Filter pre vodné korytnačky

adeli79
10. jan 2013

Potrebujem súrne radu - prosím poraďte mi dobrý filter do akvária pre vodné korytnačky. V obchode nám jeden doporučili, ale to neprefiltruje nic. Večer manžel vymenil vodu a ráno už smrdela. ☹ Ak môžete, poprosím prípadne aj linky na dobré filtre. Dík.

janabanana
10. jan 2013

@adeli79 nadávkovali ste do filtra aj štartovacie bakterie? bol filter dostatočne silný? keď budeš vela krmit tomu sa nevyhneš korytnačky su v podstate prasata. Ide o to že filter ti sice vodu prefiltruje ale ten bordel v nom ostáva, pre to sa tam davaju tie bakterie, ktoré ho rozkladaju je to biologický filter. Ale ak dáš vela krmiva a korytnačka ho nezje tak ti tam kysne a ver mi korytnačky su pomerne náročné pokud chceš vodu stále čistulinku, ale to pre nich ani nieje velmi prirozené. pokud budeš potrebovat viac tipov daj vediet, pred materskou som robila 2 roky veducu v choprodukte a zviratka su moj život tak čo to viem 😵

sissy27
10. jan 2013

@adeli79 máme vodné korytnačky x rokov a nikdy sme nemali vodný filter a ohrievač len raz, kým ho nerozbili... dôležité je, čo a koľko jej dávate žrať - niektoré tie umelé krmivá ti v momente pokazia vodu, nám sa najlepšie osvedčilo surové mäso (ale len toľko, koľko hneď zožerie, aby jej tam neostávalo) alebo sušené ryby, krevetky, nedávaj tie granule, pelety a podobne...
inak korytnačka nepotrebuje krištáľovo čistú vodu, ale zas chápem, že nechceš aby to v byte smrdelo... my nečistíme tak často, už máme veľké korytnačky aj akvárka, tak to nie je také jednoduché, ale zas vysávame pravidelne dno takým odsávačom a dolejeme čistú vodu, nesmrdí nič...

zabka88
10. jan 2013

@adeli79 nekrm ich v terarku.. jednoducho ich vyber do misky ktoru si na to vyhradiš aj s trochou vody, oni sa ti tam napapkaju aj vykadia.. udržiš tak vodu čistu

adeli79
autor
10. jan 2013

dakujem, urcite odskusame.

baboadel
10. jan 2013

Súhlasím s adeli79 aj my máme dve vodné korytnačky máme obyčajný filter na ležato a voda je čistá,lebo kŕmime v inej sklenenej nádobe do krorej nalejem trochu vody a dám im krmivo potom ich vyberiem, ešte korytnačky opláchnem a vodu vylejem a vždy to takto zopakujem.

bbbarunka
10. jan 2013

@zabka88 a @baboadel ti dali dobru radu, korytnacky je dobre krmit mimo akvaria. my mame obrovske akvarium, tak sme kupili vonkajsi filter. ten cistime priblizne kazdy jeden-dva tyzdne a akvarium cele cistime zhruba kazdy stvrtrok.

actimela
11. jan 2013

ahoj,my mame korytnacku a bez filtra asi pol roka,nic jej do vody nedavam,iba vapnik v trvare korytnacky a zradlo a vodu jej vymienam,raz za 2 tyzdne a vtedy jej ocistim aj pancier,starou zubnou kefkou.Je velmi ziva.tak si myslim,ze jej nic nechyba 😉

adeli79
autor
11. jan 2013

@actimela a to nesmrdi, ked vymienate vodu raz za 2 tyzdne? nase smrdia strasne :(

actimela
11. jan 2013

NIE,aspon nic necitim,mame iba jednu korytnacku

zabka88
14. jan 2013

@adeli79 a nemate tam žive rastlinky? a čo máte na dne? lebo 2 týždne aj u nás sú úplne v pohode,aj tri .. nekrmime v akvarku, vodu dolievame, sme bez čističa.. máme jednu korku

adeli79
autor
14. jan 2013

na dne nic a ani rastlinky nemame

adeli79
autor
21. jan 2013

dakujeme za rady, pomohli. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

eickaa
1. nov 2013

moje korytnačky prijímajú potravu mimo akvaria a tak poranajkové vypráznovanie robia mimo. ale aj napriek tomu aj ja rozmýšlam o filtri.

vikiiki
6. feb 2014

V predajni mi ponúkli filter vo forme špongie , ktorá ale nieje ničím krytá. Myslím, žeby ju moja korytnačka obhrýzala, hlavne ak by jej na ňu spadlo žrádlo. A ešte jedna otázka, nemôže prehrýzť elektrický káblik od filtra?

adikadu426
23. mar 2014

ja som sa pýtala tiež a povedali mi že mne tam filter netreba tak občas ho tam dávam
🙂