Francúzsky buldoček, máte doma 🙃 ?

lubik87
24. nov 2019

Kočky syn túži už rok po modrej fenky Francúzskeho buldočka....máte niektorá doma ? Je to až taký špinavý ( uslintany , uprdeny) psík ako čítam ? Rozmýšľame že by e mu teda sen splnili dcérka má už 2 takže vie ako sa správať k zvieratkám..syn má morčatá spávajú s ním v prenose na posteli :D dievčatá nechcem rady tipu v útulku je veľa psov...🙂 Prípadne ak niektorá máte šteniatka sem s tým 🙂 ďakujem za každú radu vo výchove 🙂

sonazackova
24. nov 2019

Ahoj. My mame doma buldočka. Ozaj je uprdeny a všetko čo tu pišeš. Občas to vizerá že mame v dome prasiatko. 😁😊

lula313
24. nov 2019

@lubik87 takze v prvom rade treba začať tym, že si zistíš štandard plemena a prídeš na to, že Modra farba(sivá mysia) je diskvalifikacna farba(čiže chces kupovat psa od nejakeho /dedinského/ mnozitela), čo už je hneď zle. Robím dobrovoľnícku v karantenke a už sme tam mali fr. Buldockov vyhodených z mnoziarni(aj hluchého, všetci do jedného mali potravinové alergie, čiže tých par korún, čo človek ušetril pri kúpe sa mu premenilo na tisíce EUR, čo dal za života psa do liečenia kvasiniek, testovania potravinových alergií a na hypoalergenne granule- jednemu buldockovi narástli z alergie v ušiach výrastky, ktoré mu poprerazali bubienky-ohluchol, jeden z najväčších odborníkov na SK nám ho na dvakrát musel operovat, aj keď mu už sluch nezachránil). Ďalšia vec, pes sa nekupuje detom, ale musíte ho s mužom chcieť vy dvaja, pretože 90% starostlivosti bude práve na vás.
Mali sme buldocka v docaske- v porovnani s inými psami, ktoré majú normálny nos, veľmi chrápe(môj muž spával v obývačke, keď sme ho mali, lebo pri ňom nevedel zaspat), aj napriek krátkej srsti, plznu, sú svojski, velakrat dominantní, ale vedia si samozrejme získať človeka. Takze keď sa rozhodnete psa kúpiť, určite z overeného chovu(najlepšie je sa vybrat na výstavu psov a porozpravat sa s chovatelmi, čo obnáša starostlivost a tam si vybrat chovateľská stanicu, od ktorej si kúpite steniatko-samozrejme na zmluvu, kde mate nárok na refundáciu časti kupnej sumy, pokial sa u psa prejavia dedične vady)

lubik87
autor
24. nov 2019

@lula313 kupovať chcem s PP a práve čo som sa rozprávala s jednou pani čo má chovnu stanicu tak jej psi vyhrávajú súťaže a ma modrých rodičov prastarý boli tan s modrou a čoko genom modré oči.....práve je to najvzácnejšia farba vraj...mne sa viac páči lila ale syn videl modrého v meste a ostal hotový....len šteniatka budú mať až v lete a chcem ho skôr kým som doma s malou a nie v práci aby nebol drobec na začiatok sám ...jasné že psa nekupujeme 7rocnemu synovi :D píšem že po ňom túži nie že naňho nechám celú starostlivosť 🙂 inak o tej diskvalifikácii som ostala celkom prekvapená keďže sme už boli kade tade a poväčšine boli psíky s PP a vytazne

0silvia0
24. nov 2019

@lubik87 prepac, ale 6 rocnemu prenechas vyber plemena? Moje deti v tomto veku tiez chceli zvieratko, ale druh som vyberala ja podla mojho uvazenia. Vedela som, ze cela starostlivost a vychova zvierata bude na mne... Takze sme priniesli parik kralikov, z ktoreho jeden sa dozil takmer 11 rokov a hadaj, kto sa staral? Ja... moj synchcel mopsa, potom shiba inu, ked mal asi 12 rokov. Kedze svojho syna poznam viem, ze psa by som mala na krku ja s muzom a ja tieto plemena nepreferujem, takze som v ziadnom pripade nesuhlasila...

lubik87
autor
24. nov 2019

@sonazackova haha rodičia mali roky dozadu mopsa ten bol cez leto hlavne :D ale ako sa tešil a smial tá papulka uslintana :D

lubik87
autor
24. nov 2019

@0silvia0 áno ponechám chcem malého psa a to je jediné a aby nebol ostrí ako bývajú malé plemená tak FB podľa toho čo sme prečítali bol a je ideálny k deťom 🙂

0silvia0
24. nov 2019

@lubik87 ale vidim, ze aj ty si do tohoto plemena paf, tak to je ok... nech sa dari najst toho spravneho partaka pre vasu rodinu...

lubik87
autor
24. nov 2019

@0silvia0 a samozrejme že viem že starať sa budem hlavne ja máme 3 morčatá už nejaký rok 🙂

lubik87
autor
24. nov 2019

@0silvia0 vieš čo ono je to tak že prečítala som už dve knihy aby som vedela ako s ním fungovať načo dať pri kúpe pozor ale reálne ho mať doma alebo skúsenosti ako píše kočka vyššie treba dať pozor na pôvod ....🙂 A ešte ma jeden bonus že dospelý pes vyzerá presne ako náš dlhoročný kamarát hahaha :D

0silvia0
24. nov 2019

@lubik87 aha, takze meno uz mate (podla dlhorocneho kamarata), to musi byt fesak😁

lubik87
autor
24. nov 2019

@0silvia0 hahaha :D áno ak náhodou kúpime psa tak určite bude Ján :D

0silvia0
24. nov 2019

@lubik87 no nahodou Džony je pre psa v pohode meno😁

floretine
24. nov 2019

@lubik87 ...je to strašne trendy moderný pes a ľudia sú z neho paf lebo vyzerá roztomilo...ale v skutočnosti sú to nezdravé zvieratá, ktoré sú pokrížené tak, že trpia, či s PP alebo bez. Ja sama buldočka nemám, ale zopár kamarátok podľahlo trendu a všetky do jednej ľutujú.
Tým, že je to tuponosé plemeno dohnané do extrému majú tieto psy obrovské problémy s dýchaním. Chrápanie, apnoe, v lete keď je horúco tak sa dusia a prehrievajú, lebo sa nemôžu dostatočne chladiť dýchaním. Jednej kamarátke tak zomrel buldoček na prechádzke v lete ráno v tieni, udusil sa, mal rok a pol, drahé zviera s papiermi. Ďalšia kamarátka čo má buldočka, tiež nie starého s ním nemôže chodiť ani von, len polihuje, keď k nim príde nejaká návšteva, tak ich musí upozorňovať aby sa so psom nehrali, nehádzali mu paličku, lebo ak trochu pobehne, tak po 15 metroch sa zvalí na zem a začne chrčať.
Nehovoriac o rade genetických problémov - dysplázie kĺbov, prolapsov aorty, potravinových intolerancií, alergií, kožných problémov. Tie psy sú neustále u veterinára s problémami, takže si treba zvážiť aj že vás to bude veľa stáť, s výsledkom nejasným a pes môže v podstate hocikedy uhynúť, čo pri deťoch asi nie je úplne želané...dlho sa nedožívajú.

nikusska89
24. nov 2019

Ahoj, my mame buldocka, dnes ma presne 5 mesiacov 🙂 jednoznacne si treba preverit od koho kupuješ a radšej na začiatku zaplatit viac za steniatko ale aspon v buducnosti nebudes riesit zdravotné problemy...my mame fenku, je to uzasny psik, velmi hravy, vkuse by sa len salila a hladkala, proste mojkadlo velke, k detom si myslim vhodny... Je pravda ze prdi a chrape 😀

mistymay33
24. nov 2019

@lubik87 neverim to ani slovo, pises ze chces psa s PP od chovatelky vo vyhrava vystavy s modrym FB. Bud klames ty, alebo pani “chovatelka” lebo taky pes urcite nema PP!!! Je to neuznana farba ziskana krizenim Fr.buldocka s inymi rasami, cize nie je cistokrvny. Vsetci co maju takeho psa (modry, coko gen, modre oci, black and tan, merle) tak maju krozenca - tym padom taky pes nesie riziko roznych dedicnych chorob. Je to vyplod mnozitelov. Precitaj si standard fr.buldocka taku farbu tam urcite nenajdes. Ludia sa tvaria ze maju ziadanu a exkluzivnu farbu psa a pritom maju obycajneho krizenca.
Takze nerozoravaj ako chces psa s PP od chovatelky, lebo je to lož. A kupovat take “narocne” plemeno lebo tvoje male dieta chce, je dost nezodpovedne, lebo tie psy su po zdravotnej stranke narocne, trpia roznymi alergiami, zle sa im dycha a veterinarne poplatky su dost vysoke.

sofistikovana123
24. nov 2019

@lubik87 ahoj, skus si pozriet bostonskeho teriera, vzhladovo podobne plemeno ak fr. buldocek, len bez tolkych degeneracii, alergii a vrodenych vad kvoli preslachteniu ako maju bohuzial teraz fr. Buldockovia.
Je super, ze chces psa s papiermi, zisti si u chovatela historiu ochoreni rodicov a vyberajte cloveka od ktoreho psika zoberiete velmi zodpovedne. Radsej priplatit viac 100€ a mat zdraveho psa bez problemov, ako podporit nezakonne mnozenie a rodove degenerovanie rasy... vela stastia a teda aj radosti 🙂

lovely5
24. nov 2019

@lubik87 ja som toto plemeno zazila len na navsteve. a take nieco by som teda doma nechcela, bol teda aj prerasteny - mohol mat aj 15 kil (asi od dakeho mnozitela), strasne to smrdelo a krochkalo. tento bol teda aj riadne nevychovany, dohryzol vlastnu majitelku na sitie a na mna tak skocil ze som mala modriny. Takze velmi v pohode k detom mi neprisiel. ale ak je z dobrej chovatelskej stanice, tak to tak nemusi byt. len to ze smrdia a krochkaju aj tak ostane. Skus dakeho bisona alebo papillona ti su maly a nesmrdia. alebo este lepsie macku, tiez som byvaly psickar, ale macka je ovela lepsia spolocnicka - nesmrdi, je samostatna a este viac pritulna ako pes.

lubik87
autor
24. nov 2019

@floretine neviem že by bol trendový nemám žiadnych známych s tímto plemenom len jorkšír a maltezak a ratlík a potom veľké :D asi to neboli kvalitné šteniatka keď boli až v takých večných problémoch nie ? Asi sa pôjdem spýtať veterinára je to náš sused bude vedieť poradiť asi najlepšie on 🙂

floretine
24. nov 2019

@lubik87 boli to všetko šteniatka za tisíce z chovnej stanice s papiermi s výstavnými rodičmi

lubik87
autor
24. nov 2019

@lovely5 mačku nie ..nie sú k deťom... mali sme a na malú zaútočila keď išla.na 4 viac krát ...predtým bez problémového správania...:/ Išla k rodičom ....

lubik87
autor
24. nov 2019

@mistymay33 prečo by som mala.klamat ? Nie som odborník ako ty . Reprodukujem len to čo mi bolo povedané . Túto fotku maminy som dostala napr. A keď si dáš napríklad na nete inzeráty máš tam kopec šteniat s PP modrých 👀🤗

lubik87
autor
24. nov 2019

@floretine neviem za tisíce eur určite by som to riešila s chovnou stanicou pokiaľ nekrmim jedlom.od stola ...čítala som že môžu mať problémy pokiaľ je problémový rodič ale v tej chvíli by mal byť vyradený z chovu...

lubik87
autor
24. nov 2019

@sofistikovana123 skúsim pozrieť ďakujem 🙂

lovely5
24. nov 2019

@lubik87 my mame britku s pp a je uplne bezproblemova priatelska aj k detom. ak aj macka zautoci, tak to je par skrabancov, ale pes moze ozaj ublizit. macky su inak vseobecne vhodnejsie k detom ako psy. zvazila by som to a pockala 2-3 roky kvoli tej mensej pokial si vobec zvieratko zadovazite.

lubik87
autor
24. nov 2019

@lovely5 aj my sme mali britskú proste sa jej nepáčilo že prišlo niečo nové so synom problém nebol

ludkake147
24. nov 2019

@lubik87 moji svokrovci maju dvoch. Uslintaní sice nie su, ale to chrapanie je neskutocne 🤦🏼‍♀️ V podstate nikdy nie su ticho, ci len tak sedia, lezia, spia, jedia, hocico, vzdy vydavaju nejake zvuky - krochkanie, chrapanie, chrcanie. Ako sa tu uz spominalo, v lete znasaju dost tazko vysoke teploty, nevedia sa schladit, jeden toto leto skolaboval kvoli tomu - prezil to nastastie. Plus strasne plznu. A zdravotne problemy maju tiez - s dychanim, s chrbticou, zadne nohy, oci, travenie - s tym suvisi asi to prdenie 🙄 takze naozaj to potom u veterinara nie je lacne, na druhej strane títo “nasi” uz nie su najmladsi - maju 10 a 8 rokov. Je to zlate, ale ja by som to nechcela 🤣🤷🏼‍♀️ Ale svokrovci na nich nedaju dopustit ☺️

lubik87
autor
24. nov 2019

@ludkake147 ako som písala vyššie rodičia mali mopsa a spával somnou v izbe chrápanie ani špine je nevadilo ale keď si prdol tak šiel na chodbu už :D choroby nemal žiadne aspoň si nespomínam ..neviem na koľko su si podobný s FB sused mal amerického buldoga ten bol tiež krásny ale obrovský ...tieto zmenseniny asi nikdy nebudú bez problémov 🙂 ďakujem

floretine
24. nov 2019

@lubik87 vieš, ono tie psy sú vadné samé o sebe, v prírode by také zviera neprežilo sebestačne ani deň, to my sme ich vyšľachtili k defektom, ktoré sú ich charakteristické a ľuďmi žiaľ toľko obľúbené črty - napríklad tá tupá čeľusť a z toho vznikajúce problémy s dýchaním a chladením sa v teple. Všetky buldočky s tým majú problém.
Svojim spôsobom je vytváranie takýchto plemien týranie zvierat, stačí si pozrieť ako vyzeral bulldog alebo nemecký ovčiak pred 100 rokmi a ako vyzerajú dnes, tie zvieratá sú tak prekrížené, až sú v podstate len dekoratívne a nefunkčné. Áno, na pohľad roztomilé ale v skutočnosti veľmi trpia.

stanzi
24. nov 2019

@lubik87 Nuz, mam z teba pocit ze ty si uz pre toho psa rozhodnuta, takze neviem naco si vlastne zakladala tuto diskusiu...Ja suhlasim s tym co tu uz bolo napisane, francuzsky buldog je preslachtene zvieratko s vela defektami a nie je spravne tuto rasu tym padom podporovat. Zdravotne problemy skor ci neskor bude mat, aj ked bude s PP.

A inak, ta fotka psa s medailami co si tu dala, je (dost zly) Photoshop.

floretine
24. nov 2019

@lubik87 inak ešte, ja som počas svojich štúdií (mám štátnicu z genetiky) stážovala určitý čas v jednom centre, kam práve ľudia z chovných staníc zasielali vzorky svojich zvierat na analýzy, či je medzi rodičmi match, či nemajú nejaké neželané alely, či sú šteniatka z vrhu ok a podobne. Nechci ani vedieť, čo za diagnózy majú tie psy, v podstate žiaden výstavný pes nie je zdravý, vždy sa tam niečo vyskytne a potom pri šteniatkach je to tipos bingo, dve z vrhu zdravé, 4 ďalšie choré a tie sa predajú za menej s tým, že majú vzácnu farbu alebo neviem aké odznaky.