Inštituút J. Paleša v Levoči verzus Katolícka univerzita v Ružomberku

maffianka004
23. sep 2013

ahojte, potrebovala by som poradit v jednej veci, rozhodla som si doplnit vzdelanie rozsirujucim studiom specialnej pg na tejto univerzite, som uz prijata len sa rozhodujem kam ci do Levoce alebo do ruzomberka. Nemate nahodou niekto skusenosti? Je to jedna univerzita len by ma zaujimalo kde je to lepsie, lahsie. Som z roznavy, nie je tu niekto z okolia kto sa rozhodol toto studovat? Mohli by sme si vzajomne pomahat. Dakujem

cerez
23. sep 2013

@maffianka004 Myslíš dvojročné? Manžel si dopĺňa vzdelanie špeciálnej pedagogiky učiteľský smer v Ružomberku. Tebe by bolo asi bližšie v Rožňave.

maffianka004
autor
23. sep 2013

ahoj, áno dvojročné. to ja som z rožňavy, detašované pracovisko majú v levoči. je v prvom alebo v druhom ročníku.

cerez
24. sep 2013

Zle som si prečítala. Je v druhom ročníku.

cerez
24. sep 2013

Môj manžel ti odkazuje, že podmienky sú vraj rovnaké, prednášajúci chodia prednášať aj do Levoče. A aký odbor ideš študovať? Pedagogika jednotlivca s duševnou zaostalosťou /mentálnou retardáciou/? Môj práve toto študuje. Má aj nejaký materiál v elektronickej podobe, je ti ochotný potom preposlať. Ak by si mala záujem.
@maffianka004

maffianka004
autor
24. sep 2013

Jej ste zlati, zacinam prvy rok rozsirujuce specialnej pedagogiky. V levoci je to kazdy tyzden piatky soboty a v rk zaciname az v januari a budeme to mat jeden tyzden v prvom a druhy v druhom semestri. Prosim ta spytala by si sa ake su skusky, ci su tazke, ci sa musi velmi vela ucit alebo je to take volnejsie, aki su profesori. Dakujem

cerez
26. sep 2013

@maffianka004 Skúšky sú rôzne, záleží od prednášajúcich. Treba sa zamerať na predmet diagnostika a treba si zháňať literatúru, knižky. Už teraz začni študovať ISCED 1. Prednášajúci sú aj takí, aj takí. S niektorými sa dá dohodnúť, iní zas striktní a chcú veľa stihnúť z prednášky. Niekedy mám pocit, akoby išlo o samoštúdium.

maffianka004
autor
26. sep 2013

Dakujem tí krásne. Nakoniec som sa rozhodla pre Ružomberok. Tak uvidíme. Až take hrozné to zase nemôže byť

cerez
26. sep 2013

@maffianka004 Tak príjemné štúdium ti želáme.

maffianka004
autor
26. sep 2013

Dakujem a želám všetko dobre. Manželovi úspešne ukončenie štúdia

petra122
3. feb 2015

Niekto kto studuje na Institute Juraja Palesa v Levoci? ja som si podala prihlasku na specialnu pedagogiku a pedagogiku mentalne postihnutych a rada by som sa dozvedela viac info ako so skuskami profesori aky su a tak. dakujem

maminkalaurinka
19. jún 2023

@petra122 ahoj našla som túto diskusiu, tak sa chcem spýtať, či si vyštudovala tú špeciálnu pedagogiku a pedagogiku mentálne postihnutých.dakujem