ci je vsetko to vystavovane stastie zive? Alebo falosne? Preco to ti ludia robia a ci vsetky tie dokonale rodiny s dokonalym image...citia potrebu tu svoju dokonalost kricat von..alebo je to naopak. Ze su si sami neisti ti ludia a potrebuju spatnu vazbu a akesi potvrdenie zvonku, ze ....ok...ste super.....Hm?

fuuuha
autor
12. feb 2013

..juj, ospravedlnujem sa za chyby....a preklepy..prosim brat s rezervou...neopravovala som to, tak sorry 🙂

katkas1
12. feb 2013

ani nie, ja by som cely facebook a podobne hovadzke stranky zakazala

soldi
12. feb 2013

@fuuuha v prvom rade- myslim si, ze Ta vobec nemusi zaujimat kto si tam co dava, kedy a z akeho dovodu pokial sa Ta to osobne netyka 😉
a dalsia vec: myslim, ze kazdy clovek bazi po uznani, otazka je potom, ze v akej oblasti, v akej miere a akym sposobom ho dosahuje.

ak Ti niekto na fb vadi, tak ho vymaz, nie je nic jednoduchsie, vsakze?

mne napr. pride uplne uletene napisat takyto prispevok len za ucelom ohovarania niekoho.

katkas1
12. feb 2013

@soldi a to by si nebola ty keby si nemala takyto komentar, ze?

marcy77
12. feb 2013

Bola som na jednom školení, kde mi tvrdili, že kto nie je na facebooku, nežije.
Môj názor: žijem, preto nemám čas na facebook. Mnohým súkromie nič nehovorí. To čo sa tam deje, podľa mňa normálne nie je.

katkas1
12. feb 2013

@marcy77 suhlasim

soldi
12. feb 2013

@katkas1 mas problem s tym, ked vyjadrim svoj nazor? co mam vyjadrovat nazor niekoho ineho? 😀

freyjanr
12. feb 2013

@fuuuha mne na FB hlavne nepride normalne to ako kazdy informuje o svojom pohybe napr.:varim blabla o chvilku:dovarila som blabla je to vyborne,o chvilku:idem do mesta na kavicku,o chvilku:sedim v meste a bla bla(odoslane z mobilu) pripadne vety tipu mam depku na ktore je milion odpovedi preco?co sa stalo?a dotycny/a nechaj tak nechcem sa o tom bavit....tak na co to tam dava???nechapem 😀

zivika
12. feb 2013

@fuuuha podla mna si taki lidia len potrebuju nieco dokazat, ukazat ostatnym, ze aky oni maju uzasny zivot 🙂 mozno takto zakryt nejake komplexy a pocit menejcennosti...pokial im nevadi, ze prichadzaju o sukromie, je to ich vec, nech si na FB vyvesia aj neviem co 🙂 ja teda na socialnych sietach moc neficim, lebo nemam potrebu sa pred niekym ukazovat a tiez nepotrebujem sledovat kto ako vyzera alebo kde bol 🙂 ale absolutne mi to neprekaza 😉

katkas1
12. feb 2013

@soldi nie len je divne ze mas skro vzdy taketo debilne poznamky ale pre mna za mna si pis co chces

soldi
12. feb 2013

@freyjanr he he, tak ja mam asi nejaky divny fb, ale taketo odkazy tam mavam velmi zriedka 😀

ako, verim, ze to tam asi niektori prehanaju, ale ja to fakt nezazivam. pravidelne vymazavam priatelov, zariekla som sa, ze nad 250 sa nemozem dostat 😀
nechavam si len ludi, ktorych prispevky mi nieco davaju, plus dobrych priatelov, alebo s ludmi, s ktorymi inak v kontakte nie som a zaujimam sa o nich 🙂

soldi
12. feb 2013

@katkas1 vidis, a podla je hlupa Tvoja poznamka, ked pises do temy len za jedinym ucelom- pokusit sa niekoho urazit 😉

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkas1
12. feb 2013

@soldi ja ta nechem urazat, len si to precitaj v ako tone si to napisala a to sa mi nepaci...to je zase moj nazor

freyjanr
12. feb 2013

@soldi no ja mam priatelov vzdy pod 100 len priatelove netere v puberte ma dostavaju takymito odkazmi :D

fuuuha
autor
12. feb 2013

soldi...budem s tebou polemizovat...mna to nezaujima...nemam tam konto. Dieta tam ma konto....tak zoo par - krat som kukla....ze o co tam vlastne ide. To len pre objasnenie.
Ale ak ma to nema zaujimat, ako ty pises....tak pre koho to tam ti ludia davaju, hm?
Ja ked napeciem tortu decku, tak sa tesim..ak sa podarila a tesi sa aj dieta. Odforim sije mozno pre radost, ze raz budeme doma spominat, akuze som to v 2013 spachala torticku. 🙂 Ale necitim potrebu okamzite vytrubovat dosveta...ze haloooo, oslavujemeeee...este stale oslavujeme...a ahaaa, co jeme...a ahaaa, aka som uzasna....coo som napiekla.....Nerozumiem tomu, myslela som si, ze dospelak...taky premerny si skor naopak ...strazi to cenne..a sukromie povazujem za cennost. A vidim, ze nie...ze je tam pol sveta (obrazne povedane) a preto sa relevantne pytam, co je vlastne normalne..lebo ja si pripadam dost cudne...az mi nie je dobre, ked to vidim, ze preboha...preco sa toto deje?

soldi
12. feb 2013

@katkas1 jaaaj, tak Ty niekomu napises, ze ma, citujem: "debilne poznamky" a vzapati napises, ze nechces urazat? 😀 a potom sa blahosklonne ukryjes za: "to je moj nazor" 😀 si ma pobavila 😀

mne sa tiez vela veci nepaci, ale riadim sa heslom: zi a nechaj zit 😉

soldi
12. feb 2013

@fuuuha ja sa nechcem nikoho zastavat, urcite to niektori prehanaju, ale niekedy za tym moze byt dovod, ktory nevidis. malokedy vidime do druhych ludi a pozname ich pohnutky. Tebe sa moze nieco zdat povrchne, ineho to moze naplnat.

to mas presne ako s albummi detskeho oblecenia: niektorym zenam to pride chore, niektore si to radi pozeraju a niektore sa z toho vyslovene tesia. nemaju starosti, uzivaju si, tak preco sa netesit z malickosti?

co sa tyka tej torty: uplne banalne vysvetlenie. bavila sa s kamoskou, ze vyskusa upiect tortu. upecie ju, podari sa, tesi sa. tak preco sa o svoju radost nepodelit? preco sa nepochvalit kamoske aj ostatnym, ako sa vydarila? co je na tom zle?
keby nebol fb, tak by kamoske zavolala a opisala by tu tortu slovne, takto dala foto. iny druh komunikacie, zamer ten isty 🙂
a upecenie torty na oslavu pre mna nie je ziadno extra sukromna zalezitost, aby som ju musela tajit 🙂
ale kazdy mame kriteria inde. neodsudzuj inych, sama si tym zbytocne zneprijemnujes zivot 🙂

freyjanr
12. feb 2013

@fuuuha ale ja nechapem ani co vsetko zeny publikuju tu,ja chapem ze sa chcu pochavalit ake maju krasne deticky tak publikuju milion fotiek vo viere ze detska nahota je nevinna ale naozaj si neuvedomuju kolko pedofilov na internete caka presne na toto???

soldi
12. feb 2013

@freyjanr he he, tak zase pubertacky su uplne ina kategoria 😀
ja som si zas v puberte kazdu jednu sms, co mi prisla prepisovala do zosita 😀

freyjanr
12. feb 2013

ja neznasam ked na forach niekto pise aby sa dotahoval a dohadoval ale zo @soldi musim uplne suhlasit,citam co pise a ma naozaj velku pravdu

freyjanr
12. feb 2013

@soldi to vazne???to je jake mile 😀

fuuuha
autor
12. feb 2013

🙂 to prepisovanie robi aj moja dcera.....to radsej nekomentujem. 😀 Vravim, ze iste veci proste patria k veku....a prizmurujem oko.

Poviem to trochu inak mozno..mne tam skratka zavana take to pretrcanie sa....ci zien , ci muzov. Dam sa pakna na FB, nech vidia...aka som este stale k svetu...brrr.

freyjanr
12. feb 2013

@fuuuha ale teraz uprimne,nikto by si nikam nedal fotku kde vyzra hrozne 😀 preto kazdy skryva obciansky

soldi
12. feb 2013

@freyjanr uplne vazne. sialena som bola 😀 doteraz mam ten zosit niekde odlozeny, je pekne hruby 😀

@fuuuha ja stale nerozumiem, preco to riesis. tak sa niekto pretrca, no a co?

toto je ta hnusna slovenska zavist.
ako keby vas bolelo niekoho pochvalit, ci obdivovat? co je na tom zle?
bola by si radsej, keby tam ludia vypisovali len svoje trapenia a davali priserne fotky? to by Ta viac tesilo? citila by si sa lepsie?

malinkaaninka
12. feb 2013

aký si fb spravíš,taký ho máš.prvotná myšlienka bola dobrá,ale to čo z neho robia ludia je fetiš.akoby sa nemohli pohnuť bez neho.stal sa prílišnou súčasťou nášho života.a to je nafigu.mali by sme sa snažiť viac žiť naživo,naživo pozerať fotky v albumoch na káve u známych a nie na internete sami za počítačom.
je to skoro rok čo som zmazala svoj účet.som spokojná.

freyjanr
12. feb 2013

inak nemam ani jednu foto pred zrkadlom s naspulenou hubou ale ked nejaku fotku dam a niekto mi ju pochvali tak ma to naozaj potesi.prijemne to pozdvihne sebavedomie

soldi
12. feb 2013

@freyjanr chces sa pobavit? ja mam aj na fb tuto svoju svadobnu fotku s napisom nevesta roka 😀 😀 😀 a ver, ze zozala celkom velky uspech 😀

freyjanr
12. feb 2013

@soldi aj tak pochvalim pekna rukavicka a kusok siat,davam like 😀

fuuuha
autor
12. feb 2013

...nie necitila....ta potreba sa vystavovat, o vsetko informovat ...ta sa mi skratka nezlucuje s uvazovanim dospeleho cloveka. Nepomozem si, skratka. O to, ze davam v sanc svoje sukromie a ake plytke su tie komentare.....radsej pomlcim. Proste toto je spravanie pubescentov a prekvapuje ma, ze to robia dospeli ludia. To je vsetko.
A pojdem este do extremu...v nejakej sikusii na nete zeny riesili, ci si takto overuju ludi, s ktorymi prichadzaju do kontaktu...novy znamy, novy pracovnik, klient a pod. A niektore pisali , ze to robia..lebo ze ked tam takto niekoho vidia...napriklad ako sa vystavi leziaci na plazi na letnej dovolenke, tak skratka si vytvraraju o tom cloveku nejakz obraz. Ako ja netvrdim, ze to takto tiez robim...tak ale daco to o cloveku napovie. A za mna, keby ma nasiel zamestnavatel...nejake moje sukromne fotky...osobne by mi to vadilo, hm...