Fľaky na oblečení po vypratí

gubika
12. máj 2018

Ahojte, poslednu dobu si vsimam, ze po vyprati su na niektorych kusoch oblecenia sede flaky. Pred pranim bolo oblecenie bez flakov. Pouzivam niekedy praci prasok, niekedy gel, vacsinou aj avivaz. Citala som, ze dovodom je prave avivaz. Ale napr. dnes som prala s kapsulou a na jednom tricku boli zase take flaky. Pracku mam novu od vianoc. Neviete co robim zle? A co na tie flaky? Zlcove mydlo nepomaha...

ewell13
12. máj 2018

Nemas zaneseny ten filter alebo ako sa to vola co je na spodu pracky?

danusska
12. máj 2018

Keď je práčka nová, tak to môže byť aj práškom alebo tvrdosťou vody. Ja používam prášok aj zmäkčovač od Amway a nemám žiadne fľaky.

zuzubb007
12. máj 2018

tak toto zaujíma aj mňa, mne sa to tiež stáva a záhadou je, že len jedno tričko dajme tomu, a to nie pri každom praní, ale asi tak raz za mesiac sa mi to stane, a to používam tie isté prípravky na pranie, takže záhada tiež by som ju rada vyriešila, lebo potom sa už nedajú fľaky nikdy ničím oprať :(

eva8
13. máj 2018

Poprosim o radu. Ako odstranit hrdzu z bielych tenisiek - z radiatora. Dakujem

danusska
13. máj 2018

@eva8 ja na škvrny používam Univerzálny bieliaci prostriedok ALL FABRIC BLEACH SA8™. Neobsahuje chlór, tak sa dá použiť aj na škvrny na farebnom oblečení. S tým odstraňujem aj staré škvrny aj nové.

eva8
13. máj 2018

@danusska Ďakujem, skúsim.

dadka_bb
13. máj 2018

ten zmakcovac vody kde kupim? je to do pracky?

danusska
13. máj 2018

@dadka_bb ten zmäkčovač je taká šetrná a ekologická náhrada aviváže. Dáva sa do zásobníka na aviváž pred každým praním. Prádlo je po vypratí jemné, takže sa ľahko žehlí a jemne vonia. Žena má predsa voňať po parféme a nie po aviváži ☺️.

danusska
13. máj 2018

@dadka_bb ten zmäkčovač, ktorý ja používam je od Amway a dá sa kúpiť po registrácii alebo od registrovaných.

gubika
autor
13. máj 2018

@ewell13 neviem ako ten filter vycistit. Myslis, ze by pomohlo pustit pracku naprazdno na 90 stupnov? Pripadne s octom?

ewell13
13. máj 2018

Na spodu pracky na lavo by mal byt taky kruzok ktory sa vyberie tam sa zachytava spina... to odsrovujes a vycistis

orieska325
13. máj 2018

Skuste pridat ocor do prania ..normalne k prasku 1dcl a ja davam aj do nadrzky na avivaz trosku octu..a nie nesmrdi mi pradlo je bielucke bez flakov..a mala som ich predtym aj ja..a kludne mozte vycistit pracku na vysokej teplote s octom to pomoze a pak uz len do kazdeho prania ..vid hore..

ewell13
13. máj 2018

Vlastne Na pravo by mal byt;)

snehuuulienka
13. máj 2018

@gubika mne to tiež spravilo teraz párkrát po sebe...na čiernej mikine biely fľak,a druhý krát na ružovom pyžame...po vyschnúť prádla však fľak zmizol,cim to je??l

snehuuulienka
13. máj 2018

@orieska325 no týmto to nebude,keďže ja ocot pri praní používam tiez

orieska325
13. máj 2018

@snehuuulienka tak neviem u mna to funguje..tak preto som to radila aj Vam mozno ozaj len vycistit pracku.

slavkadd
13. máj 2018

Mala som rovnaký (resp. podobný) problém...zničila som takto pár kusov, hlavne športových a bielych vecí...skúsila som rôzne formy prachu na pranie - prášok, gél, kapsule....čistila som práčku (2 litrami octu na 90 stupňov)...nič nepomohlo...nakoniec mi kamarátka poradila nedávať aviváž do dávkovača na začiatku prania, ale buď stopnúť práčku pred posledným pláchaním a naliať ju tam priamo na/do bubna v nariedenej forme alebo po ukončení prania bez aviváže, ešte raz dať prádlo vypláchať s riedenou avivážou (do prázdnej fľaše od už minutej aviváže si nalejem ca. 1 dcl aviváže, zalejem vodou doplna, vylejem na bubon - mám zvrchu plnenú práčku - a spustím pláchanie s následným žmýkaním)...odvtedy problémy nemám...

snehuuulienka
13. máj 2018

@slavkadd aviváž dávam zakazdym až pred koncom....a to tak,že mi berie vodu práčka a do tej vody nalejem vrchnák aviváže..nikdy predtým mi to nerobilo až teraz !?!...dokonca naposledy som zabudla dať aviváž,a aj tak tam bol fľak na pyžame,po vyschnuti však zmizol

danusska
14. máj 2018

To vás baví prizerať práčku kedy doperie a pridávať niečo počas prania? Alebo púšťať 2-krát (to je veľmi neekologicke a neekonomicke).

snehuuulienka
14. máj 2018

@danusska no môj muž má na mňa strašné nervy....ale ak dám na zač.prania aviváž spolu s práškom,mne berie aj aviváž z tej priehradky....takže to musím stále odsledovat,a až do posledného plakania pridať aviváž.

didamt
14. máj 2018

@danusska tiež odporúčam tento výrobok, topka ! 🙂

saska12
5. júl 2019

Ja mam problem tiez s flakmi, no vyzeraju skor ako keby od bielidla. Stalo sa mi to zatial iba na dvoch trickach, no obe su akurat nove. Nechapem, neboli prane naraz a ostatne veci su v poriadku. Dalsie pranie uz nepomaha. Farba je vytiahnuta. Vie niekto z coho to moze byt?

iju
22. jan 2020

Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať, mam tiež fľaky po praní... Začalo to robiť asi tak pred mesiacom.. Fľaky su tmave a väčšinou na tmavom oblečení a pred pranim tam neboli.

danusska
22. jan 2020

@iju poriadne vyčistiť pracku a používať dobré pracie prostriedky. Ja používam pracie prostriedky od Amway a pracku mám cistu. Ani vodný kameň sa mi na nej neusadza

iju
22. jan 2020
iju
22. jan 2020

@danusska práčku sme prečistili.. Aj tak to robí 😐

iju
22. jan 2020

@iju technik nam odporučil používať na fľaky čo mam po prani a pred pranim som nemala vanis😃

majanik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janahu7
22. jún 2021

Tiež sa mi začali robiť takéto fľaky na svetlom oblečení ...vôbec netuším, čo je pricinou.

majanik
25. jún 2021

@janahu7 hmm netuším co by to mohli byť ale ja by som skúsila poriadne vyčistiť pračku. Ak to robí stále. A tričko vyprat alebo skúsiť s agentom vedel mi dat dole aj zaprate škvrny. Tak ak chcete napíšem vám viac. Môžem poslať aj vzorku a vyskúšate 😉